Odszkodowania OC

Miałeś szkodę w ciągu ostatnich 3 lat? Sprawdź za darmo, jakie odszkodowanie OC Ci się należy

  1. Na 89% Twoje odszkodowanie OC zostało zaniżone
  2. W 24h bezpłatnie obliczymy realną wartość odszkodowania
  3. Dopłacamy do odszkodowania w 7 dni

Sprawdź wysokość odszkodowania

Odszkodowania oc jak się starać

Wypadki i kolizje wiążą się z dużymi szkodami. Osoba poszkodowana musi oddać pojazd do warsztatu naprawy, często ponosi dodatkowe opłaty za holowanie, czy auto zastępcze. Do tego dochodzą koszty za utrudnienia w życiu codziennym, ponieważ kierowca nie może korzystać z własnego pojazdu. Wypadek powoduje duże problemy dla osoby poszkodowanej.

Dlatego tak ważne jest, jak najwcześniejsze ubieganie się o odszkodowania OC. Jest ono wypłacane z polisy sprawcy wypadku. Odszkodowanie ma za zadanie zrekompensować wszystkie szkody. Są one najczęściej wypłacane za szkody w samochodzie. Przysługują również w przypadku poważniejszych uszczerbków na zdrowiu.

Kto może starać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie z oc może starać się każdy poszkodowany, który doznał strat w wypadku. Rekompensatę może uzyskać także rodzina zmarłego w wyniku wypadku. Odszkodowania nie mogą otrzymać osoby, który spowodowały wypadek. Mogą nie starać się jednak osoby, które przyczyniły się do wypadku.

Kiedy starać się o odszkodowanie?

W ciągu 3 lat od wypadku check
W ciągu 20 lat od wypadku będącym skutkiem przestępstwa check
W przypadku szkód osobowych check
W przypadku szkód w samochodzie check
Gdy sporządzono oświadczenie sprawcy check
Gdy na miejscu była policja check

Spełniasz warunki? Staraj się o odszkodowanie

Jak starać się o odszkodowanie?

Aby uzyskać odszkodowanie należy zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy. Osoba, która spowodowała wypadek ma obowiązek podać dane TU, w którym jest ubezpieczona, a także numer polisy. Zgłoszenia można dokonać jeszcze na miejscu wypadku, np.: telefonicznie.

W późniejszym czasie należy przesłać stosowny wniosek wraz z całą dokumentację związaną z wypadkiem. Ubezpieczyciel analizuje sprawę, a także przysyła rzeczoznawcę. Ten ocenia straty, a także koszty ich naprawy. Sporządza kosztorys, który jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Po 30 dniach wydawana jest decyzja, a następnie przekazywane jest odszkodowanie.

Jak to działa?

Kontakt

Przez formularz

Telefon

Od konsultanta

Analiza

Twojej sprawy

Wypłata

Należnego odszkodowania

Nie wygramy

Nie płacisz

Jakie dokumenty dostarczyć?

Aby starać się o odszkodowanie należy złożyć u ubezpieczyciela dokumenty związane z wypadkiem. Najważniejszym z nich jest oświadczenie sprawcy wypadku. Jeżeli na miejscu zjawiła się policja, to ubezpieczyciel zamiast oświadczenia powinien otrzymać notatkę policyjną. Należy także dołączyć kopie takich dokumentów jak prawa jazdy obu kierowców, oraz dowody rejestracyjne. Przydatne są także zdjęcia uszkodzeń, czy zeznania świadków. Dzięki nim ubezpieczyciel uzyskać dokładniejszy obraz wydarzeń, a także ocenić szkody. Przekłada się to na wyższą kwotę odszkodowania.

Rekompensata szkód

Każdy poszkodowany ma prawo do otrzymania odszkodowania. Dzięki temu każdy ma możliwość naprawy wszystkich szkód. Poszkodowany nie ponosi przy tym żadnych dodatkowych kosztów, a jego straty nie powiększają się. To ważne w przypadku, gdy poszkodowany w żaden sposób nie przyczynił się do wypadku.

Historie naszych klientów

Sprawdź, jak szybciej otrzymać odszkodowania OC

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

Średnia ocena: 4.63