Odszkodowania powypadkowe

Uzyskaj wyższą kwotę odszkodowania

  1. szybka wypłata odszkodowania
  2. bezpłatna weryfikacja dokumentów
  3. pełne wsparcie prawne
  4. brak opłat przedwstępnych
  5. odszkodowanie za straty materialne i niematerialne
  6. wyższe odszkodowanie

Sprawdź wysokość odszkodowania

Odszkodowania powypadkowe
Po wypadku osoby poszkodowane najczęściej nie wiedzą, o jakie świadczenia mogą się ubiegać. Nie wiedzą też, w jaki sposób mają poradzić sobie ze swoją szkodą. Poszkodowany ma prawo ubiegać się od ubezpieczyciela wszystkich kosztów, jakie poniósł w związku z doznanymi obrażeniami. Koszty te stanowią wydatki, jakie poniósł poszkodowany, a na które nie byłby narażony, gdyby nie wypadek. Wydatki te obejmują szczególnie:

koszty leczenia
koszty dojazdów do placówek medycznych
koszty opieki ze strony innych osób
koszty specjalnej diety
Takie odszkodowanie powypadkowe przysługuje w przypadku szkód na osobie i ma ono charakter niemajątkowy. Jego zadaniem jest kompensacja, czyli naprawienie krzywdy, ma to być pewnego rodzaju zadośćuczynienie za złagodzenie cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego. Poszkodowany może również wystąpić o odszkodowanie w związku ze szkodą majątkową- czyli uszkodzeniem swojego pojazdu.

Kiedy można się starać o odszkodowanie po wypadku?

Gdy od wypadku nie minęły 3 lata check icon
Gdy wystąpiła szkoda materialna check icon
Gdy poszkodowany doznał obrażeń ciała check icon
Gdy nie minęło 20 lat od czasu wypadku, który był skutkiem przestępstwa check icon

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie

Jak się starać?

Świadczenia, o jakie może ubiegać się osoba poszkodowana po wypadku można podzielić na majątkowe i na niemajątkowe. Majątkowe mają charakter rzeczowy i najczęściej obejmują przedmioty materialne, ważne dla poszkodowanego: samochód, rzeczy osobiste. Szkoda niemajątkowa to głównie zwrot wszystkich kosztów, które poszkodowany poniósł w związku z wypadkiem: leczenie, rehabilitacja, zakup leków itp. Ponadto osoba poszkodowana może wystąpić o takie świadczenia jak renta. Jej wysokość będzie zależeć od stanu osoby poszkodowanej.

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz kontaktowy

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48 h lub szybciej

Weryfikujemy

przesłane dokumenty

Wypłacamy

należne Ci odszkodowanie

Nie wygrywasz

nie płacisz

Potrzebne dokumenty

Zebrane dokumenty pomogą w całym procesie odzyskiwania odszkodowania. Im ich więcej, tym większa szansa na wypłatę wyższego odszkodowania. Konieczne będą kopie wszystkich zebranych dokumentów. Warto sporządzić opis cierpienia, jakiego się doznało. W oświadczeniu można wspomnieć, jak dolegliwości fizyczne zmieniły plany na przyszłość i dalszy rozwój zawodowy. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku poszkodowany powinien znać jego dane oraz numer polisy OC.

Rekompensata szkód

Poszkodowani coraz częściej występują o należne im świadczenia i mogą liczyć na o wiele więcej niż tylko podstawowe odszkodowanie. W przypadku większej ilości dokumentów warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Pomoże ona w przypadku dużej liczby formalności. Również w przypadku braku wykupienia przez kierowcę obowiązkowej polisy OC, osoba poszkodowana ma zagwarantowaną wypłatę odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Historie naszych klientów

Sprawdź wysokość swojego odszkodowania po wypadku

Średnia ocena: 4.57