Skręcenie kolana odszkodowanie

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie.

  1. Bezpłatna analiza sprawy
  2. Zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację
  3. Pokrycie kosztów opieki w domu
  4. Wyrównanie za utracony dochód
  5. Zadośćuczynienie za ból i cierpienie
Skręcenie kolana odszkodowanie. Jakie świadczenia Ci się należą

Jakie są przyczyny skręcenia kolana i jakie objawy mogą występować?

Staw kolanowy jest bardzo podatny na kontuzje. W miejscu kolana łączą się dwie największe kości człowieka – kość piszczelowa i udowa. W związku z tym ciężar ciała opiera się w dużej mierze na stawie kolanowym. Na szczęście jego budowa pozwala na pełnienie tak wymagającej funkcji, jest on jednocześnie sztywny i ruchomy. Niestety z tym wiąże się pewne ograniczenie, ruchliwość ta jest możliwa wyłącznie w jednej płaszczyźnie. Wystarczy niewielkie odchylenie od tej normy np. podczas złego ułożenia stopy, aby doszło do bolesnej kontuzji kolana. Ponadto do urazu może przyczynić się aktywność fizyczna, taka jak bieganie, sport, jazda na rolkach i podobne. Może również dojść do stłuczenia kolana, które będzie wynikiem bezpośredniego uderzenia. Za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, w tym zwichnięcie lub skręcenie kolana odszkodowanie przysługuje poszkodowanemu.

Objawem kontuzji kolana z pewnością będzie ogromny ból i trudność w poruszaniu nogą. Podobnie jak w przypadku innych złamań, pojawi się opuchlizna i wysięk. Można rozróżnić 3 stopnie skręcenia kolana: lekkie, średnie i ciężkie. Zależnie od poziomu uszkodzeń, rośnie nasilenie objawów kontuzji. Jeżeli dojdzie do skręcenia kolana, konieczna jest jak najszybsza interwencja lekarza. Z urazem kolana wiąże się możliwość powstania poważnych powikłań, które mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu.

Rehabilitacja po skręceniu kolana jest bardzo istotna. To od niej zależeć będzie możliwość powrotu do pełnej funkcjonalności stawu kolanowego. Niestety, zabiegi rehabilitacyjne mogą być bardzo kosztowne. W takim momencie bardzo przydatne będą wypłacone świadczenia za doznane urazy, w tym za skręcenie kolana Odszkodowanie to nie tylko jednorazowa rekompensata pieniężna za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, ale również pokrycie kosztów rehabilitacji. Na jej przebieg składa się mnóstwo czynników m.in. zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego i ultradźwięków, krioterapia oraz specjalne ćwiczenia wzmacniające. Oprócz wszystkich zabiegów, wymagających wizyt lekarskich, istotną rolę odgrywają ćwiczenia w domu. Właściwe ich wykonywanie, może zapewnić szybszy powrót do zdrowia.

Rodzaje urazów

Uraz głowy Najczęściej spowodowany uderzeniem. Następstwem może być pęknięta kość czaszki, wstrząśnienie mózgu czy krwiak śródczaszkowy. Uraz kręgosłupa szyjnego Do urazu może dojść np. w wyniku wypadku komunikacyjnego. Objawem mogą być nudności, bóle głowy czy odrętwienie. Uraz klatki piersiowej Spowodowany najczęściej upadkiem z wysokości lub silnym uderzeniem. Wynikiem tego mogą być m.in. złamane żebra czy mostek. Uraz barku Do zwichnięcia stawu barkowego często dochodzi podczas uprawiania sportu. Objawem zwichniętego barku jest silny ból i problemy z poruszaniem ręką. Uraz miednicy Najczęściej dochodzi do złamania miednicy. Uraz bardzo niebezpieczny, najczęściej spowodowany przez wypadek komunikacyjny lub upadek z wysokości. Uraz kręgosłupa Najczęstszą przyczyną urazów kręgosłupa są wypadki komunikacyjne. Objawem kontuzji to m.in. zaburzenia czucia, problemy z oddychaniem i niedowład kończyn. Uraz ręki Na uraz ręki składa się kontuzja kości śródręcza, kości nadgarstka oraz kości palców. Objawem urazu może być obrzęk, ból i problemy z poruszaniem. Uraz kolana Z kontuzją kolana często spotykają się sportowcy. Objawem poważnego urazu może być problem z wyprostowaniem nogi, silny ból i wysięk. Uraz stawu skokowego Uraz można podzielić na skręcenie, zwichnięcie lub złamanie stawu skokowego. Objawem kontuzji może być obrzęk, ból, krwiak i niestabilność stawu. rodzaje urazów ciała

Odszkodowanie za skręcenie kolana

Uraz kolana może znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Najczęściej traci się możliwość stabilnego poruszania i niezbędna jest pomoc sprzętu ortopedycznego np. ortez. Za skręcenie kolana odszkodowanie powinno pokryć wszystkie koszty, związane z leczeniem i niezbędną rehabilitacją. Świadczenia, mogą być następujące:

  • jednorazowe odszkodowanie wynikające z poniesionego uszczerbku na zdrowiu;
  • zwrot kosztów za leczenie, w tym: wydatki na sprzęt ortopedyczny, zakup środków farmakologicznych, zabiegi medyczne;
  • zwrot kosztów za dojazdy związane z leczeniem np. do placówek medycznych;
  • wypłata zaliczki na leczenie, jeżeli konieczna jest wcześniejsza zapłata za usługi;
  • zadośćuczynienie z uwagi na poniesione szkody moralne i cierpienie.

Jeżeli uraz kolana spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu i ograniczy zdolność do samodzielnego funkcjonowania – poszkodowanemu może zostać przyznana renta. Problem z poruszaniem się może być główną przyczyną niezdolności do pracy. W przypadku, gdy poszkodowany nie może dalej pracować – przyznanie renty z tytułu utraty zdolności do pracy będzie w pełni uzasadnione. Drugą kwestią będą dodatkowe koszty, związane z utrzymaniem, takie jak regularne zażywanie i kupno leków czy stała opieka pielęgnacyjna. Te wydatki powinna pokryć renta z tytułu zwiększonych potrzeb życiowych. Jeżeli skręcenie kolana uniemożliwia dalszy rozwój zawodowy, poszkodowany może wnosić o wypłatę dodatkowych świadczeń z uwagi na zmniejszenie się widoków na przyszłość. Z pewnością żadna kontuzja nie jest przyjemna, w tym skręcenie kolana. Odszkodowanie musi w pełni zrekompensować zarówno straty materialne, jak i moralne, poniesione wskutek wystąpienia urazu.

Jakie dokumenty są wymagane, aby wnosić o odszkodowanie?

Od przedstawionej dokumentacji zależeć będzie wysokość świadczeń oraz ich rodzaj. Należy skompletować jak najwięcej informacji na temat przebiegu leczenia oraz kosztów z tym związanych. Wyszczególniając, poszkodowany powinien załączyć:

  • wszystkie dokumenty potwierdzające wystąpienie urazu oraz przebieg jego leczenia. Mogą to być wypisy szpitalne, opinie lekarzy i specjalistów oraz skierowania na dalsze zabiegi;
  • informacje na temat wykonanych przejazdów, związanych z leczeniem – odszkodowanie pokryje ich koszty, jeżeli celowość dojazdów zostanie stosownie udowodniona;
  • wszelkie rachunki i faktury potwierdzające koszty, jakie poniósł poszkodowany, w związku z przebiegiem leczenia lub rehabilitacją (np. zakup sprzętu ortopedycznego, koszty leczenia w prywatnych placówkach itp.);
  • opinię psychologa, która będzie konieczna, jeżeli poszkodowany wnioskuje o wypłatę zadośćuczynienia;
  • fotografię miejsc urazu.


Kiedy możesz się starać o odszkodowanie za skręcenie kolana?

Możesz wnosić o odszkodowanie, jeżeli:

Posiadasz dokumentację medyczną

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek błędu medycznego

akceptacja ikona

Od chwili wypadku nie minęły 3 lata

akceptacja ikona

Miałeś wypadek komunikacyjny

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w pracy

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w rolnictwie

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek poślizgnięcia lub potknięcia

akceptacja ikona

Nadal się leczysz lub rehabilitujesz

akceptacja ikona

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy bezpłatnie czy należy Ci się odszkodowanie

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacji

(to nic nie kosztuje!)

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48h

(lub najszybciej jak to możliwe)

weryfikujemy

czy możesz starać się o odszkodowanie

wybieramy

dla Ciebie najlepszą Kancelarię Prawną

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Średnia ocena: 4.23