Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Wypadek w pracy odszkodowanie od pracodawcy

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »
  1. Łatwiejsza droga
  2. Wyższa renta
  3. Profesjonalna pomoc prawna
  4. Nawet 20 lat na zgłoszenie

Sprawdź wysokość odszkodowania

Wypadek w pracy odszkodowanie od pracodawcy

Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Nasza praca skupia się na wypadkach przy pracy. Widzimy również, jak renta może być trudna do pobrania. Ofiarom wypadków najczęściej renta sprawia problemy. Jest to wypłata nie tylko z ZUS, ale i z OC pracodawcy. Dostosowujemy się do wymagać klienta. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami oraz prowadzimy pełny proces za poszkodowanego. Analiza wniosku nic nie kosztuje

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00


Wypadki w pracy są skutkiem różnych wydarzeń. Nierzadko zdarzają się w czasie wykonywania poleceń. Mają związek bezpośrednio z realizacją zadań. Wypadkiem przy pracy jest tak samo incydent, które miało miejsce w trakcie przerwy, przykładowo: podczas rozmowy telefonicznej. W niektórych przypadkach do wypadku będzie dochodzić na zewnątrz firmy. Przykładowo to zakupy firmowe.

W efekcie pogarszających się warunków pracy może pogorszyć się stan pracownika - w tym wypadku także przedsiębiorstwo przekazuje odszkodowanie. Zatrudniony zapada chorobę zawodową. Zdarzają się okoliczności, w których przyznawana jest renta.

Zagadnienia formalne dotyczące zatrudnienia nie grają roli. gdy ktoś będzie zatrudniać stażystkę cały czas ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kto może starać się o odszkodowanie?

Wypadek w pracy odszkodowanie od pracodawcy
Odszkodowanie należy się każdej osobie, którą spotkał wypadek w pracy. Odszkodowanie wypłacane jest także, gdy do wypadku doszło poza firmą, jednak wciąż miał związek z pracą.Pracownik nie może być jednocześnie sprawcą wypadku.
Przysługuje również renta każdemu poszkodowanemu, który nie może wypełniać obowiązków służbowych
Świadczenie to przyznaje ZUS i ubezpieczyciel zakładu pracy

Potrzebne dokumenty

Wypadki przy pracy odbiegają stanowczo od pozostałych wypadków. Potrzebne tu są różne dokumenty. Jest to różny zestaw, niż w pozostałych przypadkach. Przełożony musi stworzyć zespół powypadkowy, który ustali przyczyny incydentu. Przeszukuje on miejsce wypadku i przesłuchuje świadków. W ciągu 14 dni od uzyskania powiadomienia o wydarzeniu sporządzony zostanie protokół powypadkowy. Nie mniej istotne są papiery zawierające stan - kopia karty pacjenta. Renta należy się poszkodowanemu, który odniósł obrażenia w pracy. Jej wypłacaniem zajmuje się ZUS i ubezpieczyciel pracodawcy. Do obu organów trzeba przedstawić wnioski. Koniecznym dodatkiem są tutaj dokumenty medyczne. Poszkodowany może przedstawić diagnozy lekarskie a także inne dokumenty. W ten sposób poszkodowany wykazuje własną niezdolność do pracy.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Gdy sporządzono raport powypadkowy

check icon

3 lata na zgłoszenie

check icon

20 lat na zgłoszenie wypadku będącego efektem przestępstwa

check icon

Gdy ucierpiało zdrowie pracownika

check icon

Gdy doszło do śmierci poszkodowanego

check icon

Gdy sytuacja materialna poszkodowanego się pogarsza

check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

W kraju dochodzi do dużej ilości wypadków przy pracy. Będą miały kluczowy wpływ na funkcjonowanie danej osoby. Przytrafiają się jednak cięższe incydenty, po których pracujący wcale nie wróci do kariery. W takiej sytuacji zawsze ważna jest renta. Nie tylko ZUS ją przyznaje. Zajmuje się tym tak samo TU pracodawcy. Odszkodowanie wypłacane jest każdemu poszkodowanemu - niezależnie od przyczyn.

Średnia ocena: 4.75

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Artykuły na blogu

Odfrankowienie kredytu – na czym... Helpfind - Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ma jeszcze sporo rat kredytu do spłacenia. POmagamy wybrać kancelarię.

Odszkodowanie z OC sprawcy –... Helpfind - Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy przysługuje poszkodowanym w wypadkach i kolizjach. Dowiedz się, co zrobić, by otrzymać wysoką kwotę rekompensaty.

Przewalutowanie kredytu we frankach –... Helpfind - Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach jest jednym ze sposobów na zawarcie ugody z bankiem. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest nieopłacalne.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź