Wypadek w pracy odszkodowanie pzu

Wypadek w pracy odszkodowanie pzu

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »
  1. Mniej dokumentów
  2. Renta - więcej pieniędzy
  3. Przyjazna obsługa
  4. Czas zgłoszenia - nawet 20 lat

Sprawdź wysokość odszkodowania

Wypadek w pracy odszkodowanie pzu

Wypadek w pracy odszkodowanie pzu

Pomagamy uzyskać wysokie odszkodowanie. Wiemy też, jak renta jest trudna do starania się. Klientom najczęściej renta sprawić może kłopoty. Pokrzywdzeni nie mają świadomości, że przysługują pieniądze z ZUS i od ubezpieczyciela pracodawcy. Dopasowujemy się do możliwości poszkodowanego. To po naszej stronie pozostają wszelkie formalności powiązane z odszkodowaniem. Niepobieramy za to żadnych wysokich opłat

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00


Do nieszczęśliwych zdarzeń w pracy dochodzi w róznych okolicznościach. Nierzadko mają miejsce podczas realizacji poleceń. Są rezultatem wykonywania codziennej pracy. Wypadkiem przy pracy będzie także zdarzenie, które miało miejsce w ciągu przerwy, np: podczas jedzenia śniadania. W pewnych sytuacjach do wypadku może dojść poza biurem. Przykładem może tu być delegacja.

Czasem w efekcie pracowania pogarsza się stan zdrowia - także należeć się będzie odszkodowanie. Występować może wówczas tak zwaną choroba zawodowa. Czasem konieczna bywa renta od zatrudniającego.

Zagadnienia formalne tyczące się posady nie grają roli. Gdy w przedsiębiorstwie jest praktykant również ma możliwość starania się o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kto może starać się o odszkodowanie?

Wypadek w pracy odszkodowanie pzu
O odszkodowanie powinna starać każda osoba, którą spotkał wypadek w pracy. Jeżeli pracownik znajdował się poza pomieszczeniem firmowym, a nadal wykonywał polecenia służbowe, to też należy mu się odszkodowanie.Poszkodowany nie może być jednocześnie sprawcą wypadku.
Kiedy pokrzywdzony jest niezdolny do pracy, przysługuje mu renta
Pracownik uzyskuje wypłaty od ZUS i ubezpieczyciela pracodawcy

Potrzebne dokumenty

Wypadki przy pracy są zazwyczaj bardzo szczególnymi przypadkami. Potrzebne tu bywają najróżniejsze dokumenty. Poszkodowani w pozostałych przypadkach kompletują całkowicie odmienną dokumentację. W zakładzie pracy tworzy się zespół powypadkowy - jest to powinność zakładu pracy. Przeszukuje on miejsce wypadku i przesłuchuje świadków. Po 14 dniach powstaje raport komisji. Nie mniej ważna będzie też dokumentacja powiązana ze szpitalem - opinie lekarskie. Renta przysługuje pokrzywdzonemu, który odniósł obrażenia na stanowisku pracy. Jej przyznaniem zajmuje się ZUS i ubezpieczyciel pracodawcy. Do obu instytucji trzeba złożyć wnioski. To ważne, aby załączyć dokumenty ze szpitala. Poszkodowany może przedstawić diagnozy lekarskie i wiele innych dokumentów. To wykazuje niezdolność do pracy.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Gdy sporządzono raport powypadkowy

check icon

Gdy od wypadku nie minęły 3 lata

check icon

Jeżeli wypadek był skutkiem przestępstwa - 20 lat na zgłoszenie

check icon

Gdy wystąpił uszczerbek na zdrowiu

check icon

Gdy doszło do śmierci poszkodowanego

check icon

gdy sytuacja materialna poszkodowanego się pogarsza

check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

Zauważa się się dużo wypadków w pracy. Będą miały bardzo ważny wpływ na funkcjonowanie poszkodowanego. Niektórzy zatrudnieni są zmuszeni przejść na rentę, bo ich stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy Powinno się wspomnieć o bardziej skomplikowanych incydentach, w następstwie których pracownik nie wraca do pracy. Możliwa jest wtedy renta. Utożsamiana jest z ZUS. Zajmuje się tym tak samo TU pracodawcy. Nawet w wypadku niedużych uszczerbków na zdrowiu poszkodowany mógłby starać się o rekompensatę.

Średnia ocena: 3.91

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Artykuły na blogu

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU?... Helpfind - Jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU?
Jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU?... Helpfind - Jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU?

Jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU?

Nie wiesz, jak sprawdzić wysokość odszkodowania PZU? Wystarczy dosłownie kilka kroków, aby zweryfikować przesłane przez zakład ubezpieczeń kosztorys.

W jakim czasie trzeba zgłosić... Helpfind - W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?
W jakim czasie trzeba zgłosić... Helpfind - W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

Miałeś wypadek lub kolizję i nie wiesz w jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? Zrób to jak najszybciej!

Jak napisać wniosek o usunięcie... Helpfind - Jak napisać wniosek o usunięcie danych z BIK?
Jak napisać wniosek o usunięcie... Helpfind - Jak napisać wniosek o usunięcie danych z BIK?

Jak napisać wniosek o usunięcie danych z BIK?

Wniosek o usunięcie danych z BIK powinien zawierać podstawę prawną oraz odpowiednią argumentację. Dowiedz się, kiedy pismo będzie skuteczne.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź