Zbiorowy wypadek przy pracy

Zbiorowy wypadek przy pracy

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »
  1. Minimum formalności
  2. Wyższa renta
  3. Przyjazna obsługa
  4. Długi czas zgłoszenia

Sprawdź wysokość odszkodowania

Zbiorowy wypadek przy pracy

Zbiorowy wypadek przy pracy

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu odszkodowań za zbiorowe wypadki przy pracy. Chcemy, żeby osobie poszkodowanej zostały wypłacone wszystkie należne świadczenia. Nie pobieramy opłat przedwstępnych, rozliczamy się dopiero po wygranej sprawie. Z naszą pomocą masz pewność, że wywalczona przez nas rekompensata pomoże w powrocie do pełnej sprawności sprzed wypadku.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Zgodnie z art. 3 ust. 6 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 167 z 2009r., poz. 1322) – za zbiorowy wypadek przy pracy uważa się wypadek, któremu w wyniku tego samego zdarzenia uległy co najmniej dwie osoby. Pracodawca jest zmuszony dopełnić większej ilości formalności. Przykładem zbiorowych wypadków mogą być wypadki górnicze czy wypadek pracowników przewożonych samochodem. Procedura postępowania i katalog świadczeń przy wypadkach zbiorowych jest praktycznie taki sam jak w przypadku indywidualnych wypadków przy pracy. Pracodawca musi zaistniały wypadek zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy i Prokuratury. W przeciwnym wypadku może to skutkować karą w zależności od okoliczności i przyczyn braku zawiadomienia. Czeka go również więcej formalności związanych z dokumentami. Dla każdego poszkodowanego pracownika będzie musiał przygotować indywidualną dokumentację.

Kto może starać się o odszkodowanie?

Zbiorowy wypadek przy pracy
pracownik zatrudniony w firmie, któremu przydarzył się wypadek przy pracy
gdy poszkodowane są co najmniej dwie osoby
gdy nie minęły 3 lata od wypadku

Dokumenty potrzebne do odszkodowania

Procedura dochodzenia odszkodowania jest taka sama jak przy indywidualnych wypadkach przy pracy. Osoba poszkodowana powinna posiadać wszystkie niezbędne dokumenty. Istotna jest tutaj dokumentacja medyczna i protokół sporządzony po wypadku. Poszkodowany może się ubiegać o uzupełniające świadczenia: zadośćuczynienie za doznaną krzywdę (niemajątkowa), koszty leczenia, rehabilitacji, koszty dojazdów do placówek medycznych, rentę ( z tytułu zwiększonych potrzeb, częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy).

Kiedy należy się odszkodowanie?

Gdy od wypadku nie minęły 3 lata check icon
Gdy wypadek został zgłoszony u pracodawcy check icon
Gdy doszło do szkody na osobie check icon
Gdy poszkodowane zostały co najmniej 2 osoby check icon
Gdy poszkodowany nie może pracować check icon

Sprawdź bezpłatnie, czy należy Ci się odszkodowanie

Rekompensata szkód

W Polsce są określone zawody, u których prawdopodobieństwo wystąpienia zbiorowego wypadku przy pracy jest większe.

Oprócz ubiegania się o odszkodowanie w związku z odpowiedzialnością cywilną pracodawcy można też wystąpić bezpośrednio do właściwego zakładu ubezpieczeń. W tym przypadku konieczne jest posiadanie przez pracodawcę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) prowadzonej działalności, która była ważna na dzień zdarzenia. Warto zwrócić uwagę, czy ubezpieczenie pracodawcy jest rozszerzone o szkody pracownicze.

Średnia ocena: 4.80

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Artykuły na blogu

Świadczenie wspierające – czy będzie... Helpfind - Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające ma być wprowadzone w 2024 roku. Omawiamy projekt ustawy, a nasz ekspert udziela komentarza w tej sprawie.

KRUS odszkodowania za złamania –... Helpfind - KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

Odszkodowania za złamania z KRUS są wypłacane rolnikom, domownikom gospodarstwa i pomocnikom. Pokazujemy, jakie kwoty możesz uzyskać.

Co robić, gdy sąsiad uszkodzi... Helpfind - Co robić, gdy sąsiad uszkodzi nam ogrodzenie?

Co robić, gdy sąsiad uszkodzi nam ogrodzenie?

Ogrodzenie między posesjami jest częstym powodem kłótni sąsiedzkich, przez co zdarza się, że zostaje ono uszkodzone. Jak uzyskać odszkodowanie?

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź