/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole – skorzystaj bezpłatnie

Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole – skorzystaj bezpłatnie

 • Darmowy kredyt Credit Agricole – sprawdź, czy należy Ci się zwrot kosztów kredytu!

 • Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole jest dostępna, jeśli umowa kredytowa zawiera błędy.

 • Sankcja w Credit Agricole jest dostępna dla kredytów w trakcie spłaty i kredytów, które zostały zamknięte nie dawniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem dokumentów do analizy.

Chcę odzyskać pieniądze od Credit Agricole

Masz kredyt gotówkowy zaciągnięty w banku Credit Agricole lub w innym banku? W takim razie istnieje spora szansa, że możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Wystarczy, że bank zawarł w Twojej umowie chociażby jeden błąd, żeby należała Ci się spora rekompensata finansowa. Dowiedz się, kiedy można skorzystać i jak to zrobić!

Jakie korzyści zapewnia sankcja kredytu darmowego?

Dzięki sankcji kredytu darmowego możesz odzyskać od banku mnóstwo pieniędzy, zależnie od kwoty kredytu. Im wyższa kwota kredytu, tym wyższa rekompensata od Credit Agricole lub innego banku.

Wypłacenie rekompensaty pełni dwie funkcje. Ty masz dostać zwrot kosztów, które zostały przez Ciebie poniesione na rzecz instytucji finansowej. Z kolei bank ma ponieść karę za sporządzenie umowy kredytowej niezgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim.

Niestety każdy bank będzie się bronić przed karą w postaci sankcji kredytu darmowego – to zrozumiałe i logiczne postępowanie. Jeśli złożysz oświadczenie o sankcji, to bank po prostu je odrzuci i poinformuje Cię, że możesz dochodzić swoich racji na drodze sądowej.

Niestety procesy sądowe są długie i męczące, a na dodatek trzeba zatrudnić adwokata lub radcę prawnego, który będzie reprezentować Twoje interesy. Sprawę sądową można przegrać (nie zyskasz wtedy ani grosza i poniesiesz koszty sądowe).

Jeśli nie chcesz czekać przez kilka miesięcy lub lat na pieniądze i podejmować ryzyka, to możesz wysłać do nas swoją umowę kredytową. Nasi eksperci bezpłatnie ją przeanalizują, żeby sprawdzić, czy możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Jeśli okaże się, że tak, to możesz nas otrzymać rekompensatę w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Potrzebuję pomocy przy sankcji kredytu darmowego

WAŻNE !
Nie musisz się interesować procesem sądowym, bo my bierzemy na siebie całe ryzyko. Po wygranej otrzymasz kolejną rekompensatę lub Twoje raty znacząco się obniżą, w zależności od tego, czy Twój kredyt będzie już wtedy zamknięty.

Jakie umowy kwalifikują się do sankcji kredytu darmowego Credit Agricole?

Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole jest możliwa dla osób, które zaciągnęły kredyty konsumenckie. Sankcja ma bronić właśnie konsumentów, dlatego tak ważny jest wymóg dotyczący charakteru prawnego osoby, która zaciągnęła dany kredyt.

Konkretnie Twój kredyt zaciągnięty w Credit Agricole musi spełniać następujące wymogi, żeby skorzystanie z sankcji kredytu darmowego było możliwe:

 • Kredyt opiewa na kwotę nie wyższą niż 255 550 zł lub równowartość tej kwoty w obcej walucie.
 • Kredytobiorca jest osobą prywatną.
 • Umowa kredytu została zawarta po 17 stycznia 2014 roku.
 • W trakcie spłaty kredytu nie było żadnych zaległości.
 • Kredyt jest w trakcie spłaty lub zamknięcie kredytu nastąpiło nie dawniej niż 11 miesięcy przed przesłaniem dokumentów do Helpfind.
Chcę skorzystać z bezpłatnej analizy umowy kredytowej

Błędy w umowach z Credit Agricole – jakie występują najczęściej?

W umowach zawieranych z Credit Agricole oraz innymi bankami najczęściej występują bardzo podobne błędy. Wynika to z faktu, że banki na ogół korzystają z wzorów umów danego rodzaju. Jeśli we wzorcu znajduje się jakiś błąd, to naturalnie będzie on również obecny w umowie stworzonej na podstawie tego wzorca.

 1. Brak informacji lub błędne informacje w umowie

  Umowa musi spełniać konkretne ustawowe wymogi informacyjne. Jeśli bank podał nieprawdziwe informacje lub w ogóle nie poinformował o istotnej kwestii, której wymaga ustawa, to wówczas można skorzystać z sankcji kredytu darmowego.

 2. Różnica między otrzymaną przez Ciebie kwotą a kwotą zawartą w umowie kredytu

  Otrzymana przez Ciebie kwota musi się pokrywać z umowną kwotą kredytu. Nawet najmniejsza różnica pomiędzy tymi dwoma wartościami sprawi, że będzie można się starać o rekompensatę od banku.

 3. Błędy w obliczaniu oprocentowania lub źle wpisane oprocentowanie

  Oprocentowanie kredytu jest ściśle uzależnione od kwoty, na jaką opiewa umowa kredytowa. Jeśli bank zamieścił tam zbyt wysoką kwotę w stosunku do tego, co zostało przekazane do Twojej dyspozycji, to wówczas każda rata będzie wyższa ze względu na to, że oprocentowana będzie błędna kwota. Nie ta, która została wypłacona przez bank, a ta, która znajduje w umowie. Oczywiście błędy związane z oprocentowaniem w Credit Agricole i w innych bankach mogą też nie wynikać z różnicy w kwotach kredytu.

 4. Błędy związane z pozaodsetkowymi kosztami kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu, na które składają się m.in. ubezpieczenie, podatki i marże, są często błędnie obliczone. Zazwyczaj są to bardzo drobne błędy, np. kilka złotych, ale nawet taka pomyłka oznacza, że możliwe jest skorzystanie z prawa do sankcji kredytu darmowego. Co więcej, w przypadku kredytów zaciągniętych po 18 grudnia 2022 roku pozaodsetkowe koszty nie mogą wynosić więcej niż 45% całkowitej kwoty kredytu.

sankcja kredytu darmowego credit agricole

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego Credit Agricole?

Musisz złożyć do banku Credit Agricole odpowiednie oświadczenie, w którym poinformujesz, że korzystasz z prawa do sankcji kredytu darmowego.

W oświadczeniu koniecznie zamieść swoje dane, a także wskaż, na jakiej podstawie chcesz skorzystać z tego prawa. Musisz odszukać konkretne błędy w swojej umowie, żeby mieć jakiekolwiek szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o zwrot kosztów kredytu. Nawet wykwalifikowani specjaliści potrzebują sporo czasu, żeby odszukać takie błędy w umowach – nie jest to proste.

Niestety banki odrzucają prawie wszystkie takie wnioski, pozostawiając Ci jedynie możliwość skierowania sprawy na drogę sądową. Jeśli chcesz uniknąć zatrudniania adwokata i wielomiesięcznego lub wielomiesięcznego oczekiwania na pieniądze, które Ci się należą, to skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej.

Wyślij do nas swoją umowę, a my sprawdzimy, czy należy Ci się rekompensata. Jeśli tak, to dostaniesz ją od nas w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Po wygraniu przez nas sprawy w sądzie (nie będziesz w niej uczestniczyć) dostaniesz też kolejną wypłatę środków lub raty Twojego kredytu znacząco się zmniejszą, jeśli nie zamkniesz go do tego czasu.

Przesyłam umowę kredytową do bezpłatnej analizy

Wcześniejsza spłata kredytu Credit Agricole – czy można skorzystać z sankcji kredytu darmowego?

Wcześniejsza spłata kredytu w Credit Agricole nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Pamiętaj jednak, że rekompensata z tytułu błędów znajdujących się w umowie kredytowej będzie nieco niższa, proporcjonalnie do tego, jak bardzo został skrócony okres kredytowania.

Ważne! Z sankcji kredytu darmowego możesz skorzystać tylko w ciągu 11 miesięcy od zamknięcia kredytu! Dokumenty do analizy trzeba wysłać przed upłynięciem tego terminu.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line