/

Samochód
Odkup szkody OC

Odkup szkody OC

 • Średnia wartość odkupu to 3493 zł

 • Nie ponosisz żadnego ryzyka

 • To najszybszy sposób na uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania

Sprzedaż szkody OC i odkup odszkodowań – na czym to polega?

Odkup odszkodowań to najszybszy sposób na wyrównanie Twojego odszkodowania. To już najprawdopodobniej wiesz. Czy jednak na pewno zdajesz sobie sprawę z wszystkich zalet takiego rozwiązania? Szybka dopłata jest tylko jedną z nich.

Na czym w ogóle polega sprzedaż szkody i jaki ma związek z dopłatą do odszkodowania? W obu tych przypadkach Twoje odszkodowanie przestanie być Twoją własnością w sensie prawnym. Zachowasz oczywiście całą kwotę, którą wypłacił Ci już ubezpieczyciel, ale dalszym dochodzeniem roszczeń zajmiemy się my. Całe ryzyko procesowe będzie spoczywać na nas.

Co otrzymasz dzięki podpisaniu cesji wierzytelności z naszą firmą? Zyskasz właśnie dopłatę do zaniżonego odszkodowania. Pieniądze będą na Twoim koncie nawet w ciągu 48 h od dopełnienia wszystkich formalności. Oznacza to, że Twoją własnością będzie kwota bezsporna, którą wypłacić Ci już ubezpieczyciel, a także dodatkowe pieniądze od nas.

Co ważne, sprzedaż szkody nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Nigdy nie wzywamy naszych Klientów na rozprawy w roli świadków. Nie miałoby to żadnego sensu – nasi prawnicy są ekspertami w swojej dziedzinie i nie muszą się uciekać do takich rozwiązań.

Odkupimy Twoją szkodę

Odkup szkody OC – czy warto?

Zdecydowanie tak. Odkup odszkodowań OC to najkorzystniejsza opcja spośród wszystkich, które są możliwe w przypadku szkody na pojeździe. Im wcześniej się zgłosisz i im więcej masz dokumentów oraz zdjęć (samochodu sprzed szkody i uszkodzeń powstałych w jej wyniku), tym wyższa powinna być należna Ci dopłata.

Jak już wiesz, pieniądze będą na Twoim koncie najszybciej jak to tylko możliwe. To oczywiście bardzo ważna kwestia, ale być może przeszło Ci przez myśl, że samodzielne dochodzenie roszczeń to nie tylko opóźnienie uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Tak, wiąże się to także z ryzykiem, że nie uda Ci się uzyskać wyższej kwoty w sądzie. Być może prawnik, którego zatrudnisz, nie podoła zadaniu. Być może sprawa będzie się ciągnąć miesiącami lub latami, a zakończy się zasądzeniem takiej kwoty odszkodowania, która nie pokryje kosztów zatrudnienia prawnika. Na pewno konieczne byłoby pojawienie się na rozprawie, nawet niekoniecznie w charakterze świadka.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mogłoby to być stresujące i czasochłonne, dlatego oferujemy Ci odkup szkody. Pieniądze będą na Twoim koncie nawet w ciągu 48 h po dopełnieniu formalności i zmartwienia związane ze szkodą znikną. Ty naprawisz swój samochód dzięki uzyskanej dopłacie, a my uzyskamy od ubezpieczyciela sprawcy wszystkie należne pieniądze, co oczywiście potrwa.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

Odkupienie szkody OC – czy istnieje jakieś ryzyko?

Ryzyko oczywiście istnieje, ale dotyczy tylko i wyłącznie naszej firmy. To my przejmiemy na siebie prawa do Twojej szkody i zajmiemy się dochodzeniem odszkodowania. Takie procesy mogą trwać wiele miesięcy lub lat – oczywiście godzimy się z tym faktem. My walczymy z ubezpieczycielem o całą należną kwotę, a Ty dostajesz swoją dopłatę.

Ciebie nie dotyczy absolutnie żadne ryzyko. Przelewamy na Twoje konto pieniądze i możesz je wykorzystać w dowolny sposób. To bardzo proste i trwa tylko kilka dni.

Sprzedaż szkody OC – dlaczego bardziej korzystna niż prawnik?

Przedsiębiorca skupujący szkody bierze na siebie ryzyko ewentualnego przegrania sprawy, a także ponosi wszelkie koszty związane z dochodzeniem roszczenia, tj. koszty ekspertyz, opinii prawnych, postępowania polubownego oraz koszty procesu sądowego. Sprzedaż szkody OC jest zatem bezpieczna dla osoby poszkodowanej i nie obciąża jej żadnymi dodatkowymi kosztami.

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych jest procesem skomplikowanym i wymagającym specjalistycznej wiedzy. Zwykle nie jest więc możliwe, aby poszkodowany taką wiedzę posiadał, a więc jej uzyskanie (w postaci np. ekspertyz) wiązałoby się dla niego z dodatkowymi kosztami. Skup odszkodowań komunikacyjnych oferuje natomiast możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy za szkodę, ale bez trudu związanego z uzyskaniem wiedzy prawnej.

Zatrudnienie adwokata lub radcy prawnego to również dodatkowe koszty składające się na całość opłat, którą osoba poszkodowana musiałaby ponieść w przypadku wkroczenia na drogę sądową.

§ 2. [Stawki minimalne zależne od wartości przedmiotu sprawy]

Stawki minimalne wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:
1) do 500 zł - 90 zł;
2) powyżej 500 zł do 1500 zł - 270 zł;
3) powyżej 1500 zł do 5000 zł - 900 zł;
4) powyżej 5000 zł do 10 000 zł - 1800 zł;
5) powyżej 10 000 zł do 50 000 zł - 3600 zł;
6) powyżej 50 000 zł do 200 000 zł - 5400 zł;
7) powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł - 10 800 zł;
8) powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł - 15 000 zł;
9) powyżej 5 000 000 zł - 25 000 zł

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/oplaty-za-czynnosci-adwokackie-18236070

Warto jednocześnie zauważyć, iż to kwoty minimalne oraz zwykle zasądzane na rzecz powoda reprezentowanego przez profesjonalnego pełnomocnika w przypadku uwzględnienia powództwa w całości. Ewentualne ryzyko częściowego oraz całkowitego oddalenia powództwa ponosiłaby osoba poszkodowana, gdyby sama zdecydowała się dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela. Ponadto rzeczywiste koszty obsługi prawnej są zazwyczaj wyższe od przedstawionych stawek minimalnych.

Jak widać, sprzedaż szkody OC jest zdecydowanie bardziej opłacalna – nie ponosisz żadnego ryzyka i nie musisz czekać na pieniądze, które wcale nie byłyby czymś pewnym. Każdy adwokat lub radca prawny może przegrać sprawę, co będzie się wiązać z koniecznością uiszczenia opłat sądowych i opłacenia usług zatrudnionego prawnika.

Odkup odszkodowań OC – jakich formalności trzeba dopełnić?

Odkup szkody z OC wymaga oczywiście dopełnienia pewnych formalności. Aby starać się o dopłatę do odszkodowania, należy dostarczyć kilka dokumentów. Są to:

 • dokumenty związane z wypadkiem,
 • dokumenty od ubezpieczyciela wskazujące na zaniżenie,
 • dokumenty wskazujące właściwą wysokość odszkodowania,
 • ogólne warunki ubezpieczenia, jeśli szkoda była rozliczana z AC,
 • ewentualnie oświadczenie sprawcy wypadku lub notatka policyjną.

Przydatne są także zdjęcia z miejsca wypadku czy zapis z wideorejestratora. Potwierdzą one okoliczności wypadku, a także wielkość szkody i pozwolą na potencjalnie wyższą dopłatę za odkup odszkodowań.

Jeśli osoba poszkodowana zdecyduje się na odkup odszkodowań, to powinna dostarczyć przede wszystkim kosztorys oraz decyzję ubezpieczyciela. Analiza tych dokumentów potwierdzi, czy rzeczywiście doszło do zaniżenia.

Podsumowując, odkup odszkodowania to dosyć prosty proces, dzięki któremu można dostać dodatkową gotówkę za sprzedaż szkody. Skup szkód komunikacyjnych nie wiąże się z żadnym ryzykiem i przebiega bardzo szybko. Dzięki temu możesz naprawić swój samochód bez zbędnych trudności lub po prostu cieszyć się uzyskanymi pieniędzmi.

Chcę sprzedać szkodę OC

Odkup szkody OC – o czym musisz pamiętać?

Bardzo ważną kwestią w przypadku odkupu szkody OC jest przedawnienie roszczeń. Co to oznacza? Nie możesz sprzedać nam szkody, która powstała dalej niż 3 lata temu. Ma to związek z tym, że wówczas ubezpieczyciel może uciec od odpowiedzialności, powołując się właśnie na przedawnienie.

Musisz też pamiętać, że nie każde zaniżenie jest duże. Może się zdarzyć tak, że Twoja szkoda została wyceniona bez większych zaniżeń (im starszy samochód, tym większa na to szansa).

Czemu istnieje taka zależność? Zazwyczaj oryginalne części do starszych samochodów nie są aż tak drogie, dlatego różnica w cenie między częścią oryginalną a zamiennikiem nie będzie aż tak duża. Nie zmienia to jednak faktu, że ubezpieczyciele w prawie każdym przypadku zaniżają koszty roboczogodzin mechaników i innych fachowców. Bywa tak, że zaniżają je aż o połowę! Musisz mieć świadomość tego, jak wiele możesz zyskać, korzystając z dopłaty do odszkodowania w Helpfind.

Jak szybko uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Wypłata odszkodowania powinna być jednym z ostatnich etapów likwidacji szkody. Po tym już tylko naprawa samochodu i możesz zapomnieć o wypadku. W rzeczywistości wypłata odszkodowania to dopiero początek kolejnego etapu. Ubezpieczyciele zazwyczaj w swojej pierwszej propozycji nie przedstawiają właściwej kwoty odszkodowania. Liczą na to, że osoba poszkodowana zadowoli się zaniżonym odszkodowaniem. Jeżeli jednak nie, to wymiana listów i decyzji może się ciągnąć miesiącami. A samochód stoi w warsztacie. Wiele osób zastanawia się, czy nie można tego prościej rozwiązać.

Uzyskaj dopłatę do odszkodowania!

Można. Odpowiedzią na problemy kierowców jest odkup szkody OC. Odkupującym jest nasza firma odszkodowawcza. Jest to wyspecjalizowana kancelaria zajmująca się skutecznym dochodzeniem odszkodowań. Robimy to za naszych Klientów. Przekażemy Ci właściwą kwotę odszkodowania. Powstaje w ten sposób wierzytelność. Teraz to firma odszkodowawcza dochodzi odszkodowania od ubezpieczyciela. Ma ona ku temu środki i wiedzę. Tymczasem Ty, jako osoba poszkodowana, możesz naprawić swoje auto i nie musisz martwić się ubezpieczycielem.

Kontakt z kancelarią odszkodowawczą

Pomoc kancelarii odszkodowawczej to nierzadko jedyna możliwa droga do uzyskania jakichkolwiek pieniędzy od zakładu ubezpieczeń. Możesz więc zgłosić do nas swoją sprawę i przekazać niezbędne dokumenty poprzez e-mail lub dedykowany formularz na stronie internetowej. Dzięki temu wymiana informacji pomiędzy poszkodowanym a naszą firmą jest niemal natychmiastowa. Pozwala to na sprawniejsze informowanie Klienta m.in. o postępach w sprawie. Nie zajmujemy się wyłącznie szkodami materialnymi. Pomagamy również w uzyskaniu wielu innych świadczeń powypadkowych, jak np. zadośćuczynienie czy renta. Niestety niemal w każdym przypadku kwoty świadczeń zaproponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie są w stanie pokryć wszystkich szkód komunikacyjnych, materialnych i osobowych. Z uwagi na to coraz większa liczba osób poszkodowanych decyduje się na kontakt z doświadczoną kancelarią odszkodowawczą.

Poradnik uzyskania dopłaty do odszkodowania z Helpfind

 • Prześlij do bezpłatnej analizy kosztorys naprawy pojazdu
 • Odbierz dopłatę

O czym warto pamiętać?

 • W kolejnym kroku formularza podaj swoje imię.

 • Uzupełnij dane kontaktowe – numer telefonu oraz adres e-mail.

 • Oczekuj na kontakt z Naszej strony – maksymalnie 48 h.

 • W międzyczasie przygotuj potrzebne dokumenty związane z likwidacją szkody – kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę oraz decyzję ubezpieczyciela. Jeśli posiadasz kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub wycenę warsztatu.

 • Przygotuj również dokumenty związane z wypadkiem – oświadczenie sprawcy lub notatkę sporządzoną przez Policję. Jeśli posiadasz jakiekolwiek dodatkowe dokumenty – jak np. zdjęcia zniszczonego pojazdu – je również przygotuj.

 • Nasza Kancelaria przeanalizuje Twoją dokumentację i pokryje różnicę w odszkodowaniu bez zbędnych formalności.

bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii

14.02.2024

10 min

Likwidacja szkód komunikacyjnych – kiedy należy się dopłata do odszkodowania?

Co zrobić, aby dostać odszkodowanie od ubezpieczyciela po kolizji? Dowiedz się, jak otrzymać pieniądze i czy należy Ci się dopłata....

Samochód

23.01.2024

8 min

Gdzie znajdę numer VIN samochodu?

Znalezienie VIN-u potrafi przynieść spore kłopoty kierowcy. Warto sprawdzić, w jakich miejscach pojazdu szukać tego numeru....

Samochód

ile można mieć punktów karnych

08.12.2023

12 min

Sprawdź swoje punkty karne

Sprawdź, ile można mieć punktów karnych jako doświadczony lub młody kierowca. Dowiedz się też, ile punktów dostaniesz za poszczególne wykroczenia....

Samochód

Dopłata do odszkodowania szkody na pojeździe

Prześlij do nas swoje dokumenty i zaczekaj na darmową analizę kosztorysu

Bezpłatna analiza dokumentacji

Brak opłat wstępnych

Jesteśmy niezależnym ekspertem

Zaufaj nam i skorzystaj z doświadczenia

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line