/

Do pobrania
Odwołanie od odszkodowania wzór

Odwołanie od odszkodowania wzór

Dokumenty do pobrania

Przeanalizujemy bezpłatnie, czy należy Ci się dopłata

logo google

4,4/1459 opinii

Twoje dane są u nas bezpieczne

Odwołanie od odszkodowania

Kliknij poniżej, aby wygenerować gotowy dokument do pobrania.

Wygeneruj i pobierz dokument

Odwołanie od decyzji wydanej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, to jedyna możliwość aby uzyskać wyższą kwotę odszkodowania. Coraz częściej poszkodowani w zdarzeniach komunikacyjnych, otrzymują zaniżone odszkodowanie. Nie mają obowiązku zgadzać się z wyliczeniami ubezpieczyciela i mogą w tym celu napisać reklamację.

Przygotowaliśmy dla Ciebie generator, dzięki któremu uzyskasz gotowy wzór dokumentu. Możesz również zapoznać się z naszymi wskazówkami na temat wypełniania takiego dokumentu. Pamiętaj, że autentyczność Twojego uzasadnienia będzie miała wpływ na decyzję ubezpieczyciela.

Co powinieneś wiedzieć o tym dokumencie?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe wraz z wysłaniem pierwszej decyzji o przyznaniu i wysokości odszkodowania zakładają, że poszkodowany zgodzi się na proponowane warunki. Dlaczego jest to tak istotne ze strony ubezpieczyciela? Bo w większości przypadków kwoty odszkodowań są zwyczajnie zaniżone, a mniejsza kwota do wypłaty poszkodowanemu, to oszczędności dla ubezpieczyciela. W związku z tym, odwołanie od wydanej decyzji przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, może być jedyną szansą na otrzymanie pełnej kwoty odszkodowania.

Aby móc skutecznie wnosić o ponowne przeliczenie kwoty odszkodowania, należy przede wszystkim udowodnić swoją rację. Niezbędna będzie opinia niezależnego rzeczoznawcy lub autoryzowanego warsztatu samochodowego. Za taką usługę oczywiście trzeba zapłacić, jednak w przypadku uznania reklamacji przez ubezpieczyciela, koszt ten zostanie zwrócony. Towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają wypłacane odszkodowanie na kilka sposobów: poprzez stosowanie części zamiennych zamiast oryginalnych, uśrednianie stawek za czas pracy warsztatu naprawczego lub amortyzację, która w większości przypadków nie jest zgodna z prawem.

Co powinien zawierać dokument?

Na pewno konieczne będą podstawowe dane osobowe poszkodowanego, takie jak adres zamieszkania. Aby móc odnieść się do konkretnej sprawy, należy koniecznie wpisać numer szkody. Poszkodowany powinien jasno określić o jaką kwotę odszkodowania wnosi oraz podać numer konta, na który ma zostać dokonany przelew. Najważniejszą kwestią będzie jednak podanie podstawy prawnej oraz kompletnego uzasadnienia. W celu podważenia decyzji wydanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe, należy także załączyć kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub autoryzowany warsztat naprawczy. Można również załączyć pismo z decyzją ubezpieczyciela, którego dotyczy dokument odwoławczy.

Oprócz typowych roszczeń, poszkodowany może również wnosić o zwrot kosztów wynajmu samochodu zastępczego. Odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego nie zawsze będzie gwarancją pozytywnego rozpatrzenia sprawy. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej wiedzy i nie wiesz, jak prawidłowo uzasadnić swoje roszczenie – możesz zwrócić się o pomoc do kancelarii odszkodowawczej. Zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

Kolejne kroki sporządzania odwołania

  1. Pamiętaj o wpisaniu numeru szkody.

  2. Odwołaj się do stosownych przepisów prawnych.

  3. Pamiętaj o załączeniu kosztorysu lub faktury za naprawę.

  4. Podaj kwotę o jaką wnosisz oraz numer konta bankowego.

Kolejne kroki sporządzania odwołania

  • Zapoznaj się z decyzją ubezpieczyciela

  • Napisz pismo odwołujące

  • Załącz kosztorys

  • Czekaj na wypłatę odszkodowania