Odszkodowanie za szkodę całkowitą

Szkoda całkowita w pojeździe

Sprawdź wysokość swojego odszkodowania

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

Uzyskaj należną kwotę

  1. szybka wypłata środków
  2. pełne wsparcie prawne
  3. bezpłatna weryfikacja
  4. mniej formalności
  5. brak opłat przedwstępnych

Sprawdź wysokość odszkodowania

Szkoda całkowita w pojeździe

Odszkodowanie za szkodę całkowitą

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie, jeśli Twój samochód został sklasyfikowany jako szkoda całkowita. Uzyskasz pomoc na każdym etapie swojej sprawy. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, jednocześnie chcąc, żebyś wiedział, co możemy dla Ciebie zrobić. Zapewniamy pełne wsparcie prawne i otrzymanie pieniędzy w krótkim czasie. Sprawdź już dziś, ile możemy dla Ciebie zrobić!

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Szkoda całkowita w pojeździe ma miejsce, gdy po wypadku koszt naprawy samochodu jest wyższy niż jego wartość określona w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Z punktu widzenia kierowcy nie jest to sytuacja opłacalna. Sam ubezpieczyciel uznaje, że naprawa takiego pojazdu jest nierentowna. W ten sposób zmieniają się zasady wyliczania odszkodowania dla kierowcy. Koszty naprawy nie mają znaczenia, ponieważ od oszacowanej kwoty sprzed szkody odejmuje się szacunkową wartość rozbitego auta. Różnica będzie stanowić wtedy kwotę odszkodowania. W większości przypadków niesatysfakcjonującą dla kierowcy. Sama procedura kwalifikacji szkody opiera się więc na oszacowaniu trzech wartości:
wartości pojazdu sprzed szkody
wartości pojazdu po szkodzie
kosztów naprawy, w celu przywrócenia pojazdu do stanu sprzed wypadku
Problem polega na tym, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe przy likwidacji szkody same określają, którą z tych wartości uwzględnią. Tym sposobem może dojść do licznych nadużyć. Sama wycena uszkodzonego pojazdu może być zawyżona, a Ubezpieczyciel może nie wskazać oferty odkupienia pojazdu. Koszt naprawy również może być zawyżony, ale realny koszt naprawy nie przekracza wartości pojazdu przed wypadkiem. Kto może się starać?

Kiedy i kto może się starać?

Gdy kolizja lub wypadek miały miejsce 3 lata wcześniej check icon
Gdy stwierdzona została szkoda całkowita check icon
Gdy zaniżona została wartość samochodu check icon
Gdy szkoda całkowita została orzeczona, nawet gdy auto nie było wrakiem check icon

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie

Jak się starać?

W przypadku szkody całkowitej bardzo łatwo można zostać oszukanym przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Najczęstszym przypadkiem jest zawyżony kosztorys i zaniżona wartość samochodu. Czasami o takiej szkodzie orzeka się, nawet gdy auto nie jest wrakiem. Wystarczy, że uszkodzone części są drogie, a TU doliczy jeszcze naprawę jak w ASO, zwłaszcza w przypadku starszych aut.

Warto wiedzieć, że wycena szkody i propozycja jej rozliczenia przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie musi być ostateczna. Przygotowana dokumentacja powinna zostać dokładnie przeanalizowana. Wskazane jest oszacowanie wartości samochodu przed wypadkiem, istnieje możliwość, że mogły nie zostać uwzględnione wszystkie pozycje np.: przebieg lub dodatkowe wyposażenie.

Potrzebne dokumenty

Kierowca powinien posiadać wszystkie niezbędne dokumenty z początku sprawy, im jest ich więcej, tym lepiej dla poszkodowanego. Istotne jest przygotowanie dokumentacji, która pokaże, jak wyglądał cały proces — począwszy od wyceny samochodu, przez potencjalne koszty naprawy, aż po samą wartość wraku. Kierowca ma prawo żądać pełnego dostępu do dokumentacji. Warto też skonsultować się z godnym zaufania warsztatem, który sprawdzi, czy faktycznie są podstawy, by szkodę tę uznać za całkowitą. Gdy okaże się, że wycena była nieprawdziwa, można wtedy obciążyć ubezpieczalnię kosztami uzyskania opinii od niezależnego rzeczoznawcy. Skargę można też zgłosić do Rzecznika Finansowego.

Rekompensata szkód

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych, gdy jest to dla nich opłacalne, stosuje szkodę całkowitą. Jest to dla nich korzystne, jednak stwarza duże problemy dla kierowcy, który musi walczyć o swoją należność. Traci na tym sam poszkodowany. Najczęściej koszt naprawy według opracowanego przez TU kosztorysu może być zawyżony, a realny koszt naprawy nie przekracza wartości pojazdu przed wypadkiem. Dlatego niezastąpiona będzie pomoc kancelarii odszkodowawczej, która przeprowadzi przez cały proces związany z uzyskaniem wypłaty za szkodą całkowitą. Kancelaria wyręczy w skomplikowanej analizie i oszacuje wartość należnego odszkodowania.

Średnia ocena: 4.27

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacji

Oddzwaniamy

do Ciebie najszybciej jak to możliwe

Weryfikujemy

przesłane przez Ciebie dokumenty

Rozpoczynamy

proces walki o odszkodowanie za szkodę całkowitą

Nie wygrywasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Szkoda całkowita - artykuły na blogu

Świadczenie wspierające – czy będzie... Helpfind - Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające ma być wprowadzone w 2024 roku. Omawiamy projekt ustawy, a nasz ekspert udziela komentarza w tej sprawie.

KRUS odszkodowania za złamania –... Helpfind - KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

Odszkodowania za złamania z KRUS są wypłacane rolnikom, domownikom gospodarstwa i pomocnikom. Pokazujemy, jakie kwoty możesz uzyskać.

Co robić, gdy sąsiad uszkodzi... Helpfind - Co robić, gdy sąsiad uszkodzi nam ogrodzenie?

Co robić, gdy sąsiad uszkodzi nam ogrodzenie?

Ogrodzenie między posesjami jest częstym powodem kłótni sąsiedzkich, przez co zdarza się, że zostaje ono uszkodzone. Jak uzyskać odszkodowanie?

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź