rzeczoznawca samochodowy cennik

Rzeczoznawca samochodowy cennik

Ekspert w wycenie - sprawdź, jak może Ci pomóc

czytaj więcej »

Opinia naszego rzeczoznawcy - koszt 0 zł!

 1. Wyższe odszkodowanie
 2. Rzetelna wycena
 3. Bez zbędnych formalności
 4. Krótki czas oczekiwania
 5. Pomoc przy uzyskaniu odszkodowania

Skontaktuj się z naszym rzeczoznawcą

rzeczoznawca

Rzeczoznawca samochodowy cennik

Ekspert - rzeczoznawca samochodowy do Twojej dyspozycji. Sprawdzamy kosztorys, dokonujemy oględzin i proponujemy wyższe odszkodowanie. Nie wiąże się to z dodatkowymi formalnościami ani opłatami. W zamian proponujemy wsparcie prawne, rzetelny kosztorys i należne odszkodowanie. Sprawdź, jak to działa.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Jak określić wysokość odszkodowania? Jak sprawdzić, do jakich szkód doszło i jak są one rozległe? Jak oszacować koszty naprawy? Żaden poszkodowany nie może zrobić tego w sposób pełny i właściwy. Dlatego z ramienia Towarzystwa Ubezpieczeniowego zajmuje się tym rzeczoznawca samochodowy. Często jednak popełnia on błędy lub podaje dane, które prowadzą do zaniżania odszkodowania. W takim przypadku można skorzystać z usług bezpłatnego rzeczoznawcy. Weryfikuje on kosztorys TU, a następnie sam szacuje wartość strat i koszt ich naprawy. Postępuje on rzetelnie i zgodnie ze sztuką, opierając się na przepisach i wytycznych dla rzeczoznawców. Dzięki temu poszkodowany może mieć pewność, że otrzyma odszkodowanie we właściwej kwocie.

Do najczęstszych przyczyn zaniżania odszkodowania należą:

podawanie cen zamiennych
naliczanie amortyzacji
niesłuszne pominięcie VAT-u
zaniżanie wartości samochodu w przypadku szkody całkowitej
pominięcie niektórych szkód
zaniżanie cen robocizny

Kto może skorzystać z opinii rzeczoznawcy samochodowego?

Do rzeczoznawcy motoryzacyjnego najczęściej zgłaszają się osoby z zaniżonym kosztorysem. Wówczas mogą one otrzymać drugą opinię bez ponoszenia kosztów. Zazwyczaj bowiem korzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy wiąże się z dodatkowymi kosztami rzędu nawet 600 zł. Z oferty niezależnego rzeczoznawcy samochodowego może skorzystać każdy poszkodowany. Wówczas jego szkoda zostanie dokładnie przeanalizowana bez ryzyka zaniżenia odszkodowania.

Kiedy można skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Po wypadku, w którym ucierpiał samochód check icon
3 lata po wypadku check icon
Gdy ubezpieczyciel wypłacił zaniżone odszkodowanie check icon
W przypadku zarówno szkody częściowej, jak i całkowitej check icon
Gdy poszkodowany korzystał z kosztorysowej formy rozliczenia check icon

Uzyskaj bezpłatną poradę rzeczoznawcy

Jak skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Aby skorzystać z pomocy naszego rzeczoznawcy, wystarczy złożyć dokumenty związane z wypadkiem lub odszkodowaniem. Do nich warto dołączyć także własny opis problemu oraz zdjęcia szkód. Na tej podstawie rzeczoznawca ustala właściwą wysokość odszkodowania. W niektórych jednak przypadkach konieczne mogą być osobiste oględziny rzeczoznawcy.

Potrzebne dokumenty

Aby skorzystać z usług w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego, nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków, czy podań. Wystarczy jedynie dokumentacja związana wypadkiem. To przede wszystkim oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna. Przydatne są także spisane zeznania świadków oraz dokumentacja fotograficzna uszkodzeń. Należy także dostarczyć kosztorys.

Rekompensata szkód

W Polsce zdecydowana większość odszkodowań jest zaniżana. Aby się odwołać od niekorzystnej decyzji ubezpieczyciela warto mieć dodatkową opinię niezależnego rzeczoznawcy. Ta jednak najczęściej wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego proponujemy bezpłatną opinię. Dzięki niej poszkodowany ma niepodważalny argument w walce z ubezpieczycielem — dzięki temu otrzymuje wyższe odszkodowanie. Nie musi też ponosić dodatkowych kosztów.

Rzeczoznawca samochodowy – najczęściej zadawane pytania (FAQ):

Kim jest rzeczoznawca samochodowy?

Rzeczoznawca samochodowy jest ekspertem, który zajmuje się wyceną wartości pojazdu oraz szkód po wypadkach i kolizjach na drodze. Kwalifikacje rzeczoznawcy samochodowego określone są w art. 79a ustawy z dnia 20.06.1997 r. Prawa o ruchu drogowym.

Warto wspomnieć również, że rzeczoznawcy samochodowi posiadają kompetencję do pomocy przy zakupie lub sprzedaży samochodu.

Jak przygotować się do rozmowy z rzeczoznawcą samochodowym?

Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu, powinieneś przygotować stosowne dokumenty:

 • Niezbędne dokumenty samochodu (dowód rejestracyjny, karta pojazdu, ważny przegląd, ubezpieczenie OC oraz Twoje prawo jazdy)
 • Zdjęcie z miejsca kolizji lub wypadku (najlepiej wraz z opisem)
 • Zdjęcia uszkodzeń pojazdu
 • Wycenę szkód przedstawioną przez firmę ubezpieczeniową
 • Jaki jest koszt konsultacji z Naszym, niezależnym rzeczoznawcą samochodowym?

  Koszt wydania opinii przez Naszego rzeczoznawcę to 0zł. Kontaktując się z nami otrzymasz nie tylko rzetelną wycenę szkody bez zbędnych formalności ale i pomoc w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania.

  Jak wygląda wycena szkody przez rzeczoznawcę?

  Zanim ubezpieczyciel dokona wypłaty odszkodowania, musi ustalić rozmiar szkody. To oznacza w praktyce iż muszą nastąpić oględziny pojazdu i powstać kosztorys.

  Więcej informacji na temat wyceny szkody znajdziesz w Naszym artykule: Wycena szkody samochodu - odwołanie

Średnia ocena: 4.07

Jak to działa?

Formularz

Przesyłasz do nas zgłoszenie

Kontakt

Rzeczoznawca oddzwania do Ciebie

Weryfikacja

Rzeczoznawca analizuje dokumenty i szkody

Wypłata

należnego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Rzeczoznawca samochodowy - artykuły na blogu

Odszkodowania oc Jak naprawić auto... Helpfind - Odszkodowania oc Jak naprawić auto bez opinii rzeczoznawcy?

Odszkodowania oc Jak naprawić auto bez opinii rzeczoznawcy?

Odszkodowania oc - jest kilka metod, aby je otrzymać. Nie musisz czekać na oględziny i kosztorys, a potem obawiać się, że pieniędzy nie starczy.

Wyłudzenie odszkodowania – co robić,... Helpfind - Wyłudzenie odszkodowania – co robić, by nie dać się oszukać?

Wyłudzenie odszkodowania – co robić, by nie dać się oszukać?

Wyłudzenie odszkodowania to celowe powodowanie stłuczek i kolizji, celem uzyskania korzyści majątkowej. Jak rozpoznać próbę oszustwa i jej uniknąć?

Odszkodowanie za śmierć dziecka w... Helpfind - Odszkodowanie za śmierć dziecka w wypadku. Procedura

Odszkodowanie za śmierć dziecka w wypadku. Procedura

Odszkodowanie za śmierć dziecka należy się rodzicom, którzy utracili córkę lub syna. Wyjaśniamy, z jakiej polisy możesz je uzyskać i pomagamy w tym.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź