/

Samochód
Rzeczoznawca samochodowy cennik

Rzeczoznawca samochodowy cennik

 • Wyższe odszkodowanie

 • Bez zbędnych formalności

 • Pomoc przy uzyskaniu odszkodowania

Przeanalizujemy bezpłatnie, czy należy Ci się dopłata

logo google

4,4/1190 opinii

Twoje dane są u nas bezpieczne

szkoda całkowita

Rzeczoznawca samochodowy to profesjonalista, który zajmuje się wyceną szkód i wyceną wartości pojazdów. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje pomoc rzeczoznawcy samochodowego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście. Dowiesz się też, na czym dokładnie polegają usługi rzeczoznawców i jakie wymagania muszą oni spełnić, żeby móc wykonywać swój zawód.

Czy darmowa analiza u rzeczoznawcy jest możliwa?

Możesz liczyć na darmowe oszacowanie wartości szkody. Wystarczy, że skorzystasz z naszej usługi bezpłatnej analizy kosztorysu. Dzięki naprawie pojazdu możesz dalej z niego korzystać, a po naszej analizie możesz dostać odszkodowanie w znacznie wyższej kwocie. W ciągu maksymalnie 3 dni roboczych dostaniesz wyniki analizy i dowiesz się o wysokości odszkodowania, które Ci się należy.

Jak określić wysokość odszkodowania? Jak sprawdzić, do jakich szkód doszło i jak są one rozległe? Jak oszacować koszty naprawy? Żadna osoba poszkodowana nie może zrobić tego w sposób pełny i właściwy.

Dlatego sprawdzeniem uszkodzonego pojazdu z ramienia towarzystwa ubezpieczeniowego zajmuje się rzeczoznawca. Często jednak popełnia on błędy lub podaje dane, które prowadzą do zaniżania odszkodowania.

W takim przypadku można skorzystać z usług bezpłatnej analizy w naszej firmie. Zweryfikujemy kosztorys TU, a następnie oszacujemy wartość strat i koszt ich naprawy. Opieramy się na przepisach i wytycznych dla rzeczoznawców. Dzięki temu jako osoba poszkodowana możesz mieć pewność, że otrzymasz odszkodowanie we właściwej kwocie

szkoda całkowita

Rzeczoznawca samochodowy cennik

Ekspert – rzeczoznawca samochodowy jest do Twojej dyspozycji. Sprawdza kosztorys pod względem ewentualnych błędów i przedstawia ofertę stosownej dopłaty do odszkodowania. Nie wiąże się to z dodatkowymi formalnościami ani opłatami. Proponujemy wsparcie prawne, rzetelny kosztorys i należne odszkodowanie. Sprawdź, jak to działa, zamów rzeczoznawcę samochodowego.

Kim jest rzeczoznawca samochodowy i czym się zajmuje?

Praca rzeczoznawcy samochodowego obejmuje kilka obszarów. Najczęściej zajmują się wyceną szkód komunikacyjnych. Wtedy ich obecność jest często niezbędna. Kosztorys musi być sporządzony przy udziale rzeczoznawcy. Niezależnie od tego, czy samochód zostanie obejrzany przez likwidatora czy likwidacja będzie przebiegać na podstawie zdjęć.

Praca rzeczoznawcy samochodowego to jednak nie tylko sporządzanie kosztorysów naprawy samochodu. Zajmują się oni również wyceną pojazdów przeznaczonych na sprzedaż, np. gdy właściciel pojazdu nie ma pojęcia, jak powinien go wycenić. Jakimi czynnościami zajmują się zatem rzeczoznawcy?

 • Wycena wartości samochodu osobowego, motocykla, samochodu dostawczego lub wycena wartości samochodu ciężarowego.
 • Weryfikacja pracy warsztatu w zakresie jakości wykonanych usług naprawczych.
 • Ustalenia wartości utraty handlowej pojazdu, jeśli pojazd był wcześniej bezwypadkowy, a w wyniku wypadku została uszkodzona karoseria.
 • Sporządzenie kosztorysu naprawy pojazdu, w przypadku gdy chcesz się odwołać od decyzji ubezpieczyciela. Czasami opinia rzeczoznawcy może nawet skłonić ubezpieczyciela do zmiany wysokości odszkodowania.
Przesyłam kosztorys do sprawdzenia

Kto może wykonywać zawód rzeczoznawcy samochodowego?

Zastanawiasz się, jak zostać rzeczoznawcą samochodowym? Nie jest to szczególnie proste, dlatego możesz mieć pewność, że rzeczoznawcy to eksperci, którym można zaufać. Istnieje 6 podstawowych wymogów, które musi spełnić każda osoba, która chciałaby zostać rzeczoznawcą samochodowym.

Rzeczoznawca samochodowy:

 1. Ma certyfikat w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego wydany przez jednostkę akredytowaną w polskim systemie akredytacji.
 2. Widnieje na liście rzeczoznawców samochodowych.
 3. Ma co najmniej wykształcenie średnie branżowe lub średnie.
 4. Odbył(a) co najmniej 2-letnią praktykę zawodową w dziedzinie motoryzacyjnej.
 5. Posiada prawo jazdy kategorii A, B, a także C1 lub C.
 6. Nie ma wyroku sądowego za umyślnie popełnione przestępstwo.

Czwarty wymóg nie jest obowiązujący, jeśli dany rzeczoznawca posiada dyplom ukończenia studiów wyższych. Muszą to być studia w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej.

Jaka jest podstawa prawna działalności rzeczoznawców?

Działalność rzeczoznawcy samochodowego jest uwarunkowana prawnie. W ustawie Prawo o ruchu drogowym rzeczoznawcom przeznaczono specjalny artykuł, konkretnie jest to art. 79a. Są tam opisane kwestie związane z wymogami zawodu rzeczoznawcy a także bardzo istotna informacja dotycząca tego, że listę rzeczoznawców samochodowych sporządza Minister transportu.

Samą listę możesz sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury. Lista jest regularnie aktualizowana, dlatego też możesz bez problemu sprawdzić, czy osoba, z usług której chcesz skorzystać, rzeczywiście jest rzeczoznawcą samochodowym.

Jeśli chcesz sprawdzić listę, która zawiera miejsce zamieszkania danego rzeczoznawcy, to możesz skorzystać z portalu stowarzyszenia EKSPERTMOT. Zrzeszeni w nim rzeczoznawcy samochodowi są umieszczeni na liście wraz ze swoim miejscem zamieszkania.

Rzeczoznawca samochodowy cena

Ile kosztuje opinia rzeczoznawcy samochodowego? Koszt rzeczoznawcy może być bardzo różny. Nie obowiązują żadne ustawowe regulacje w sprawie, dlatego też każdy rzeczoznawca może indywidualnie wycenić swoje usługi. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje rzeczoznawca samochodowy w Twojej okolicy, to prawdopodobnie musisz zapytać go o indywidualną wycenę.

Na ogół każdy niezależny rzeczoznawca wycenia swoje usługi w następującym zakresie:

 • wycena wartości samochodu: 200–500 zł;
 • wycena samochodu po szkodzie: 300–600 zł;
 • sporządzenie kosztorysu naprawy pojazdu: 200–1000 zł;
 • obliczenie utraty wartości rynkowej pojazdu: 300–500 zł.
Przesyłam kosztorys do sprawdzenia

Jakie dokumenty będą Ci potrzebne, żeby skorzystać z pomocy rzeczoznawcy samochodowego?

Jeśli Twój samochód został uszkodzony w wyniku wypadku lub kolizji, to z pewnością posiadasz wszystkie dokumenty, których będzie potrzebować rzeczoznawca.

Na postawie art. 29. z Ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej jako osoba poszkodowana możesz uzyskać od ubezpieczyciela wszelkie dokumenty, które dotyczą szkody. Na potrzeby spotkania z rzeczoznawcą warto przygotować:

 • notatkę policyjną (o ile policja została przez Ciebie wezwana na miejsce zdarzenia);
 • kosztorys naprawy sporządzony przez TU;
 • dokumentację zdjęciową z miejsca zdarzenia;
 • listę uszkodzeń, których TU nie uwzględniło w kosztorysie.

Jak przygotować się na spotkanie z rzeczoznawcą samochodowym?

Jeśli chcesz skorzystać z usług rzeczoznawcy i masz już wybranego rzeczoznawcę samochodowego, to koniecznie sprawdź listę rzeczoznawców samochodowych na stronie rządowej. Jeśli wybranego przez Ciebie eksperta na niej nie ma, to lepiej mu nie ufaj.

Owszem, istnieje szansa, że po prostu jego licencja wygasła i nie zdążył jej przedłużyć. Niestety ekspertyza opracowana przez takiego rzeczoznawcę nie będzie w pełni wiarygodna, więc lepiej zdecydować się na usługi kogoś, kto jest na liście i ma swój indywidualny numer identyfikacyjny.

Przesyłam kosztorys do sprawdzenia

Rzeczoznawca samochodowy – jak zadbać o uczciwą kwotę odszkodowania z jego pomocą?

Jeśli zdecydujesz się na rzeczoznawcę samochodowego, to z pewnością zależy Ci na tym, żeby ostateczna kwota odszkodowania była dla Ciebie zadowalająca. Rzeczoznawca rzeczywiście może Ci w tym pomóc, bo wiedza w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego jest niewątpliwym atutem w starciu z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Musisz jednak pamiętać, że rzeczoznawca prowadzący działalność gospodarczą pobiera konkretne opłaty, wcale nie gwarantując Ci wyższej kwoty odszkodowania. Jak możesz łatwo zauważyć, skorzystanie z usług takiego rzeczoznawcy jest obarczone pewnym ryzykiem.

Zupełnie inaczej będzie, jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej usługi bezpłatnego rzeczoznawcy samochodowego. Analiza Twojego kosztorysu zostanie przeprowadzona w ciągu 3 dni roboczych. Dowiesz się, czy zawiera jakieś zaniżenia i poznasz kwotę dopłaty, którą możesz od nas otrzymać bez jakichkolwiek zobowiązań i bez ponoszenia ryzyka. Jeśli zdecydujesz się na zaproponowaną ofertę, to dopłata będzie na Twoim koncie już po kilku dniach.

Przesyłam kosztorys do sprawdzenia
bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
Samochód zastępczy z AC, kiedy nie można się ubiegać

26.04.2024

13 min

Samochód zastępczy z AC – czy polisa gwarantuje pojazd?

Samochód zastępczy to w wielu przypadkach wybawienie po kolizji lub wypadku. Co w przypadku, gdy zamierzamy skorzystać z ubezpieczenia autocasco?...

Samochód

Samochód zastępczy z OC sprawcy – kiedy i komu przysługuje?

23.04.2024

11 min

Samochód zastępczy z OC sprawcy – na co uważać

Samochód zastępczy z OC sprawcy to przywilej poszkodowanych. Dowiedz się, jak z niego skorzystać....

Samochód

likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku

11.04.2024

15 min

Likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku – jak wygląda proces?

Likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku – sprawdź, jak wygląda ten proces, na co powinieneś uważać i gdzie zgłosić się po odszkodowanie....

Samochód

empty_placeholder

Dopłata do odszkodowania szkody na pojeździe

Prześlij do nas swoje dokumenty i zaczekaj na darmową analizę kosztorysu

Bezpłatna analiza dokumentacji

Brak opłat wstępnych

Jesteśmy niezależnym ekspertem

Zaufaj nam i skorzystaj z doświadczenia

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line