Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji

Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji

Sprawdź, jak łatwiej otrzymać odszkodowanie

czytaj więcej »
  1. Pieniądze na naprawę samochodu
  2. Mniej problemów z wypłatą odszkodowania z OC sprawcy
  3. Większe pieniądze
  4. Wypłata w krótszym czasie

Dowiedz się, jak otrzymać odszkodowanie z OC

Rekompensata od sprawcy

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku lub kolizji

Zdajemy sobie sprawę, że uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy może być nie lada problemem. Czy wiesz, że ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, które jest zbyt niskie i często nie wystarcza na naprawę? Dlatego codziennie pomagamy naszym klientom w zebraniu dowodów, dopełnieniu formalności i uzyskaniu należnych pieniędzy. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz szybką wypłatę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Czym jest odszkodowanie z OC sprawcy wypadku lub kolizji? Każdy, kto zostaje poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, ma prawo do wypłaty odszkodowania. Nawet w przypadku, gdy jest to drobna stłuczka lub kolizja. Pieniądze wypłacane są z polisy OC sprawcy wypadku drogowego. Wypłata odszkodowania powinna nastąpić w ciągu 30 dni. Poszkodowany nie musi zgłaszać się po pieniądze do sprawcy. Należy skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Dzięki temu poszkodowany nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z wypadkiem i naprawą szkód. Towarzystwa ubezpieczeniowe ponoszą odpowiedzialność tylko za te szkody, które wynikają z umowy.

Co dokładnie obejmuje odszkodowanie z OC sprawcy wypadku? Odszkodowanie należy się nie tylko, gdy samochód był w ruchu. OC działa także, gdy stał na postoju, był załadowywany lub ktoś właśnie z niego wysiadał. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca pieniądze zarówno za szkody, które zostały wyrządzone nieumyślnie, jak i celowo.

Kto może starać się o odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku?

O odszkodowanie z OC sprawcy wypadku może starać się każdy poszkodowany kierowca oraz pasażer. Odszkodowanie to może otrzymać za wszystkie szkody, jakie zostały wyrządzone w samochodzie. Przysługuje ono także za inne szkody rzeczowe, np.: zniszczone rzeczy osobiste. Odszkodowanie może otrzymać również osoba, która przyczyniła się do wypadku. Nie może być jednak całkowicie odpowiedzialna za całe zdarzenie. Odszkodowania z OC nie otrzyma sprawca wypadku lub kolizji. Dlatego ważne jest spisanie oświadczenia, które jednoznacznie wskazuje na winowajcę. Jeśli w wyniku zdarzenia, ktoś ucierpiał bądź zginął, na miejsce powinna zostać wezwania Policja. Funkcjonariusze sporządzą stosowną notatkę, która będzie potrzebna w procesie ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawcy.

Kiedy można starać się o odszkodowanie z OC sprawcy?

Do 3 lat od wypadku odszkodowanie z polisy
W przypadku statusu poszkodowanego odszkodowanie z polisy
Gdy doszło do szkód w samochodzie odszkodowanie z polisy
Gdy konieczne są wydatki na naprawę odszkodowanie z polisy
Gdy spisano oświadczenie lub notatkę policyjną odszkodowanie z polisy

Skontaktuj się z nami i uzyskaj odszkodowanie

Jak wygląda procedura dochodzenia odszkodowania?

Aby otrzymać odszkodowanie, należy przejść procedurę likwidacji szkody. Składa się on z kilku etapów i u każdego ubezpieczyciela jest on podobny.

Najpierw należy zgłosić niezwłocznie wypadek u ubezpieczyciela sprawcy. Większość poszkodowanych robi to jeszcze na miejscu zdarzenia. Najczęściej można to zrobić przez telefon lub internet. Zazwyczaj poszkodowani nie muszą się osobiście pojawiać w placówce ubezpieczyciela. Podczas zgłoszenia należy dostarczyć najważniejsze informacje dotyczące wypadku i sprawcy. Konieczne jest także dostarczenie dokumentacji.

Ubezpieczyciel następnie analizuje nadesłane dokumenty. Wysyła także do poszkodowanego rzeczoznawcę. Ten dokładnie sprawdza wszystkie szkody. Jednak jego głównym zadaniem jest sporządzenie kosztorysu. Zawarte są w nim wszystkie szkody, a także koszta ich naprawy. Na podstawie tego dokumentu Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie.

Zazwyczaj dopiero w tym momencie poszkodowany może oddać samochód do naprawy. Dlatego konieczne jest nadzorowanie prac ubezpieczyciela, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na konto. Termin wypłaty odszkodowania to nawet 30 dni!

Potrzebne dokumenty

W przypadku szkody w samochodzie należy ubezpieczycielowi dostarczyć wielu różnych dokumentów. Do najważniejszych należy oświadczenie sprawcy wypadku. Jeżeli na miejsce wzywana była policja, zamiast oświadczenia ubezpieczyciel powinien otrzymać notatkę policyjną.

Należy także dostarczyć kopie prawa jazdy obu kierowców, a także dowodów rejestracyjnych.

Przydatna może być także dokumentacja fotograficzna miejsca zdarzenia oraz wszelkich uszkodzeń. Jeżeli na miejscu zdarzenia byli świadkowie, można dostarczyć ich dane, oraz oświadczenia.

Warto dostarczyć jak najpełniejszą dokumentację. Dzięki temu ubezpieczyciel łatwiej zorientuje się w sytuacji i wypłaci lepiej naliczone odszkodowanie. Jest to ważne także dla czasu trwania procedury. Jeżeli ubezpieczyciel nie będzie musiał prosić o dodatkowe dokumenty, szkoda zostanie zlikwidowana szybciej.

Rekompensata szkód

Pieniądze na naprawę samochodu

Mniej problemów z wypłatą odszkodowania

Większe pieniądze

Wypłata w krótszym czasie

Średnia ocena: 4.18

Jak to działa?

Formularz

Wypełniasz i wysyłasz

Kontakt

przez telefon

Weryfikacja

Twoich dokumentów

Wypłata

należnego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

odszkodowanie z oc - artykuły na blogu

Odfrankowienie kredytu – na czym... Helpfind - Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ma jeszcze sporo rat kredytu do spłacenia. POmagamy wybrać kancelarię.

Odszkodowanie z OC sprawcy –... Helpfind - Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy przysługuje poszkodowanym w wypadkach i kolizjach. Dowiedz się, co zrobić, by otrzymać wysoką kwotę rekompensaty.

Przewalutowanie kredytu we frankach –... Helpfind - Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach jest jednym ze sposobów na zawarcie ugody z bankiem. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest nieopłacalne.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź