Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji

Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji

Sprawdź, jak łatwiej otrzymać odszkodowanie

czytaj więcej »
  1. Pieniądze na naprawę samochodu
  2. Mniej problemów z wypłatą odszkodowania
  3. Większe pieniądze
  4. Wypłata w krótszym czasie

Dowiedz się, jak otrzymać odszkodowanie z OC

Rekompensata od sprawcy

Odszkodowanie z polisy sprawcy

Odszkodowanie z polisy sprawcy Zdajemy sobie sprawę, że uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy może być nie lada problemem. Dlatego codziennie pomagamy naszym klientom w zebraniu dowodów, dopełnieniu formalności i uzyskaniu należnych pieniędzy. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz szybką wypłatę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Czym jest odszkodowanie z OC sprawcy? Każdy, kto zostaje poszkodowany w wypadku, ma prawo do odszkodowania. Nawet w przypadku, gdy jest to drobna stłuczka lub kolizja. Pieniądze wypłacane są z polisy OC sprawcy wypadku. To oznacza, że poszkodowany nie musi zgłaszać się po pieniądze do sprawcy, ale do jego ubezpieczyciela. Dzięki temu poszkodowany nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z wypadkiem i naprawą szkód.

Co dokładnie obejmuje odszkodowanie z OC? Odszkodowanie należy się, nie tylko, gdy samochód był w ruchu. OC działa także, gdy stał na postoju, był załadowywany lub ktoś właśnie z niego wysiadał. Ubezpieczyciel wypłaca pieniądze zarówno za szkody, które zostały wyrządzone nieumyślnie, jak i celowo.

Kto może starać się o odszkodowanie

O odszkodowanie może starać się każdy poszkodowany kierowca. Odszkodowanie to może otrzymać za wszystkie szkody, jakie zostały wyrządzone w samochodzie. Przysługuje ono także za inne szkody rzeczowe, np.: zniszczone rzeczy osobiste. Odszkodowanie może otrzymać również osoba, która przyczyniła się do wypadku. Nie może być jednak całkowicie odpowiedzialna za całe zdarzenie. Odszkodowania z OC nie otrzyma sprawca wypadku. Dlatego ważne jest spisanie oświadczenia, które jednoznacznie wskazuje na winowajcę.
Kiedy można starać się o odszkodowanie
Do 3 lat od wypadku odszkodowanie z polisy
W przypadku statusu poszkodowanego odszkodowanie z polisy
Gdy doszło do szkód w samochodzie odszkodowanie z polisy
Gdy konieczne są wydatki na naprawę odszkodowanie z polisy
Gdy spisano oświadczenie lub notatkę policyjną odszkodowanie z polisy

Skontaktuj się z nami i uzyskaj odszkodowanie

Jak się starać

Aby otrzymać odszkodowanie, należy przejść procedurę likwidacji szkody. Składa się on z kilku etapów i u każdego ubezpieczyciela jest on podobny.

Najpierw należy zgłosić niezwłocznie wypadek u ubezpieczyciela sprawcy. Większość poszkodowanych robi to jeszcze na miejscu zdarzenia. Najczęściej można to zrobić przez telefon lub internet. Zazwyczaj poszkodowani nie muszą się osobiście pojawiać w placówce ubezpieczyciela. Podczas zgłoszenia należy dostarczyć najważniejsze informacje dotyczące wypadku i sprawcy. Konieczne jest także dostarczenie dokumentacji.

Ubezpieczyciel następnie analizuje nadesłane dokumenty. Wysyła także do poszkodowanego rzeczoznawcę. Ten dokładnie sprawdza wszystkie szkody. Jednak jego głównym zadaniem jest sporządzenie kosztorysu. Zawarte są w nim wszystkie szkody, a także koszta ich naprawy. Na podstawie tego dokumentu Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie.

Zazwyczaj dopiero w tym momencie poszkodowany może oddać samochód do naprawy. Dlatego konieczne jest nadzorowanie prac ubezpieczyciela, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na konto. A może to potrwać nawet 30 dni!

Potrzebne dokumenty

W przypadku szkody w samochodzie należy ubezpieczycielowi dostarczyć wielu różnych dokumentów. Do najważniejszych należy oświadczenie sprawcy wypadku. Jeżeli na miejsce wzywana była policja, zamiast oświadczenia ubezpieczyciel powinien otrzymać notatkę policyjną.

Należy także dostarczyć kopie prawa jazdy obu kierowców, a także dowodów rejestracyjnych.

Przydatna może być także dokumentacja fotograficzna miejsca zdarzenia oraz wszelkich uszkodzeń. Jeżeli na miejscu zdarzenia byli świadkowie, można dostarczyć ich dane, oraz oświadczenia.

Warto dostarczyć jak najpełniejszą dokumentację. Dzięki temu ubezpieczyciel łatwiej zorientuje się w sytuacji i wypłaci lepiej naliczone odszkodowanie. Jest to ważne także dla czasu trwania procedury. Jeżeli ubezpieczyciel nie będzie musiał prosić o dodatkowe dokumenty, szkoda zostanie zlikwidowana szybciej.

Rekompensata szkód

Pieniądze na naprawę samochodu

Mniej problemów z wypłatą odszkodowania

Większe pieniądze

Wypłata w krótszym czasie

Średnia ocena: 4.29

Jak to działa?

Formularz

Wypełniasz i wysyłasz

Kontakt

przez telefon

Weryfikacja

Twoich dokumentów

Wypłata

należnego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

odszkodowanie z oc - artykuły na blogu

Jak napisać wniosek o zwrot... Helpfind - Jak napisać wniosek o zwrot prowizji bankowej? Co w nim zawrzeć?

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji bankowej? Co w nim zawrzeć?

Wniosek o zwrot prowizji bankowej to pierwszy krok do odzyskania swoich pieniędzy. Co powinno się w nim znaleźć?

Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę Sprawdź... Helpfind - Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Sprawdź czy nie dostałeś za mało

Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Sprawdź czy nie dostałeś za mało

Osoby poszkodowane, muszą się liczyć z tym, że ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Mogą one wystąpić o wyższe odszkodowanie w ciągu 3 lat od momentu wystąpienia szkody.

Kiedy przysługuje renta z tytułu... Helpfind - Kiedy przysługuje renta z tytułu niezdolności do pracy?

Kiedy przysługuje renta z tytułu niezdolności do pracy?

Renta z tytułu niezdolności do pracy jest przyznawana przez ZUS, może być ona orzeczona jako całkowita lub częściowa, w zależności od stopnia niezdolności. Żeby ją otrzymać muszą zostać spełnione warunki przez lekarza orzecznika z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź