kredyt we frankach

Kredyt we frankach

Pomożemy znaleźć sposób na kredyty we frankach

czytaj więcej »
czytaj więcej »
  1. Bezpłatnie sprawdzamy wysokości nadpłaconych rat
  2. Zmniejszamy wysokość zadłużenia
  3. Zatrzymujemy bieg przedawnienia
  4. Oferujemy fachową pomoc prawną

Prześlij nam swoją umowę do analizy

Pomagamy osobom w odzyskaniu pieniędzy

Kredyt frankowy

Pomagamy osobom, w odzyskaniu pieniędzy i zmniejszeniu swojego zadłużenia. Masz problem ze spłatą swojego kredytu we frankach? Przekaż nam swoją umowę do analizy. Sprawdzimy, jak wiele możesz odzyskać. Kalkulator frankowy obliczy, nadpłatę kredytu we frankach.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Banki w latach 2003-2011 bardzo chętnie udzielały dwóch rodzajów kredytów:

  • Indeksowanych. W tym przypadku kwota kredytu wyrażona jest w złotówkach, a dopiero w dniu spłaty raty kredytobiorca dowiaduje się, jaka dokładnie jest kwota raty. Ta jest bowiem przeliczana na franki po tabelach kursowych danego banku.
  • Denominowanych — tutaj kwota kredytu od początku jest wyrażona we frankach. Jest to jednak szacunkowa kwota, ponieważ kredytobiorca składa wniosek, gdzie kwota kredytu wyrażona jest w złotówkach. Bank następnie przelicza tę kwotę na franki. To oznacza, że klient banku do końca nie wie, jaką kwotę otrzyma. Co ważne, rata kredytu przeliczana jest z franków na złotówki po kursie ustalanym przez bank. Klient w tym przypadku spłaca raty w złotych.
Warto zauważyć, że tego typu kredyty nie są typowymi kredytami walutowymi. Te bowiem są zaciągane w obcej walucie i w takiej też spłacane. Umowy kredytów indeksowanych i waloryzowanych okazały się bardzo niekorzystne dla klientów w momencie skoku kursu franka. Z czasem okazało się, że umowy te zawierają niedozwolone zapisy lub są wykonywane w niewłaściwy sposób. To bezpośrednio przekłada się na straty finansowe Frankowiczów. Dlatego obecnie kredytobiorcy mogą walczyć o:
zwrot Ubezpieczenia Niskiego Wkładu
zwrot obowiązkowego ubezpieczenia pomostowego
zwrot nadpłaconych rat
zmniejszenie rat w przyszłości
zatrzymanie biegu przedawnienia

Kto może się starać?

O zwrot nadpłaconych środków może starać się każdy kredytobiorca, który zaciągnął kredyt we frankach indeksowany lub denominowany. W szczególności dotyczy to osób, które miały problem ze spłatą swoich zobowiązań.

Kiedy można uzyskać zwrot pieniędzy?

W przypadku kredytu denominowanego lub indeksowanego do CHF icon
Gdy nie minęło więcej niż 10 lat od spłaty raty icon
Gdy w umowie zawarte są klauzule niedozwolone icon
Zarówno, gdy kredyt został już spłacony, jak i w trakcie icon
Tylko w przypadku kredytów hipotecznych icon

Sprawdź, ile możesz odzyskać

Jak uzyskać zwrot?

Odzyskanie swoich pieniędzy z kancelarią jest znacznie prostsze niż w przypadku samodzielnej walki. Wystarczy jedynie dostarczyć wymagane dokumenty. Zespół prawników analizuje umowę kredytową, a następnie przygotowuje właściwą argumentację prawną.

Co się dzieje później?

Początkowo odbywają się negocjacje z bankiem, które mają na celu polubowne rozwiązanie problemu kredytu frankowego. Banki jednak niechętnie przystają na takie postępowanie, zwykle również negatywnie rozpatrują reklamacje. Jednoznacznie wskazuje to na brak dobrej woli banków. Wobec tego sprawa kończy się w sądzie. Wówczas prawnicy występują jako pełnomocnicy i dążą do odzyskania pieniędzy.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Kredytobiorca nie musi przedstawiać wielu dokumentów ani tym bardziej udowadniać swoich racji — tym zajmuje się kancelaria. Jedyne, co jest potrzebne to umowa kredytowa — wraz z ewentualnymi aneksami.

Dzięki nim jesteśmy w stanie sprawdzić, w jaki sposób bank ustalał wysokość raty, oraz czy pojawiły się niedozwolone zapisy. Są to elementy, na podstawie których możemy uzyskać dla Ciebie korzyści.

Dlaczego warto?

Kredytobiorcy obecnie uzyskują znaczne kwoty, które są równowartością nadpłaconych rat. Dzięki temu odzyskują swoje pieniądze. Odzyskują również płynność finansową na dłużej. Mogą bowiem zmniejszyć saldo kredytu, który jeszcze spłacają.

Prawo bankowe, a także zapisy w umowach są bardzo skomplikowane. To sprawia, że kredytobiorcy mają problemy ze skierowaniem sprawy do sądu i skutecznym jej zakończeniem. W takiej sytuacji nie pomaga także zwykła reklamacja do banku, którą może napisać każdy.

Dlatego warto zdecydować się na współpracę z kancelarią. Przeciętny kredytobiorca nie ma odpowiedniej wiedzy prawnej, a także instrumentów, którymi operują zarówno prawnicy, jak i banki.

Średnia ocena: 3.67

Jak to działa?

Formularz

Przesyłasz umowę kredytową

Kontakt

Oddzwaniamy w ciągu 24h

Analiza

Sprawdzamy, ile możesz odzyskać - za darmo!

Postępowanie

Dobieramy najlepsze metody

Pieniądze

Odzyskujesz nadpłacone środki

Historie naszych klientów

Artykuły na blogu

Przewalutowanie kredytu we frankach po... Helpfind - Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

Wbrew pozorom frankowicze mają do dyspozycji kilka wariantów, dzięki którym mogą uzyskać pieniądze. Jednym z nich jest przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy. Co to oznacza dla kredytobiorcy i jak można to uzyskać?

Świadczenie wspierające – czy będzie... Helpfind - Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające – czy będzie lepsze od pielęgnacyjnego?

Świadczenie wspierające ma być wprowadzone w 2024 roku. Omawiamy projekt ustawy, a nasz ekspert udziela komentarza w tej sprawie.

KRUS odszkodowania za złamania –... Helpfind - KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

KRUS odszkodowania za złamania – czy OC rolnika daje więcej?

Odszkodowania za złamania z KRUS są wypłacane rolnikom, domownikom gospodarstwa i pomocnikom. Pokazujemy, jakie kwoty możesz uzyskać.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Pomożemy znaleźć sposób na kredyty we frankach Sprawdź