Dopłata do odszkodowania

Pomagamy kierowcom, którym ubezpieczyciel wypłacił za niskie odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Oferujemy dopłaty do wypłaconego, zaniżonego odszkodowania OC w ciągu 3 lat od wydania decyzji ubezpieczyciela. Procedura ubiegania się jest niezwykle prosta i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, czy formalnościami.

 1. Dopłacamy do zaniżonego odszkodowania
 2. Należne pieniądze na naprawę samochodu
 3. Dopłata do odszkodowania - nawet w 48 godzin
 4. Więcej pieniędzy bez zbędnych formalności

Sprawdź, ile wynosi Twoja dopłata do odszkodowania

Przechodzę dalej
Google 5 gwiazdek 4,5 / 800 opinii
Twoje dane są u nas bezpieczne
Skup odszkodowań, procedura

Dopłaty do odszkodowania

Jesteś poszkodowanym i nie wiesz, czy przyznane odszkodowanie wystarczy na naprawę samochodu? Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń! Dopłata do odszkodowania OC prawdopodobnie na Ciebie czeka.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Każdy poszkodowany chce otrzymać właściwe odszkodowanie po wypadku. Niestety często okazuje się, że poszkodowani otrzymują za mało pieniędzy. W takim przypadku można starać się o więcej pieniędzy. Rzeczoznawcy i inni specjaliści z dziedziny odszkodowań analizują dokumenty i wszystkie szkody. Sprawdzają także przyczyny zaniżonego odszkodowania:
amortyzacja lub części zamienne
zaniżanie kosztów naprawy samochodu
bezpodstawne naliczanie rabatów
zaniżanie wartości pojazdu
nieuwzględnienie kosztów samochodu zastępczego lub lawety
nieuzasadnione orzekanie o szkodzie całkowitej
pominięcie utraty wartości handlowej pojazdu

Kto może starać się o dopłatę?

O dopłatę do odszkodowania OC może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania. Nie jest konieczne podawanie przyczyn. Najczęściej o dopłatę starają się osoby, których odszkodowanie nie wystarczyło na naprawę samochodu, czy pokrycie innych szkód. Co ważne, o dopłatę do odszkodowania może się starać osoba, która już sprzedała uszkodzony samochód. Wystarczy, że była właścicielem auta w momencie wypadku. Odkup odszkodowania, czyli właśnie inaczej dopłata do odszkodowania, to popularna forma, w której specjalizują się kancelarie czy firmy odszkodowawcze.

Dopłata do odszkodowania OC - kiedy o nią wnioskować?

Gdy wypłacone odszkodowanie jest za niskie check icon
Gdy nie minęły 3 lata od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego check icon
Gdy szkoda była rozliczana kosztorysowo check icon
Gdy w kosztorysie wystąpiły błędy check icon
Gdy poszkodowany nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania check icon
Gdy nie została podpisana ugoda check icon
W przypadku rezygnacji z naprawy, jak i po naprawie check icon
Niezależnie od rodzaju szkody - częściowej lub całkowitej check icon

Sprawdź, czy spełniasz warunki

Co zrobić, jeśli odszkodowanie zostało zaniżone? Jak starać się o dopłatę?

Procedura starania się o dopłatę do odszkodowania z OC sprawcy jest bardzo prosta. Wystarczy przesłać swoje zgłoszenie przez formularz znajdujący się na stronie. W zgłoszeniu powinny się znaleźć:

 • kosztorys naprawy pojazdu
 • decyzja ubezpieczyciela
 • dokumentacja zdjęciowa (nieobowiązkowo)

Procedura ta jest znacznie prostsza niż odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie trzeba bowiem udowadniać swoich racji ani ponosić dodatkowych kosztów.

Gdy zgłoszenie zostaje już przyjęte, sprawa jest wnikliwie analizowana przez specjalistów. Po analizie obliczana jest wysokość odszkodowania z OC sprawcy. Na tej podstawie wypłaca się różnicę, czyli właśnie dopłatę do odszkodowania.

Dopłata do odszkodowania OC - jakie dokumenty są potrzebne?

Aby otrzymać dopłatę, nie trzeba starać się o żadne nowe dokumenty. Wystarczy, że prześlesz dokumenty związane z likwidacją szkody. Najważniejszym dokumentami w tym przypadku jest kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę oraz wydana decyzja ubezpieczyciela. Pamiętaj, że od wydania decyzji ubezpieczyciela nie może minąć 3 lata.

Można również dostarczyć kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub wycenę warsztatu.

Drugą kategorią dokumentów jest dokumentacja związana z wypadkiem. Tutaj najważniejsze jest oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna. Warto jednak zadbać o inne dokumenty potwierdzające wszystkie szkody, np.: zdjęcia zniszczonego samochodu.

Rekompensata szkód komunikacyjnych - co zrobić, gdy odszkodowanie zostało zaniżone?

Poszkodowani bardzo często uważają, że po otrzymaniu odszkodowania OC nic już nie da się zrobić. Dlatego godzą się na wypłatę zaniżonej części odszkodowania. Tymczasem główną rolą odszkodowania jest rekompensata wszystkich szkód. Oznacza to, że pieniądze wypłacane przez ubezpieczyciela muszą pokryć wszystkie straty i poniesione koszty. Procedura starania się o dopłatę do odszkodowania z polisy OC sprawcy nie jest skomplikowana, a daje ona wymierne korzyści.

Z jakiego powodu firma ubezpieczeniowa zaniżyła odszkodowanie?

Należy pamiętać, że w interesie Towarzystwa Ubezpieczeniowego nie leży wypłacanie wysokich odszkodowań. Odszkodowanie może zostać zaniżone np. ze względu na: wykorzystanie części zamiennych, a nie oryginałów do naprawy pojazdu, zaniżanie kosztów naprawy, czy wartości pojazdu, brak uwzględnienia kosztów samochodu zastępczego czy koniecznej do transportu pojazdu lawety.

Poradnik uzyskania dopłaty do odszkodowania OC z Helpfind

 • Przejdź na stronę https://helpfind.pl/doplata-do-odszkodowania i skorzystaj z formularza
 • Prześlij do bezpłatnej analizy kosztorys naprawy samochodu
 • Odbierz dopłatę
 • O czym warto pamiętać?

 • W kolejnym kroku formularza podaj swoje imię
 • Uzupełnij dane kontaktowe – numer telefonu oraz adres e-mail
 • Oczekuj na kontakt z Naszej strony – maksymalnie 48h
 • W międzyczasie przygotuj potrzebne dokumenty związane z likwidacją szkody – kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę oraz decyzję ubezpieczyciela. Jeśli posiadasz kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub wycenę warsztatu
 • Przygotuj również dokumenty związane z wypadkiem – oświadczenie sprawcy lub notatkę sporządzoną przez Policję. Jeśli posiadasz jakiekolwiek dodatkowe dokumenty – jak np. zdjęcia zniszczonego pojazdu – je również przygotuj.
 • Nasi specjaliści przeanalizują Twoją dokumentację i przedstawią ofertę dopłaty do zaniżonego odszkodowania. Wszystko odbędzie się bez zbędnych formalności

Średnia ocena: 4.56

Jak to działa?

Formularz

Wypełnij i wyślij

Kontakt

w ciągu 48h

Analiza

Twojej dokumentacji

Wypłata

dopłaty do odszkodowania

99% klientów otrzymuje dopłatę!

Historie naszych klientów

Przeczytaj także artykuły na blogu

Odfrankowienie kredytu – na czym... Helpfind - Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ma jeszcze sporo rat kredytu do spłacenia. POmagamy wybrać kancelarię.

Odszkodowanie z OC sprawcy –... Helpfind - Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy przysługuje poszkodowanym w wypadkach i kolizjach. Dowiedz się, co zrobić, by otrzymać wysoką kwotę rekompensaty.

Przewalutowanie kredytu we frankach –... Helpfind - Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się opłaca?

Przewalutowanie kredytu we frankach jest jednym ze sposobów na zawarcie ugody z bankiem. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest nieopłacalne.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Dopłata do odszkodowania OC w 48h ---> Sprawdź