dopłata do odszkodowania

Dopłata do odszkodowania

Sprawdź, jak duża jest Twoja dopłata do odszkodowania

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

  1. Pokrywamy różnicę w odszkodowaniu
  2. Należne pieniądze na naprawę samochodu
  3. Szybka wypłata
  4. Więcej pieniędzy bez zbędnych formalności

Prześlij swój kosztorys (za 0 zł)

Skup odszkodowań, procedura

Dopłaty do odszkodowania

Pomagamy kierowcom, którym ubezpieczyciel wypłacił za niskie odszkodowanie. Oferujemy dopłaty do wypłaconego odszkodowania w ciągu 3 lat od wydania decyzji. Procedura ubiegania się jest niezwykle prosta i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, czy formalnościami. Jesteś poszkodowanym i nie wiesz, czy przyznane odszkodowanie wystarczy na naprawę samochodu? Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń!

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Każdy poszkodowany kierowca chce otrzymać właściwe odszkodowanie po wypadku. Niestety, często okazuje się, że poszkodowani otrzymują za mało pieniędzy. W takim przypadku można starać się o więcej pieniędzy. Rzeczoznawcy i inni specjaliści z dziedziny odszkodowań analizują dokumenty i wszystkie szkody. Sprawdzają także przyczyny zaniżenia:
amortyzacja lub części zamienne
zaniżanie kosztów naprawy
bezpodstawne naliczanie rabatów
zaniżanie wartości pojazdu
nieuwzględnienie kosztów samochodu zastępczego lub lawety
nieuzasadnione orzekanie o szkodzie całkowitej
pominięcie utraty wartości handlowej pojazdu

Kto może starać się o dopłatę?

O dopłatę do odszkodowania OC może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania. Nie jest konieczne podawanie przyczyn. Najczęściej o dopłatę starają się osoby, których odszkodowanie nie wystarczyło naprawę samochodu, czy pokrycie innych szkód. Co ważne, o odszkodowanie może się starać osoba, która już sprzedała uszkodzony samochód. Wystarczy, że była właścicielem auta w momencie wypadku. Odkup odszkodowania to popularna forma, w której specjalizują się kancelarie odszkodowawcze.
Kiedy starać się o dopłatę?
Gdy wypłacone odszkodowanie jest za niskie check icon
Gdy nie minęły 3 lata od decyzji ubezpieczyciela check icon
Gdy szkoda była rozliczana kosztorysowo check icon
Gdy w kosztorysie wystąpiły błędy check icon
Gdy poszkodowany nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania check icon
Gdy nie została podpisana ugoda check icon
W przypadku rezygnacji z naprawy, jak i po naprawie check icon
Niezależnie od rodzaju szkody - częściowej lub całkowitej check icon

Sprawdź, czy spełniasz warunki

Jak starać się o dopłatę?

Procedura starania się o dopłatę jest bardzo prosta. Wystarczy przesłać swoje zgłoszenie przez formularz znajdujący się na stronie. W zgłoszeniu powinny się znaleźć:

  • dokumenty związane z wypadkiem
  • dokumenty związane z likwidacją szkody
  • opis sprawy

Procedura ta jest znacznie prostsza niż odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Nie trzeba bowiem udowadniać swoich racji ani ponosić dodatkowych kosztów.

Gdy zgłoszenie zostaje już przyjęte, sprawa jest wnikliwie analizowana przez specjalistów. Po analizie obliczana jest wysokość odszkodowania. Na tej podstawie wypłaca się różnicę, czyli właśnie dopłatę do odszkodowania.

Potrzebne dokumenty

Aby otrzymać dopłatę, nie trzeba starać się o żadne nowe dokumenty. Wystarczy, że prześlesz dokumenty związane z likwidacją szkody. Najważniejszym dokumentami w tym przypadku jest kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę oraz decyzję ubezpieczyciela. Można również dostarczyć kosztorys sporządzony przez niezależnego rzeczoznawcę lub wycenę warsztatu.

Drugą kategorią dokumentów jest dokumentacja związana z wypadkiem. Tutaj najważniejsze jest oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna. Warto jednak zadbać o inne dokumenty potwierdzające wszystkie szkody, np.: zdjęcia zniszczonego samochodu.

Rekompensata szkód komunikacyjnych

Poszkodowani bardzo często uważają, że po otrzymaniu odszkodowania nic już nie da się zrobić. Dlatego godzą się na zaniżone odszkodowanie, co niestety wiąże się ze stratami finansowymi. Tymczasem główną rolą odszkodowania jest rekompensata wszystkich szkód. Oznacza to, że pieniądze wypłacane przez ubezpieczyciela muszą pokryć wszystkie straty i poniesione koszty. Procedura starania się o dopłatę nie jest skomplikowana, a daje ona wymierne korzyści.

Średnia ocena: 4.67

Jak to działa?

Formularz

Wypełnij i wyślij

Kontakt

w ciągu 48h

Analiza

Twojej dokumentacji

Wypłata

brakującego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Odkup odszkodowań - artykuły na blogu

Jak napisać wniosek o zwrot... Helpfind - Jak napisać wniosek o zwrot prowizji bankowej? Co w nim zawrzeć?

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji bankowej? Co w nim zawrzeć?

Wniosek o zwrot prowizji bankowej to pierwszy krok do odzyskania swoich pieniędzy. Co powinno się w nim znaleźć?

Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę Sprawdź... Helpfind - Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Sprawdź czy nie dostałeś za mało

Ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Sprawdź czy nie dostałeś za mało

Osoby poszkodowane, muszą się liczyć z tym, że ubezpieczyciele zaniżają na potęgę. Mogą one wystąpić o wyższe odszkodowanie w ciągu 3 lat od momentu wystąpienia szkody.

Kiedy przysługuje renta z tytułu... Helpfind - Kiedy przysługuje renta z tytułu niezdolności do pracy?

Kiedy przysługuje renta z tytułu niezdolności do pracy?

Renta z tytułu niezdolności do pracy jest przyznawana przez ZUS, może być ona orzeczona jako całkowita lub częściowa, w zależności od stopnia niezdolności. Żeby ją otrzymać muszą zostać spełnione warunki przez lekarza orzecznika z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź