/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego Bank Pocztowy – pozbądź się kosztów kredytu

Sankcja kredytu darmowego Bank Pocztowy – pozbądź się kosztów kredytu

 • Darmowy kredyt Bank Pocztowy – sprawdź, czy Twój kredyt się kwalifikuje!

 • Sankcja kredytu darmowego w Banku Pocztowym przysługuje za błędy w umowie.

 • Można skorzystać, mając kredyt w trakcie spłaty lub spłacony nie dawniej niż rok przed wysłaniem umowy do bezpłatnej analizy.

Bezpłatnie sprawdź, czy możesz zamienić swój kredyt w darmowy

Sankcja kredytu darmowego Bank Pocztowy to opcja, która pozwoli konsumentom spłacać kredyt bez jakichkolwiek kosztów, odsetek oraz innych opłat. Dowiedz się, kto dokładnie może skorzystać z darmowego kredytu w Banku Pocztowym i jakie wymogi musi spełnić w tym celu umowa kredytowa.

Co to jest sankcja kredytu darmowego w Banku Pocztowym?

Sankcja kredytu darmowego to możliwość, która pozwala kredytobiorcom spłacać pożyczkę bez jakichkolwiek opłat dodatkowych, prowizji czy odsetek i jest ona dostępna również dla osób, którym kredytu udzielił Bank Pocztowy.

Umowa kredytowa musi zawierać błędy lub braki, aby skorzystanie z prawa do sankcji było możliwe. Co więcej, sam kredyt musi też spełniać konkretne wymogi i musi być tzw. kredytem konsumenckim. Art. 45. Ustawy o kredycie konsumenckim, który dotyczy właśnie darmowego kredytu, jest ochroną dla osób prywatnych zaciągających kredyty gotówkowe i inne pożyczki niezabezpieczone hipoteką.

Jak starać się o sankcję kredytu darmowego?

Teoretycznie wystarczy wysłać lub osobiście zanieść do Banku Pocztowego oświadczenie o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego, ale niestety w praktyce wygląda to tak, że bank po prostu odrzuci takie oświadczenie, broniąc swoich interesów. Pozostaje Ci jedynie skierować sprawę do sądu, ale to wiąże się z bardzo długim czasem oczekiwania na rezultaty. Co więcej, wygrana wcale nie jest pewna, bo na razie sądy nie rozpatrzyły jeszcze wystarczającej liczby spraw.

Jeśli chcesz samodzielnie starać się o orzeczenie na Twoją korzyść sankcji kredytu darmowego, to koniecznie trzeba będzie zatrudnić adwokata lub radcę prawnego. Wiąże się to oczywiście ze sporymi kosztami, ale nie tylko, bo dochodzi do tego również ryzyko. Może się zdarzyć tak, że prawnik zajmie się Twoją sprawą, ale po kilku latach prowadzenia sprawy okaże się, że to bank wygrał. I tak poniesiesz wtedy koszty sądowe i zapłacisz prawnikowi za jego usługi, a nie odzyskasz od banku ani grosza.

Chcesz skorzystać z rozwiązania, które nie jest obarczone żadnym ryzykiem? Zgłoś się do Helpfind i skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej. Jeśli znajdziemy w niej jakieś błędy, to otrzymasz od nas propozycję konkretnej rekompensaty, którą dostaniesz od nas konto w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego z Helpfind

Nie poniesiesz żadnego ryzyka i nie będziesz uczestniczyć w procesie sądowym. Mimo tego Twój zysk będzie jeszcze większy, gdy już wygramy sprawę związaną z Twoim kredytem. W przypadku kredytu w trakcie spłaty Twoje raty znacząco się obniżą. Jeśli natomiast uda Ci się zamknąć kredyt przed zakończeniem procesu sądowego, to wówczas dostaniesz kolejną rekompensatę finansową, być może nawet wyższą niż ta pierwsza.

Dla kogo darmowy kredyt w Banku Pocztowym?

Kredyt darmowy w Banku Pocztowym jest dostępny dla osób, które mają zaciągnięty kredyt konsumencki, o ile sankcja dojdzie do skutku. Jakie wymogi musi spełnić kredytobiorca, żeby skorzystać z sankcji kredytu darmowego?

 1. Zaciągnął kredyt na kwotę nie wyższą niż 255 550 zł lub równowartość tej kwoty w obcej walucie.
 2. Jest osobą prywatną i nie zaciągnął pożyczki na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.
 3. Nie spłacił jeszcze kredytu lub dokonał tego nie dawniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem umowy do analizy.
 4. Nie miał w trakcie spłaty opóźnień dłuższych niż 30-dniowe.
 5. Zawarł umowę kredytową po 17 stycznia 2014 roku.

Jakie błędy można znaleźć w umowach zawieranych z Bankiem Pocztowym?

Sankcja kredytu darmowego jest dostępna, o ile bank sporządził umowę kredytową, która zawiera błędu lub brakuje w niej wymaganych ustawowo informacji. Tysiące analiz przeprowadzonych przez naszych ekspertów doprowadziły nas do wniosku, że w umowach zawieranych z różnymi bankami, w tym z Bankiem Pocztowym, występują bardzo podobne błędy i braki.

sankcja kredytu darmowego bank pocztowy
 1. Braki informacyjne lub błędy

  Ustawa o kredycie konsumenckim wymusza na kredytodawcy zawarcie w umowie konkretnych informacji. Co więcej, informacje te muszą być podane bez żadnych błędów

 2. Różnica między kwotą w umowie a otrzymaną przez Ciebie kwotą

  Kwota, którą bank przekaże do Twojej dyspozycji, musi być co do grosza taka sama jak ta zawarta w umowie. Wystarczy choćby najmniejsza różnica, żeby starać się o sankcję darmowego kredytu.

 3. Błędy związane z oprocentowaniem kredytu

  Oprocentowanie kredytu jest ściśle związane z kwotą widniejącą w umowie. Im wyższa kwota podana w umowie, tym wyższa kwota należności z oprocentowania do każdej raty.

 4. Błędnie obliczone pozaodsetkowe koszty kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu, a zatem ubezpieczenie, podatki czy opłata notarialna, często bywają błędnie obliczone, co jest niedopuszczalne i kwalifikuje się jako błąd do sankcji. Może też być tak, że koszty zostały obliczone prawidłowo, ale zapis w umowie zawiera błędne wartości.

 5. Przekroczona maksymalna kwota kosztów pozaodsetkowych

  W przypadku kredytów zaciągniętych po 18 grudnia 2022 roku obowiązuje limit pozaodsetkowych kosztów kredytu. Nie mogą one przekroczyć 45% całkowitej kwoty kredytu. Dla kredytów zaciągniętych przed tą datą koszty te nie mogą przekroczyć 100% całkowitej kwoty kredytu (czyli kapitału, który bank udzielił Ci do dyspozycji).

Jak złożyć wniosek o sankcję kredytu darmowego Bank Pocztowy?

Wniosek musisz najpierw przygotować. Koniecznie zamieść w nim:

 • swoje dane osobowe,
 • numer umowy kredytu,
 • numer swojego konta bankowego,
 • opis uchybień, których bank dopuścił się względem ustawy o kredycie konsumenckim.

Wniosek musisz następnie dostarczyć do banku – drogą pocztową lub osobiście.

Niestety znalezienie błędów w umowie jest dosyć trudne. Wymaga to wiedzy z zakresu finansów, a także prawa, dlatego zdecydowanie łatwiej jest powierzyć tę sprawę profesjonalistom, którzy zajmują się tym na co dzień.

Jeśli zdecydujesz się na naszą bezpłatną analizę, to już po kilku dniach dowiesz się, czy umowa zawiera błędy. W ciągu następnych kilkunastu dni możesz otrzymać od nas rekompensatę, jeśli zdecydujesz się podpisać z nami umowę cesji wierzytelności. Kolejne korzyści zyskasz już po wygraniu przez nas sprawy w sądzie.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Wcześniejsza spłata kredytu Bank Pocztowy – czy można uzyskać rekompoensatę z tytuł usankcji?

Wcześniejsza spłata kredytu w Banku Pocztowym oznacza, że bank musiał już zwrócić Ci część poniesionych kosztów, bo skrócił się okres kredytowania.

Oznacza to, że Twoje korzyści z sankcji kredytu darmowego będą proporcjonalne do faktycznych kosztów poniesionych przez Ciebie w związku ze wcześniejszą spłatą. Pomimo niższej rekompensaty, warto rozważyć skorzystanie z tej opcji, ponieważ pozwoli Ci to odzyskać znaczną sumę pieniędzy bez konieczności podejmowania dodatkowego wysiłku.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line