/

Redakcja

/

Beniamin Niśkiewicz
Beniamin Niśkiewicz

Beniamin Niśkiewicz

Poznajmy się

W 2022 r. ukończyłem studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. W ten sposób zrealizowałem pragnienie, które towarzyszyło mi od dłuższego czasu, a także umożliwiłem sobie dalszy rozwój edukacyjny, tym razem skupiony bardziej na pracy z drugim człowiekiem i jego problemami.

W związku ze specjalnością edytorską, którą skończyłem, mam kompetencje w pisaniu poprawnych językowo i technicznie artykułów na temat szkód osobowych.

Sporą część wolnego czasu spędzam na czytaniu fantasy z kręgów anglosaskich, a także opowiadań H.P. Lovecrafta (w przekładzie dr. Macieja Płazy), do których lubię wracać, bo to – moim skromnym zdaniem – wiecznie zachwycające arcydzieło literatury światowej. Jeśli akurat nie czytam, to prawdopodobnie rozwijam autorski system do gry fabularnej RPG lub też bawię się z moim kotem, Areskiem.

Pytania i odpowiedzi

Co jest najważniejsze dla osób poszkodowanych w wypadku?

Najważniejsze jest ich zdrowie. Niestety leczenie i rehabilitacja wymagają dużo czasu i pieniędzy. Nie każdego stać na opłacenie kosztownej kuracji w prywatnej placówce, a dobrze wiemy, jak długie mogą być kolejki do niektórych specjalistów w ramach NFZ. Nie mówię tu nawet o miesiącach, bo zdarza się, że czas oczekiwania jest liczony w latach. Helpfind pomoże Ci uzyskać zwrot kosztów leczenia prywatnego, jeśli napotkasz konieczność długiego oczekiwania na państwowe leczenie.

Czy samodzielne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych jest opłacalne?

To zależy. W większości przypadków nie jest. Mam na myśli głównie poważne urazy, takie jak złamania i zwichnięcia, a także najgorszy możliwy scenariusz – śmierć bliskiej Ci osoby w wypadku. W takich sytuacjach profesjonalna pomoc prawna będzie dla Ciebie absolutnie niezbędna. Jeśli podejmiesz działania na własną rękę, to Twoje odszkodowanie najprawdopodobniej będzie mocno zaniżone.

Co sądzisz o działalności agentów odszkodowań?

To bardzo proste pytanie. Działalność agentów odszkodowań jest całkowicie nieetyczna. Teoretycznie jeden z celów ich działalności jest godny podziwu, ale sposób, w jaki go realizują, wzbudza we mnie jedynie żal. Żal dla każdego, kto doznał urazu na skutek wypadku, szczególnie dla bliskich ofiar wypadków śmiertelnych. Uświadamianie tych osób na temat przysługujących im świadczeń jest oczywiście dobre i słuszne. Uważam jednak, że są zdecydowanie lepsze sposoby na dotarcie do takich poszkodowanych. Bez naruszania ich prywatności i zakłócania ich życia.

Czy przy drobnych urazach ubezpieczyciele również zaniżają odszkodowania?

Tak, to bardzo brutalna praktyka towarzystw ubezpieczeniowych. Ich pracownicy doskonale wiedzą, że zazwyczaj specjaliści nie mają czasu, żeby zajmować się bardzo drobnymi sprawami. Helpfind pomogło już wielu osobom będącym w takiej sytuacji. Ekspert ds. dochodzenia roszczeń przygotuje dla Ciebie rzetelnie sporządzone odwołanie, dzięki czemu zyskasz szansę na godne odszkodowanie.

Dlaczego pomagasz osobom poszkodowanym w wypadkach?

Chciałbym nie tylko doprowadzić ich do uzyskania sprawiedliwego odszkodowania z pomocą Helpfind, ale także zwiększyć ogólną świadomość na temat świadczeń powypadkowych z OC sprawcy wśród jak najszerszej grupy czytelników.

Beniamin Niśkiewicz

Beniamin Niśkiewicz

uwr

portfolio

Przeczytaj moje artykuły na blogu

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

sankcja kredytu darmowego orzeczenia

08.02.2024

10 min

Sankcja kredytu darmowego orzeczenia – co wiąże się z wyrokiem sądu?

Sankcja kredytu darmowego orzeczenia w sprawie tego prawa do darmowego kredytu nadal nie są ujednolicone. Dowiedz się, jak uzyskać pomoc....

Finanse

Marża kredytu konsumenckiego

31.01.2024

11 min

Marża kredytu konsumenckiego – czym jest i od czego zależy?

Marża kredytu konsumenckiego jest jednym z czynników, wpływających na kwotę do spłaty. Dowiedz się, w jaki sposób bank ustala jej wysokość!...

Finanse

rodzaje kredytów

31.01.2024

14 min

Rodzaje kredytów – który najlepiej wybrać?

Dla osób fizycznych i przedsiębiorców są dostępne różne rodzaje kredytów. Dowiedz się więcej i sprawdź, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy....

Finanse

empty_placeholder