/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego Nest Bank – spłacaj kredyt bez kosztów

Sankcja kredytu darmowego Nest Bank – spłacaj kredyt bez kosztów

 • Darmowy kredyt Nest Bank – sprawdź, czy Twoja umowa się kwalifikuje!

 • Sankcja kredytu darmowego Nest Bank jest dostępna, bank zawarł błędy w Twojej umowie.

 • Możesz skorzystać, jeśli masz kredyt w trakcie spłaty lub spłacony nie dawniej niż rok przed wysłaniem dokumentów do analizy.

Bezpłatnie sprawdź swoją umowę z Nest Bankiem

Masz zaciągnięty kredyt w Nest Banku? W takim razie istnieje spora szansa, że możesz go spłacać bez kosztów i należy Ci się też zwrot dotychczas poniesionych kosztów, takich jak odsetki, prowizje czy ubezpieczenie. Dowiedz się, jak skorzystać z darmowego kredytu Nest Bank i sprawdź, czy Twoja umowa się kwalifikuje.

Sankcja kredytu darmowego Nest Bank – co trzeba wiedzieć?

Darmowy kredyt Nest Bank to coś, o czym jeszcze niedawno nikt nawet by nie pomyślał. Aktualnie coraz więcej kredytobiorców decyduje się walczyć o swoje prawa, a jednym z tych praw jest właśnie możliwość spłacania kredytu bez kosztów w Nest Banku lub w innym banku. Taka możliwość jest dostępna, pod warunkiem że instytucja finansowa sporządziła umowę zawierającą uchybienia względem art. 45. Ustawy o kredycie konsumenckim.

Artykuł ten stanowi, że kredytobiorca może spłacać kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy. Jako kredytobiorca musisz jednak mieć status konsumenta, aby skorzystać z tej możliwości.

Jest jednak pewien problem. Polega on na tym, że bank nie zwróci Ci poniesionych przez Ciebie kosztów bez walki. Owszem, możesz złożyć oświadczenie o sankcji, ale to wcale nie gwarantuje, że odzyskasz pieniądze na etapie polubownym. Dopiero skierowanie sprawy do sądu zapewni Ci szansę na uzyskanie rekompensaty od banku. Musisz się jednak liczyć z długim procesem, opłatami sądowymi, wynagrodzeniem dla prawnika i ryzykiem przegrania sprawy.

Chcesz tego uniknąć? Skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy kredytowej. Jeśli okaże się, że zawiera ona błędy, to w ciągu 14 dni roboczych dostaniesz od nas gwarantowaną rekompensatę finansową w zamian za zapewnienie nam możliwości procesowania sprawy w sądzie.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Kto może zamienić swoje zobowiązanie w darmowy kredyt w Nest Banku?

Darmowy kredyt w Nest Banku jest dostępny dla konsumentów, którzy zaciągnęli kredyt spełniający konkretne wymogi. Dotyczą one podstawowych kwestii, takich jak data zaciągnięcia czy kwota pożyczki.

Sankcja kredytu darmowego w Nest Bank jest możliwa, jeśli:

 • kwota pożyczki nieprzekraczająca 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie,
 • kredyt jest w trakcie spłaty lub został spłacony nie dawniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem umowy do analizy,
 • umowa kredytowa została podpisana po 17 stycznia 2014 roku,
 • kredytobiorca jest osobą prywatną,
 • w trakcie spłaty nie było opóźnień w spłacie dłuższych niż 30-dniowe,
 • kredyt nie jest zabezpieczony hipoteką (inne zabezpieczenia są dopuszczalne).

Jakie błędy występują w umowach kredytowych zawartych z Nest Bank?

Nest Bank oraz inne banki funkcjonujące w Polsce często korzystają z wzorców umów, które wypracowały w trakcie swojej działalności. Wiąże się to z tym, że w umowach znajdują się bardzo podobne błędy, należące w większości przypadków do tych samych kategorii.

Oczywiście są wyjątki i specyficzne umowy, w których można odszukać zupełnie inne błędy, ale nadal kwalifikujące dany kredyt do skorzystania z darmowego kredytu w Nest Bank czy innym banku. Można jednak wyróżnić kilka najpopularniejszych kategorii błędów.

 1. Błędy lub braki informacyjne

  Umowa kredytowa musi zawierać konkretne informacje, zgodnie z wymogami Ustawy o kredycie konsumenckim. Jeżeli bank sporządzi Twoją umowę bez należytej staranności, to niestety mogą wystąpić literówki lub inne błędy w zakresie tych informacji. Może też brakować jakichś informacji.

 2. Błędnie obliczone lub podane pozaodsetkowe koszty kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu to m.in. ubezpieczenie, opłaty notarialne czy podatki. Istnieje całkiem spora szansa, że w Twojej umowie znalazły się choćby najmniejsze błędy związane z podaniem lub obliczeniem tych kosztów. Może to być różnica chociażby kilku groszy, żeby uznać błąd za przesłankę do sankcji kredytu darmowego.

 3. Przekroczona maksymalna wartość pozaodsetkowych kosztów kredytu

  Pozaodsetkowe koszty kredytu nie mogą stanowić kwoty wyższej niż równowartość 45% całkowitej kwoty kredytu w przypadku kredytów zaciągniętych po 18 grudnia 2022 roku. Jeśli zaś chodzi o kredyty zawarte przed tą datą, to tam obowiązuje nieco wyższy limit – 100% całkowitej kwoty kredytu. Całkowita kwota kredytu to kapitał, który bank udostępnia kredytobiorcy do dyspozycji.

 4. Różnica między kwotą wypłaconą Ci przez bank a kwotą zapisaną w umowie

  Kwota, którą bank wypłaci Ci w ramach kapitału, powinna być taka sama jak kwota zapisana w umowie. Niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się, że w umowie zostaje zapisana wyższa kwota, co przekłada się na to, ile pieniędzy musisz zwrócić do banku w ramach kredytu.

 5. Błędnie obliczone lub podane oprocentowanie kredytu

  Oprocentowanie kredytu jest ściśle związane z kwotą kapitału zapisaną w umowie. To właśnie na jej podstawie są obliczane comiesięczne odsetki. Takie odsetki bank dolicza do każdej raty, a więc błędna kwota kapitału w umowie (np. wyższa o kilka zł) może doprowadzić do tego, że w trakcie całego okresu kredytowania trzeba będzie zapłacić o kilkaset złotych więcej, niż gdyby umowa nie zawierała błędu.

sankcja kredytu darmowego nest bank

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego Nest Bank?

Jeśli podejrzewasz, że w Twojej umowie rzeczywiście znajdują się błędy, które kwalifikują się do sankcji kredytu darmowego, to możesz złożyć do banku oświadczenie.

W oświadczeniu trzeba zawrzeć dane osobowe kredytobiorcy, numer umowy kredytowej i numer konta bankowego kredytobiorcy. Co więcej, w oświadczeniu trzeba też dokładnie wskazać, jakie błędy popełnił kredytodawca podczas sporządzania umowy kredytowej.

To jest właśnie największy problem, bo bardzo trudno jest odszukać takie błędy. Wymaga to niemałej wiedzy z zakresu finansów i prawa. Nawet eksperci muszą poświęcić sporo czasu, żeby sprawdzić, czy konkretna umowa kwalifikuje się do sankcji kredytu darmowego.

Jeśli masz zaciągnięty kredyt konsumencki i nie chcesz samemu analizować umowy, a także stresować się wieloletnim procesem sądowym, to skorzystaj z naszej pomocy.

Bezpłatnie sprawdzimy, czy możesz skorzystać z darmowego kredytu. Jeśli tak, to w ciągu 14 dni roboczych od podpisania z nami umowy otrzymasz na swoje konto rekompensatę finansową. Co więcej, po wygraniu przez nas procesu dostaniesz kolejną kwotę od banku, a jeśli kredyt nie będzie jeszcze zamknięty, to Twoje raty bardzo mocno się zmniejszą.

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego

Wcześniejsza spłata kredytu Nest Bank – jaki ma wpływ na możliwość skorzystania z sankcji kredytu darmowego?

Jeśli Twój kredyt w Nest Banku został spłacony przed czasem, to kredytodawca musiał zwrócić Ci część prowizji bankowej, a także odpowiednią wartość z ubezpieczenia kredytu.

Jest to oczywiście związane z tym, że im krótszy okres kredytowania, tym mniejsze koszty pożyczki. Przy wcześniejszej spłacie okres ten naturalnie się skraca. Oznacza to, że możesz skorzystać z sankcji darmowego kredytu, ale rekompensata od banku będzie nieco mniejsza ze względu na niższe koszty kredytu.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
sankcja kredytu darmowego orzeczenia

08.02.2024

10 min

Sankcja kredytu darmowego orzeczenia – co wiąże się z wyrokiem sądu?

Sankcja kredytu darmowego orzeczenia w sprawie tego prawa do darmowego kredytu nadal nie są ujednolicone. Dowiedz się, jak uzyskać pomoc....

Finanse

Marża kredytu konsumenckiego

31.01.2024

11 min

Marża kredytu konsumenckiego – czym jest i od czego zależy?

Marża kredytu konsumenckiego jest jednym z czynników, wpływających na kwotę do spłaty. Dowiedz się, w jaki sposób bank ustala jej wysokość!...

Finanse

rodzaje kredytów

31.01.2024

14 min

Rodzaje kredytów – który najlepiej wybrać?

Dla osób fizycznych i przedsiębiorców są dostępne różne rodzaje kredytów. Dowiedz się więcej i sprawdź, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy....

Finanse

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line