Szkoda OC

Sprawdź za darmo, czy Twoje odszkodowanie nie zostało zaniżone

  1. 89% wypłat dla szkód OC jest zaniżonych!
  2. Darmowa analiza w 24h
  3. Dopłata już w 7 dni

Oblicz odszkodowanie za szkodę OC

Szkoda OC
Polisa OC jest w Polsce obowiązkowa, to właśnie z niej w przypadku kolizji lub wypadku zostanie wypłacone odszkodowanie osobie poszkodowanej, a nie z kieszeni kierowcy, który spowodował wypadek. Szkoda może być osobowa lub materialna. Ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie, które pokryje wszystkie koszty. Poszkodowany ma możliwość wyboru, w jaki sposób likwidacja szkód ma zostać rozliczona. Koszty ubiegania się o zwrot kosztów samochodu zastępczego to również coś, co należy się osobie poszkodowanej, jednak wciąż niewielu wie, że może się o nie ubiegać.

forma kosztorysowa - rzeczoznawca wyznaczony przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe dokonuje oględzin i sporządza kosztorys. Na jego podstawie wypłacone zostanie odszkodowanie
forma bezgotówkowa - warsztat dokonuje oględzin i ocenia stan samochodu. Po zakończeniu prac wystawiony zostaje rachunek. Całość zostanie opłacona przez ubezpieczycieli.

Kto może starać się o odszkodowanie?

Osoba, która doznała szkody materialnej Osoba, której szkoda została rozliczona kosztorysowo lub bezgotówkowo Osoba, której wypłacona kwota nie wystarczyła na naprawę

Kiedy należy się odszkodowanie?

Gdy od wypadku nie minęły 3 lata check icon
Gdy wystąpiła szkoda majątkowa check icon
Gdy zostało już wypłacone odszkodowanie check icon
Gdy szkoda została rozliczona kosztorysowo lub bezgotówkowo check icon

Sprawdź, czy Twoje odszkodowanie nie zostało zaniżone

Potrzebne dokumenty

Przede wszystkim ubezpieczyciel musi posiadać podstawowe dane osobowe: imię i nazwisko poszkodowanego i sprawcy, miejsce zdarzenia oraz opis kolizji. W celu potwierdzenia danych, konieczne będzie późniejsze podanie bardziej szczegółowych informacji takich jak:

  • dowód rejestracyjny pojazdu
  • kopię prawa jazdy
  • numer polisy
  • notatkę policyjną
  • oświadczenie sprawcy
  • dokumentację z miejsca zdarzenia
  • kopię dokumentów tożsamości

Jak to działa?

Formularz

Wysyłasz i wypełniasz

Kontakt

Oddzwaniamy w 48h

Analizujemy

Zaniżenie Twojego kosztorysu

Wypłata

Twojego odszkodowania

Nie wygrasz

Nie płacisz

Likwidacja zgłoszenia szkody

W samym procesie likwidacji szkody osoba poszkodowana ma wybór sposobu naprawy szkody i wypłaty odszkodowania. Ponadto przysługują mu dodatkowe świadczenia. Ubezpieczyciel sprawcy wypadku jest zobowiązany do zwrócenia kosztów naprawy. Starając się o odszkodowanie, nie trzeba przedstawiać rachunków za naprawę, jednak to po stronie ubezpieczyciela leży ustalenie wysokości odszkodowania. Dzięki bezpośredniej likwidacji szkód poszkodowany może liczyć na szybsze odzyskanie swojego odszkodowania, dotyczy to również sytuacji, w której został ranny lub mocno ucierpiał.

Historie naszych klientów

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak otrzymać wysokie odszkodowanie

Bezpłatnie przeanalizujemy Twój kosztorys naprawy pojazdu

Średnia ocena: 4.50