/

Finanse
Ugoda z bankiem BNP Paribas – czy to opłaca się kredytobiorcy, jak walczyć o zwrot pieniędzy

Ugoda z bankiem BNP Paribas – czy to opłaca się kredytobiorcy, jak walczyć o zwrot pieniędzy

  • Ugody dotyczące spraw frankowych nie są najkorzystniejszą opcją dla polskich frankowiczów

  • Banki w sprawach kredytów frankowych stają po stronie frankowiczów

  • Swoją wierzytelność przy kredycie we frankach szwajcarskich można sprzedać

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ugód frankowych

Bank BNP Paribas ugoda – szansa czy pułapka?

Banki traktują ugody frankowe jako ostatnią deskę ratunku przed pozwami od swoich klientów. Sprawy frankowe coraz częściej trafiają na wokandę. Zachęca do tego korzystne dla frankowiczów orzecznictwo sądowe. Coraz mniejszy procent spraw kierowanych na drogę sądową kończy się po myśli banków, stąd próba wyjścia z trudnej sytuacji przy pomocy programu ugód frankowych. Ich zwolennikiem nie był prezes BNP Paribas, jednak z czasem zmienił zdanie.

Ugoda z bankiem może być korzystna, ale nie rekomendujemy szybkiego i bezrefleksyjnego skorzystania z oferty przygotowanej przez instytucję finansową. Zalecamy sprawdzenie różnych dostępnych opcji. Najłatwiej zrobić to na stronie kalkulatora frankowego, który wskaże dostępne opcje, potencjalny zysk z wybranej metody. Skorzystanie z bezpłatnej analizy to niemalże obowiązek dla osoby, która otrzymała propozycję ugody.

Kredyt frankowy w banku BNP Paribas – ugoda frankowa czy inne rozwiązanie?

Ugoda przy kredycie we frankach szwajcarskich jest w pewnym stopniu opłacalna dla kredytobiorcy, jednak godząc się na warunki proponowane przez bank traci szansę na dużo większy zwrot niż w przypadku alternatywnych rozwiązań.

sprawy frankowe wyroki i ugody bnp paribas

Jeśli kredytobiorca zdecyduje się dochodzić roszczeń na drodze sądowej, ma szansę na znacznie większy zwrot środków. W procesie w sprawach frankowych stawką jest stwierdzenie nieważności umowy. Na tej podstawie dochodzi do wyzerowania salda kredytu. Wówczas korzyść frankowiczów jest ogromna – do spłaty pozostaje jedynie kapitał początkowy, a na konto kredytobiorcy mają szansę wrócić zapłacone już koszty prowadzenia kredytu frankowego.

Niewątpliwym minusem tego rozwiązania jest czas trwania procesu. Na wyrok sądu pierwszej instancji możemy czekać nawet 18 miesięcy, a na rozpatrzenie przed sąd apelacyjny kolejny rok. Jeśli jednak uda się zawrzeć ugodę sądową z bankiem, wówczas można liczyć na znacznie większe korzyści niż w przypadku zawarcia ugody z propozycji banku.

Zdecydowanie najszybszym wariantem, w którym pieniądze błyskawicznie trafią na konto kredytobiorcy, jest sprzedaż wierzytelności przez zawarcie umowy cesji wierzytelności.

cesja wierzytelności bnp paribas

Oznacza to, że kredytobiorca sprzedaje swoje prawa – w tym konkretnym przypadku do pozwania BNP Paribas Bank Polska. Na konto cedenta trafi ustalona w umowie kwota, a cesjonariusz pozyskuje możliwość ubiegania się o unieważnienie umowy i zatrzymanie korzyści finansowych wywalczonych przed sądem.

W takich sytuacjach kancelaria czy firma odszkodowawcza bierze na siebie całe ryzyko procesowe. Po dokonaniu przelewu na konto kredytobiorcy, klient banku nie musi się przejmować toczącym się postępowaniem.

Tych błędów unikaj przy ugodach bankowych – pobierz e-book

Jak doprowadzić do unieważnienia umowy kredytu frankowego z bankiem BNP Paribas?

Do unieważnienia umowy kredytowej może dojść, kiedy kredytobiorca wykaże niedozwolone zapisy w podpisanej umowie z bankiem. O unieważnienie może starać się wyłącznie w momencie, w którym nie zawarł ugody z bankiem.

Stwierdzenia nieważności umowy może dokonać tylko sąd. Sam bank bardzo niechętnie podejdzie do tematu z prostego powodu – każda taka decyzja to dla niego spora strata.

Proces unieważnienia umowy kredytowej w BNP Paribas Bank Polska jest długi, ale płynące z tego korzyści dla klienta są ogromne.

Ugoda z bankiem BNP Paribas – co traci, a co zyskuje kredytobiorca?

Jak działają ugody frankowe? W świetle prawa obie strony dochodzą do porozumienia, w której każda zrzeka się części swoich praw w celu wypracowania kompromisu. W związku z tym, późniejsze dochodzenie swoich praw o kwestie dotyczące przedmiotu ugody jest praktycznie niemożliwe.

Dzięki ugodom banki takie jak BNP Paribas zabezpieczają swoje interesy przed większymi stratami, jakie mogą ponieść podczas procesu.

Pobierz i przeczytaj tego e-booka przed skorzystaniem z ugody

Po zawarciu ugody niemożliwe będzie zaskarżenie wcześniej zawartych niedozwolonych zapisów w umowie, które działają na szkodę posiadacza kredytu frankowego. Będzie to możliwe tylko, gdy takie znajdą się w ugodzie, jednak nie ma co liczyć na ponowny błąd ze strony banku.

Frankowicze decydując się na ugodę z bankiem BNP Paribas najczęściej mogą liczyć na przewalutowanie kredytu na złotówki. Stanie się to jednak prawdopodobnie po kursie znacznie wyższym niż w momencie podpisywania umowy kredytowej. Przeliczana jest cała kwota kredytu. Kurs franka szwajcarskiego przestaje być problemem, jednak nadal pozostają nimi wysokie raty kredytu.

Spłacony kredyt frankowy w banku BNP Paribas – szansa na odzyskanie pieniędzy

Bank BNP Paribas nie zaproponuje ugody klientowi, który zamknął już umowę kredytu frankowego. W takim przypadku będzie liczył, że kredytobiorca nie upomni się o swoje prawa.

Również w takim przypadku istnieje możliwość otrzymania pieniędzy.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy przeprowadzonej przez ekspertów Helpfind. Po podpisaniu umowy pieniądze pojawią się na koncie maksymalnie w ciągu 14 dni roboczych. To znacznie szybszy proces w porównaniu do 3-5 lat oczekiwania na wyrok sądowy.

Polska firma zyskała już dla swoich klientów ponad 3 miliony złotych. Lider rankingu firm odszkodowawczych nie pobierze żadnych środków za wykonanie swojej usługi. Wystarczy, że zgłosisz się do firmy i prześlesz dokumenty do analizy.

Sprawdź, ile możesz otrzymać za swój kredyt frankowy

Samodzielna walka z bankiem – czy to warto działać w pojedynkę?

Spraw sądowych odnośnie kredytu frankowego, w tym przeciwko BNP Paribas, zacznie przybywać. Czy można prowadzić ją w pojedynkę? Nawet jeśli zdecydujemy się działać bez wyspecjalizowanej firmy, potrzebny będzie prawnik bądź radca prawny, który będzie reprezentował kredytobiorcę w sądzie.

W sprawach kredytów frankowych trzeba mieć świadomość, jak długa może być batalia. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni finansowo, wówczas taki spór sądowy może być bardzo wyczerpujący dla domowego budżetu. Warto rozważać bezpłatne opcje.

bg-process

Jak to działa?


Zgłaszasz swoją sprawę do Helpfind

Dzięki temu możemy się z Tobą skontaktować


Czekasz na kontakt z naszym doradcą

Skontaktujemy się z Tobą nie później niż w ciągu 48 h w dni robocze


Przeprowadzamy analizę Twoich dokumentów

Sprawdzamy, czy możemy Ci pomóc uzyskać odszkodowanie powypadkowe za uraz lub dopłacamy do Twojej szkody na pojeździe

Rozpoczynamy procedurę

W przypadku dopłaty pieniądze dostaniesz nawet w ciągu 48 h, odszkodowanie za szkody osobowe będziemy musieli uzyskać od ubezpieczyciela, co może potrwać

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Unieważnienie umowy kredytowej w CHF

Sprawdzimy, która oferta kancelarii frankowych będzie dla Ciebie najlepsza.

Porównanie aż 120 kancelarii frankowych

Oszacowanie salda po odfrankowieniu

Oszacowanie salda po unieważnieniu umowy

Droga sądowa to nawet pięciokrotnie większy zysk niż ugoda

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line