Szkoda

Szkoda parkingowa - co musisz wiedzieć? Kiedy otrzymasz odszkodowanie?
Szkoda parkingowa to sytuacja, która może się przytrafić każdemu z nas. Choć bywa raczej niegroźna w skutkach, to powinieneś wiedzieć, jak w takim przypadku się zachować. Jako poszkodowany możesz też walczyć o odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Czym różni się szkoda częściowa od całkowitej?
Szkoda częściowa zasadniczo różni się od szkody całkowitej. W inny sposób oblicza się odszkodowanie. Każde z rodzajów szkody stosuje się w różnych sytuacjach.

Szkoda całkowita a naprawa pojazdu. Czy jest możliwa?
Szkoda całkowita a naprawa pojazdu - kiedy można naprawić samochód? Poszkodowani nie zawsze odróżniają szkodę całkowitą o częściowej. Często bywają także rozczarowani wysokością odszkodowania. Dowiedz się, kiedy i jak możesz naprawić samochód.

Szkoda całkowita z OC sprawcy. Kiedy naliczana jest nieprawidłowo?
Gdy miejsce ma szkoda całkowita z oc sprawcy zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania w równej wartości, wyliczonych w kosztorysie pełnych kosztów naprawy pojazdu, a wykona dodatkowo wyceny wartości pojazdu w stanie nieuszkodzonym na dzień zaistnienia szkody oraz jego wyceny.

Szkoda całkowita co zrobić, gdy wartość samochodu się nie zgadza?
Szkoda całkowita w pojeździe występuje wówczas, gdy przywrócenie stanu poprzedniego jest niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla nadmierne trudności lub koszty. W przypadku szkody naprawianej z OC oznacza to tyle, że cena naprawy pojazdu przekracza jego wartość sprzed zaistnienia szkody.

Szkoda z oc sprawcy - jak o odszkodowanie może starać się pieszy?
Szkoda z oc sprawcy może w znaczny sposób wpłynąć na wypłacone odszkodowanie dla poszkodowanego pieszego. Osoba poszkodowana, która została potrącona przez samochód, odnosi zwykle poważne obrażenia ciała i może cierpieć z tego powodu już do końca życia. Rzadko poszkodowany wie o wypłacie świadczeń.

Szkoda osobowa - w jaki sposób nalicza się odszkodowanie za uszczerbek
Szkoda osobowa zwana inaczej uszczerbkiem na zdrowiu to częsta komplikacja u osób, które doznały wypadku. Za trwały uszczerbek na zdrowiu uważa się nieodwracalne i trwałe inwalidztwo całego organizmu lub poszczególnych narządów. Oceny procentowego uszczerbku na zdrowiu dokonuje lekarz orzecznik.

Szkoda komunikacyjna a brak sprawcy. Czy można coś zrobić?
Gdy wystąpiła szkoda komunikacyjna i nie ma odpowiedzialnego za to zdarzenie, sprawę można zgłosić do UFG. Osoba poszkodowana uzyska należne pieniądze.

Szkoda OC - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Co należy wiedzieć, gdy zajdzie szkoda oc w wyniku wypadku? Zwykle poszkodowani nie są w pełni świadomi tego. Nie zawsze też wiedzą, co im przysługuje. Zebraliśmy zatem 5 najważniejszych faktów, które powinien znać każdy poszkodowany przy szkodzie.