Zgłoszenie szkody w Wiener wymaga podania konkretnych informacji oraz przestrzegania określonej procedury. Przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i danych, przyspieszy ścieżkę likwidacyjną, a także wypłatę odszkodowania. Sprawdź, jakie informacje są niezbędne i gdzie możesz je znaleźć.
Wiener zgłoszenie szkody – jak przebiega proces i jakie są dostępne metody?
Dokumentacja niezbędna do zgłoszenia szkody komunikacyjnej w Wiener
Zgłoszenie szkody Wiener w formie online – jak zrobić to poprawnie?
Czy możemy sprawdzić status szkody na stronie Wiener?
Kiedy powinniśmy zgłosić szkodę komunikacyjną w Wiener?
Jak działa system wypłaty odszkodowań w Wiener?
Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Dowiedz się, jak otrzymać pomoc
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Wiener zgłoszenie szkody – jak przebiega proces i jakie są dostępne metody?
Wiener jest znakiem towarowym należącym do TU S.A. (Vienna Insurance Group). To jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, działająca w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Oferuje ubezpieczenia indywidualne oraz ubezpieczenia dla firm, obejmujące: majątek, życie, zdrowie i komunikację.
Szkody, które możemy zgłosić w Wiener:
- szkody komunikacyjne – kolizje, kradzieże pojazdów.
- szkody majątkowe – zalania, pożary.
- szkody osobowe – następstwa nieszczęśliwych wypadków.
Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa, które posiadają polisy ubezpieczeniowe w Wiener. Standardowo zgłoszenia dokonuje się online, za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej.

W przypadku zdarzeń, które wymagają natychmiastowej pomocy (awaria pojazdu lub wypadek) klienci mogą skorzystać z ubezpieczenia assistance – infolinia jest dostępna pod numerem 22 469 69 69.
Warto też pamiętać, że na każdym etapie likwidacji szkody, osoby ubezpieczone mogą skorzystać ze wsparcia konsultantów, którzy w razie wątpliwości udzielą niezbędnych informacji.
Dokumentacja niezbędna do zgłoszenia szkody komunikacyjnej w Wiener
Zanim rozpoczniemy cały proces, najpierw upewnijmy się, że posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty związane ze zgłoszeniem szkody. Ich kompletność wpłynie na przyspieszenie likwidacji.
Dokumenty, które będą nam potrzebne do zgłoszenia szkody komunikacyjnej:
- dowód rejestracyjny pojazdu,
- numer polisy OC sprawcy,
- oświadczenie spisane ze sprawcą lub notatka policyjna,
- numer polisy ubezpieczeniowej,
- zdjęcia uszkodzeń pojazdu,
- numer rachunku bankowego.
Zgłoszenie szkody Wiener w formie online – jak zrobić to poprawnie?
Zgłoszenie szkody online to podstawowa i rekomendowana forma kontaktu z Wiener. Formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela pozwala szybko i wygodnie przekazać wszystkie potrzebne informacje.
Jak zgłosić szkodę w Wiener online?
- Wejdź na stronę internetową https://wiener.pl. Znajdziesz tam zakładkę "zgłoś szkodę".

- Po kliknięciu w link możesz wybrać rodzaj szkody, którą chcesz zgłosić. W tym przypadku wybieramy opcję "Auto".

- Po realizacji poprzedniego kroku, zostaniemy poproszeni o wybór polisy.

- Przechodzimy do wypełniania formularza. Na początku musimy podać informacje, takie jak: seria i numer polisy sprawcy, numer rejestracyjny pojazdu sprawcy, marka pojazdu sprawcy, data oraz godzina zdarzenia.

- Po podaniu danych szczegółowych (PESEL, opis okoliczności zdarzenia, dane kontaktowe) prześlij wymagane dokumenty – dowód rejestracyjny, oświadczenie spisane ze sprawcą, numer rachunku bankowego, zdjęcia uszkodzeń pojazdu.
Czy możemy sprawdzić status szkody na stronie Wiener?
Status swojej szkody można sprawdzić za pomocą Portalu dokumentów, który oferuje Wiener. Skorzystamy z niego wchodząc w link https://portal.wiener.pl/portal/claim-status.
Wystarczy, że podamy numer szkody oraz hasło, które otrzymaliśmy na adres mailowy lub numer telefonu po zgłoszeniu szkody przez formularz internetowy.

Jeżeli zapomnieliśmy numeru szkody lub hasła, możemy skontaktować się z Wiener poprzez infolinię (numer: 22 469 69 69). Konsultanci pomogą nam odzyskać teczkę szkodową, dzięki czemu nadal będziemy mogli śledzić status naszej szkody.
Kiedy powinniśmy zgłosić szkodę komunikacyjną w Wiener?
Zgłoszenie szkody w Wiener powinno zostać dokonane jak najszybciej od momentu jej wystąpienia. W przypadku ubezpieczenia AC mamy na to 5 dni roboczych od zdarzenia, a jeżeli doszło do kradzieży pojazdu lub kluczyków, musimy zgłosić szkodę w ciągu 24 godzin.
W przypadku ubezpieczenia OC, zgodnie z przepisami, mamy 3 lata na zgłoszenie zdarzenia – warto jednak dokonać tego niezwłocznie – szybkie powiadomienie o szkodzie może pozytywnie wpłynąć na proces jej likwidacji i zwiększyć szansę na wypłatę odszkodowania.

Jak działa system wypłaty odszkodowań w Wiener?
System wypłaty odszkodowań w Wiener opiera się na zasadach, które zostały ustalone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Po zgłoszeniu szkody, Wiener dokonuje weryfikacji okoliczności zdarzenia, rozmiaru szkody, a także dokumentacji, którą dostarczył poszkodowany.
W przypadku ubezpieczenia OC, odszkodowanie powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni od dokonania zgłoszenia, chyba, że wyjaśnienie okoliczności zajmuje więcej czasu – wtedy proces może wydłużyć się o dodatkowe 14 dni. Warto jednak pamiętać, że nie powinien przekroczyć 90 dni.
Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Dowiedz się, jak otrzymać pomoc
W niektórych przypadkach wypłacone odszkodowanie może być niższe niż kwota oczekiwana przez osobę poszkodowaną.
Dzieje się tak w sytuacji, kiedy ubezpieczyciel przyjmuje niższy koszt naprawy niż ten przedstawiony w warsztacie, zakwestionuje zakres uszkodzeń lub zastosuje amortyzację części. Taka sytuacja nie oznacza jednak, że decyzja jest ostateczna – jeśli Twoja rekompensata została zaniżona, masz prawo, aby uzyskać dopłatę.
W celu otrzymania profesjonalnej i szybkiej pomocy, skorzystaj z usług, oferowanych przez Helpfind – lidera od dopłat do odszkodowań w Polsce. W pierwszej kolejności wejdź na naszą stronę internetową i wypełnij formularz kontaktowy. Po wykonaniu tego kroku, prześlij swój kosztorys do bezpłatnej analizy.
Nasi specjaliści sprawdzą, czy należy Ci się dopłata – jeśli podjęta decyzja będzie pozytywna, zaproponujemy Ci ofertę odkupu szkody, po akceptacji, otrzymasz pieniądze nawet w 48 godzin od podpisania dokumentów.
Wszystko jest możliwe dzięki cesji wierzytelności, uprawniającej nas do przejęcia odpowiedzialności procesowej w Twojej sprawie i załatwienia wszystkich formalności z ubezpieczycielem. Decydując się na pomoc Helpfind nie ponosisz żadnego ryzyka ani kosztów, a kwota, którą otrzymasz nie zmieni się, bez względu na to, jaki wyrok zostanie postawiony.
Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania z pomocą Helpfind?
- Wejdź na stronę internetową Helpfind.pl i wypełnij dostępny formularz kontaktowy.
- Wyślij kosztorys do bezpłatnej analizy.
- Poczekaj na kontakt ze strony specjalistów Helpfind oraz na decyzję w sprawie przyznania dopłaty do zaniżonego odszkodowania.
- Po akceptacji naszej oferty, pieniądze otrzymasz nawet w 48 godzin od podpisania dokumentów.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy Wiener zajmie się naszą sprawą, jeśli sprawca zbiegł z miejsca wypadku?
Jeżeli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany posiada odpowiednią polisę – na przykład autocasco – Wiener może zająć się sprawą w imieniu poszkodowanego. W takiej sytuacji konieczne jest zgłoszenie zdarzenia na policję i przekazanie ubezpieczycielowi dokumentów potwierdzających przebieg wypadku.
Jak wygląda proces likwidacji szkody w Wiener?
Proces likwidacji szkody w Wiener rozpoczyna się od zgłoszenia zdarzenia – standardowo przez formularz online. Następnie ubezpieczyciel analizuje zgłoszenie. Może także poprosić o dodatkowe dokumenty lub oględziny, a po ich weryfikacji podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania. Cały proces powinien trwać maksymalnie 30 dni od momentu złożenia kompletnego zgłoszenia, w ostatecznym przypadku może przedłużyć się do 14 dni, ale nie powinien przekraczać 90 dni od momentu zgłoszenia.
Czy można zgłosić szkodę w Wiener, jeśli zdarzenie miało miejsce za granicą?
Tak, można zgłosić szkodę w Wiener, nawet jeśli zdarzenie miało miejsce za granicą. W takim przypadku konieczne jest dostarczenie dodatkowej dokumentacji, np. raportu policji z kraju, w którym doszło do zdarzenia, oraz innych dokumentów potwierdzających okoliczności szkody.


Dominika Krysiak
Na bieżąco śledzi oraz analizuje sytuację Frankowiczów w Polsce. Stara się poruszać te problemy oraz tematy, które najbardziej interesują osoby posiadające kredyt w helweckiej walucie. Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek i dobrego amerykańskiego kina.
Poznajmy sięartykuły na naszym blogu
Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań
Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!
Czytaj więcej z tej kategorii01.04.2025
13 min
Ile można wypłacić z bankomatu – zobacz limit dla swojego banku
Sprawdź, ile możesz wypłacić z bankomatu w 2025 roku. Poznaj limity i zasady wypłat....
Finanse
01.04.2025
16 min
Wymiana dowodu rejestracyjnego – kiedy jest konieczna i jak ją przeprowadzić?
Sprawdź, kiedy i w jakich sytuacjach trzeba wymienić dowód rejestracyjny. Poznaj procedurę krok po kroku, wymagane dokumenty oraz opłaty....
Samochód
01.04.2025
18 min
Dowód rejestracyjny – co zawiera, kiedy jest potrzebny?
Sprawdź, co warto wiedzieć o dowodzie rejestracyjnym – kiedy jest potrzebny, co zawiera i jak postępować w przypadku jego zgubienia lub wymiany....
Samochód
Dopłata do odszkodowania szkody na pojeździe
Prześlij do nas swoje dokumenty i zaczekaj na darmową analizę kosztorysu
Bezpłatna analiza dokumentacji
Brak opłat wstępnych
Jesteśmy niezależnym ekspertem
Zaufaj nam i skorzystaj z doświadczenia
Bezpłatna analiza 0 zł
Zgłoś sprawę on-line