/

Redakcja

/

Patryk Marzec
Patryk Marzec

Patryk Marzec

Poznajmy się

Studiowałem ekonomię na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ze specjalizacją Prawo w Biznesie. Dzięki studiom zyskałem przydatną wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego, podatkowego i konstytucyjnego. Pisaniem zajmuję się właściwie od zawsze – pierwsze kroki jako redaktor stawiałem w dwóch najpopularniejszych serwisach o NBA w Polsce.

W Helpfind zajmuję się tłumaczeniem trudnych zagadnień z dziedziny prawa na prosty język, zrozumiały dla każdego. Przygotowuję poradniki komunikacyjne oraz tłumaczę zagadnienia z zakresu prawa drogowego i odszkodowań.

Prywatnie pasjonat motoryzacji, miłośnik koszykówki, dobrej literatury z gatunku True crime, reportażu i fantastyki, ze szczególnym uwzględnieniem serii „Świat dysku” Terry’ego Pratchetta i „Harry Potter” J.K. Rowling, których jestem ogromnym fanem od najmłodszych lat.

Pytania i odpowiedzi

Co jest najważniejsze dla osób poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych?

Oczywiście, najważniejsze jest ich zdrowie. Stłuczki i wypadki są codziennością na Polskich drogach i niestety zdarzają się takie, w których szkoda powstaje nie tylko na mieniu, ale i na osobie. W Helpfind pomagamy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych w uzyskaniu wysokiej kwoty odszkodowania zarówno na leczenie, jak i naprawę pojazdu.

Czy warto samodzielnie dochodzić roszczeń ubezpieczeniowych?

W większości przypadków jest to niestety zły pomysł. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają tendencję do znacznego zaniżania odszkodowań. Zadaniem prawników pracujących w zakładach ubezpieczeniowych jest znalezienie takiego rozwiązania sprawy, w którym poszkodowanemu wypłaci się jak najniższe odszkodowanie za doznane szkody. W takim przypadku pomoc profesjonalistów z firmy odszkodowawczej może okazać się niezbędna.

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowania tylko w przypadku większych szkód, czy zdarza się to też przy mniejszych?

Niestety, ubezpieczyciele starają się maksymalnie zaoszczędzić na każdym poszkodowanym. Ich rzeczoznawcy starają się w znaczny sposób obniżyć wycenę szkody samochodu. W jaki sposób to robią? Dla przykładu zaniżają cenę części zamiennych lub wpisują do kosztorysu obniżoną stawkę za godzinę pracy mechanika. W Helpfind pomogliśmy już wielu osobom, którym ubezpieczyciel wypłacił zbyt niską rekompensatę za szkody.

Dlaczego starasz się pomagać poszkodowanym, w uzyskaniu większego odszkodowania?

Nie akceptuję działań zakładów ubezpieczeniowych w zakresie obniżania zadośćuczynienia za uszkodzenia samochodu i ciała. W przeszłości sam doświadczyłem twardej polityki towarzystw ubezpieczeniowych, które obniżyło odszkodowanie za poważną operację, którą miałem, chociaż nie mieli do tego podstaw. Procesy sądowe potrafią trwać po kilka lat, co niestety zmusza poszkodowanych do samodzielnego szukania dodatkowych pieniędzy na leczenie bądź naprawę swojego pojazdu.

Patryk Marzec

Patryk Marzec

portfolio

Przeczytaj moje artykuły na blogu

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

czym jest umowa kredytowa i na co uważać przed jej podpisaniem?

22.05.2024

11 min

Umowa kredytowa – na co zwrócić uwagę przed jej podpisaniem?

Umowa kredytowa jest najważniejszym, z punktu widzenia prawa, pismem dotyczącym danej pożyczki. Jakie informacje musi zawierać taki dokument?...

Finanse

likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku

11.04.2024

15 min

Likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku – jak wygląda proces?

Likwidacja szkody z OC sprawcy krok po kroku – sprawdź, jak wygląda ten proces, na co powinieneś uważać i gdzie zgłosić się po odszkodowanie....

Samochód

mandat za złe parkowanie

10.04.2024

11 min

Mandat za złe parkowanie – punkty karne i taryfikator 2024

Sprawdź jaką grzywnę i ile punktów karnych możesz otrzymać w mandacie za złe parkowanie w 2024 roku....

Samochód

empty_placeholder