/

Patrycja Gmurowska
Firma odszkodowawcza - w jakim momencie się na nią zdecydować?

Firma odszkodowawcza - w jakim momencie się na nią zdecydować?

Patrycja Gmurowska

Patrycja Gmurowska

01.03.2018

Zdarzenie może skutkować powstaniem szkody, która może być przedmiotem postępowania o odszkodowanie. Należy podjąć decyzję czy będziemy działać samodzielnie, czy skorzystamy z profesjonalnej pomocy.

W jaki sposób walczyć o odszkodowanie?

Każdy Polak od urodzenia jest lekarzem i prawnikiem. Jednak gdy domowe sposoby leczenia lub informacje zaczerpnięte z internetu nie pomagają, udajemy się do prawdziwego lekarza. Niekiedy okazuje się, że nasze samodzielne leczenie przyniosło wiele szkód i przez to właściwe leczenie będzie dłuższe, bardziej skomplikowane i dużo bardziej kosztowne. Niestety podobna sytuacja może nas spotkać w trakcie walki o odszkodowanie, gdy zaufamy własnym przypuszczeniem, co do treści przepisów i poznanych w internecie porad.

Poszkodowany wie najlepiej

Przepisów prawa, dotyczących możliwości dochodzenia odszkodowania jest niewiele. Jednakże liczba prawników pogłębiających ich wykładnię, ilość opublikowanych książek zajmujących się tym tematem oraz nieustanny spór o właściwą interpretację prawa wskazuje, że jest to zagadnienie niezwykle trudne. Przygotowując się do walki o odszkodowanie z towarzystwem ubezpieczeniowym, należy być do tej walki dobrze przygotowanym. Ogólna wiedza publikowana na forach i stronach internetowych, bardzo często pochodzi od osób, które z tym tematem nigdy nie mieli nic wspólnego. Natomiast chcąc zdobyć wiedzę specjalistyczną, konieczne jest zgłębienie podręczników prawniczych i orzecznictwa sądowego. Czyli tego, do czego nie mamy łatwego dostępu z naszego komputera.

Najwięcej do powiedzenia o wychowaniu dzieci mają osoby, które nie posiadają własnych. Jednak czy ich rady są pomocne? Porad osób nie mających, niczego wspólnego z danym tematem nie bierzemy pod uwagę. Dlaczego więc mielibyśmy zaryzykować działanie na podstawie porad od anonimowych osób, których wiedzy nie można zweryfikować, a którzy wypowiadają się w sieci, w sprawie dochodzenia odszkodowania? W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Gdy popsuje się nam samochód, udajemy się do mechanika. Gdy awarii ulegnie lodówka, wzywamy do jej naprawy serwis. W taki sam sposób powinniśmy działać, gdy mamy problem prawny jak na przykład dochodzenie odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pomoże firma odszkodowawcza

Rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym pełnomocnikiem w walce o odszkodowanie, powinno nastąpić na samym początku. Samodzielne działanie przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu może skutkować wplątaniem nas w skomplikowaną procedurę likwidacji szkody, przez co popełnimy błędy, na podstawie których ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, a których naprawienie może być niemożliwe. Awaria lodówki i próba jej samodzielnego naprawienia bez właściwej wiedzy może skutkować spowodowaniem dodatkowych uszkodzeń. Przez to naprawa będzie droższa, a czasami niemożliwa. Tak samo jest z dochodzeniem odszkodowania. Od samego początku należy robić to w sposób umiejętny i profesjonalny. Towarzystwa ubezpieczeniowe tylko czekają na potknięcia, które dadzą im możliwość odmowy wypłaty odszkodowania. Powierzenie sprawy dochodzenia odszkodowania od samego początku firmie odszkodowawczej pozwoli nam na uniknięcie ryzyka popełnienia błędu i tym samym zwiększy szanse uzyskania odszkodowania.

Patrycja Gmurowska

Patrycja Gmurowska

Redaktor

Doświadczony redaktor internetowy z biegłością w temacie odszkodowań, w tym w szczególności roszczeń za wypadek samochodowy. Jej specjalizacją jest także problematyka dot. Frankowiczów (posiadaczy kredytów indeksowanych i denominowanych do obcej waluty - głównie franka szwajcarskiego) oraz wypadków przy pracy, które są wynikiem np. naruszenia obowiązujących przepisów prawa pracy.

Poznajmy się