Odszkodowania po wypadku i komunikacyjne

Odszkodowanie za śmierć

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »

Zawalcz o odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby

  1. odszkodowanie i zadośćuczynienie
  2. wyższe odszkodowanie
  3. szybka i dyskretna pomoc

Wypełnij formularz my zajmiemy się resztą

Odszkodowanie za śmierć

ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ

Pomagamy w każdej sprawie, której przedmiotem jest śmierć. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami i dbamy o to, by na konto rodziny trafiła właściwa suma odszkodowania. Przy tym gwarantujemy brak dodatkowych opłat. Pobieramy wynagrodzenie tylko po wygranej sprawie. Sprawdź dokładniej, jak to działa.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Odszkodowanie za śmierć to w rzeczywistości kilka świadczeń, które przysługują po utracie bliskiego. Samo odszkodowanie ma na celu pokrycie jedynie strat materialnych, w tym kosztów pogrzebu.

Rodzina pozostająca wcześniej na utrzymaniu zmarłego może się starać o kilka rodzajów rent, w tym rentę alimentacyjną, czy też rentę wyrównawczą.

Starty materialne nie są jedynymi stratami. Za inne również przyznawane jest świadczenie. Najważniejsze jest tu zadośćuczynienie przyznawane za straty moralne, cierpienie i ból związane ze śmiercią bliskiego.

Kto może starać się o odszkodowanie

O odszkodowanie za śmierć mogą starać się najbliżsi zmarłej osoby. Do śmierci musi jednak dojść w wyniku wypadku lub innego czynu niedozwolonego. Najczęściej o odszkodowanie występuje rodzina - małżonek i dzieci, w niektórych przypadkach także rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Jeśli wypadek mógł wpłynąć na życie najbliższego w sposób tak nieznaczny, zasługuje on na zadośćuczynienie. Żałoba która nam towarzyszy w sytuacji tragicznej śmierci nie odbiega od normalnych następstw śmierci. O odszkodowanie może się starać nie tylko rodzina, ale także nieformalni partnerzy i inne osoby, które pozostawały ze zmarłym w bardzo bliskich stosunkach.

Kiedy starać się o zadośćuczynienie

3 lata na zgłoszenie wypadku check icon
20 lat na zgłoszenie, jeżeli wypadek był efektem przestępstwa check icon
Gdy doszło do wypadku lub innego czynu niedozwolonego check icon

Sprawdź za darmo, czy należy Ci się odszkodowanie

Jak się starać o odszkodowanie

Droga do odszkodowania i innych świadczeń zawsze rozpoczyna się od zgłoszenia się do ubezpieczyciela. Należy zgłosić wszystkie roszczenia. Warto zatem wiedzieć dokładnie, jakie świadczenia przysługują za śmierć bliskiego - niekiedy do ustalenia tego potrzebny jest specjalista. Ubezpieczyciel w międzyczasie rozpatruje wniosek i ustala, czy istnieją przesłanki do wypłaty. Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma 30 dni na decyzję.

Bardzo często w przypadku zadośćuczynienia konieczne jest skierowanie sprawy do sądu, gdyż Towarzystwa nie wypłacają należnych świadczeń lub znacząco je zaniżają

Potrzebne dokumenty

Aby otrzymać zadośćuczynienie i inne świadczenia należy złożyć wniosek do ubezpieczyciela. Do niego konieczne jest dołączenie kilku dokumentów. Jednym z nich jest akt zgonu. Należy też dołączyć dokumenty, które potwierdzają koligacje rodzinne, np.: akt ślub, czy akt urodzenia.

Konieczne jest także przedstawienie dowodów potwierdzających bliskie więzi. Mogą to być zdjęcia, czy relacje bliskich.

Rekompensata szkód

Śmierć to bardzo trudna i delikatna sprawa. Wiąże się one z wieloma trudnościami w przyszłości. Część tych trudności - o wymiarze finansowym i materialnym - można uniknąć starając się o odszkodowanie za śmierć bliskiego

Średnia ocena: 4.29

Jak to działa?

Kontakt

Formularz zgłoszeniowy

Telefon

Kontakt z Tobą

Weryfikacja

Wyliczenie właściwego odszkodowania

Wypłata

Odszkodowanie na Twoim koncie

Nie wygrasz

Nie płacisz

Historie naszych klientów

Odszkodowanie za śmierć - artykuły na blogu

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby... Helpfind - Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby co należy się rodzinie

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby co należy się rodzinie

Za śmierć bliskiej osoby w wypadku należy Ci się zadośćuczynienie. Pokazujemy, jaka może być wysokość zadośćuczynienia i pomagamy je uzyskać.

Odfrankowienie kredytu – na czym... Helpfind - Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu – na czym polega i kiedy się opłaca?

Odfrankowienie kredytu to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ma jeszcze sporo rat kredytu do spłacenia. POmagamy wybrać kancelarię.

Odszkodowanie z OC sprawcy –... Helpfind - Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy – jak uzyskać i komu przysługuje?

Odszkodowanie z OC sprawcy przysługuje poszkodowanym w wypadkach i kolizjach. Dowiedz się, co zrobić, by otrzymać wysoką kwotę rekompensaty.

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź