/

Finanse
Sankcja kredytu darmowego SKOK – należy Ci się rekompensata!

Sankcja kredytu darmowego SKOK – należy Ci się rekompensata!

 • Darmowy kredyt w SKOK – sprawdź, czy należy Ci się zwrot kosztów od Kasy Stefczyka.

 • Sankcja kredytu darmowego jest dostępna, jeśli SKOK popełnił błąd.

 • Sankcja w Kasie Stefczyka jest możliwa przy kredycie w trakcie spłaty lub przy kredycie zamkniętym nie dawniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem dokumentów do analizy.

Chcę odzyskać pieniądze od Kasy Stefczyka

Sankcja kredytu darmowego SKOK to bardzo korzystna opcja dla każdego kredytobiorcy, który ma umowę z błędami lub brakami. Sankcja to kara dla SKOK-u w związku z nieprawidłowościami w umowie. Bezpłatnie sprawdź, czy Twoja umowa umożliwia skorzystanie z sankcji kredytu darmowego w Kasie Stefczyka!

Co możesz zyskać dzięki sankcji kredytu darmowego SKOK?

Sankcja kredytu darmowego SKOK pozwoli Ci odzyskać mnóstwo pieniędzy, które stanowiły wynagrodzenie dla kredytodawcy. Musisz mieć świadomość, że owszem, przysługuje Ci prawo do darmowego kredytu, jeśli SKOK niewłaściwie przygotował umowę kredytową, ale o to prawo trzeba będzie walczyć w sądzie.

SKOK nie odda Ci należnej rekompensaty na sam wniosek, bo to byłaby dla instytucji zbyt duża strata finansowa. W każdym SKOK-u są zatrudnieni adwokaci i radcowie prawni, którzy mogą bez problemu obalić Twoje argumenty dotyczące sankcji kredytu darmowego, dlatego również będzie Ci potrzebny profesjonalny pełnomocnik.

Możesz też skorzystać z alternatywnej opcji, dzięki której wyeliminujesz ryzyko procesowe, a na pieniądze nie będziesz czekać miesiącami czy latami, jak byłoby w przypadku wkroczenia na drogę sądową z pomocą prawnika.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową pod kątem obecności błędów umożliwiających skorzystanie z sankcji kredytu darmowego SKOK. Jeśli jakieś znajdziemy, to w ciągu kilku lub kilkunastu dni dostaniesz od nas rekompensatę finansową. Bez ryzyka. Jeśli uda nam się wygrać w sądzie, to dostaniesz kolejną część rekompensaty. Jeżeli Twój kredyt będzie wtedy w trakcie spłaty, to Twoje raty znacząco się obniżą, bo SKOK nie będzie już mógł pobierać swojego wynagrodzenia z każdą ratą.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Sankcja kredytu darmowego SKOK – kto może skorzystać?

Sankcja kredytu darmowego w Kasie Stefczyka, a także w każdym innym SKOK-u, jest dostępna tylko dla tych kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty gotówkowe określane w ustawie jako kredytu konsumenckie. Jakie warunki musi spełnić taki kredyt?

 1. Kwota kredytu nie może być wyższa niż 255 550 zł lub równowartość tej kwoty w innej walucie.
 2. Kredytobiorca jest osobą prywatną.
 3. W trakcie spłaty kredytu nie było żadnych zaległości.
 4. Umowa o kredyt została podpisana po 17 stycznia 2014 roku.
 5. Kredyt został spłacony nie wcześniej niż 11 miesięcy przed wysłaniem dokumentów do analizy lub jest w trakcie spłaty.

Jakie mogą być przesłanki do skorzystania z sankcji kredytu darmowego SKOK?

Sankcja kredytu darmowego jest możliwa, jeśli SKOK sporządził umowę, która zawiera błędy lub brakuje w niej niezbędnych informacji. W kontekście Kasy Stefczyka warto posiłkować się listą, którą SKOK przedstawił w „Czasie Stefczyka” z czerwca 2023 roku. Zgodnie z zawartymi tam informacjami przesłanką do stosowania sankcji kredytu darmowego może być:

 • brak zawarcia umowy w formie pisemnej,
 • brak danych kredytobiorcy w umowie,
 • rodzaj kredytu nie jest określony w umowie,
 • umowa nie ma precyzyjnie określonego czasu obowiązywania,
 • w umowie nie ma podanej rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania i całkowitej kwoty kredytu,
 • kolejność zaliczania rat na poczet należności nie jest określona w umowie,
 • w umowie nie ma informacji o pozaodsetkowych kosztach kredytu,
 • umowa nie zawiera informacji o terminie, sposobie i skutkach odstąpienia od umowy przez konsumenta,
 • w umowie nie ma informacji o prawie konsumenta do spłaty kredytu przed terminem,
 • umowa zakłada, że pozaodsetkowe koszty kredytu będą wyższe niż dopuszcza to ustawa.

Źródło: https://www.kasastefczyka.pl/dokumenty/czas-stefczyka-czerwiec-2023.pdf

sankcja kredytu darmowego skok

Jak odzyskać pieniądze z tytułu sankcji kredytu darmowego z Kasy Stefczyka?

Żeby skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Kasie Stefczyka, musisz przygotować specjalne oświadczenie i złożyć je w placówce SKOK-u. W oświadczeniu zamieść swoje dane osobowe lub dane kredytobiorcy, jeśli kredyt nie został zaciągnięty przez Ciebie.

Ten etap jest dosyć prosty, ale niestety w oświadczeniu trzeba też wskazać konkretne błędy lub braki w umowie kredytowej. Nie jest to proste zadanie, ponieważ nawet eksperci, którzy na co dzień analizują takie umowy, muszą poświęcić sporo czasu, żeby odnaleźć zaniedbania ze strony banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, jaką jest SKOK Stefczyka.

Jeżeli nie chcesz ryzykować, wchodząc na ścieżkę sądową i spędzać dni lub tygodni, analizując umowę kredytową, to skorzystaj z naszej usługi bezpłatnej analizy umowy kredytowej.

Nasi eksperci już w ciągu kilku dni sprawdzą, czy możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Kasie Stefczyka. Jeśli okaże się, że tak, to dostaniesz od nas rekompensatę finansową, która będzie dla Ciebie gwarantowana. Niczym nie ryzykujesz, a możesz zyskać jeszcze więcej, gdy już wygramy sprawę w sądzie.

Odbierz rekompensatę od Kasy Stefczyka

Czy wcześniejsza spłata kredytu uniemożliwia skorzystanie z sankcji kredytu darmowego?

Wcześniejsza spłata kredytu w SKOK Stefczyka nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z sankcji kredytu darmowego, o ile Twoja umowa kredytowa się kwalifikuje i zawiera błędy lub braki.

Pamiętaj jednak, że wcześniejsza spłata kredytu wiąże się z tym, że poniesione przez Ciebie koszty również się zmniejszyły, proporcjonalnie do długości okresu, o który udało Ci się skrócić spłatę.

W związku z tym rekompensata z tytułu sankcji kredytu darmowego również będzie mniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że warto postarać się o pieniądze, które należą Ci się, jeśli SKOK sporządził dla Twojego kredytu umowę z błędami.

artykuły na naszym blogu

Wiedza o odzyskiwaniu odszkodowań

Najnowsza wiedza odszkodowawcza czeka na Ciebie. Znamy się na tym!

Czytaj więcej z tej kategorii
jak sprawdzać klauzle w umowach kredytowych

28.05.2024

9 min

Klauzule i warunki umowy kredytowej – na co zwrócić uwagę, jakie są konsekwencje

Sprawdź, jakie błędy najczęściej występują w umowach kredytowych. Jeśli powstały z winy banku, masz szansę na spory zysk....

Finanse

unieważnienie umowy kredytowej kiedy można

24.05.2024

10 min

Odstąpienie od umowy kredytowej – jak to zrobić, kto się kwalifikuje

Kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej bez podawania powodu. Zobacz, co musisz zrobić, żeby anulować kredyt....

Finanse

darmowy kredyt warunki

23.05.2024

11 min

Darmowy kredyt – kto go otrzyma, jakie są warunki

Pomożemy bezpłatnie sprawdzić, czy możesz darmowy kredyt można zastosować dla Twojej pożyczki...

Finanse

empty_placeholder

Uzyskaj dodatkowe środki za błędne zapisy w Twojej umowie

Analiza Twojej umowy kredytowej potrwa maksymalnie 3 dni!

Kredyty gotówkowe

Kwota do 255 550,00 PLN

Kredyty po 17.01.2014 r.

Rok od zamknięcia kredytu

Bezpłatna analiza 0 zł

Zgłoś sprawę on-line