Odszkodowanie za złamaną nogę

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie.

  1. Bezpłatna analiza sprawy
  2. Zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację
  3. Pokrycie kosztów opieki w domu
  4. Wyrównanie za utracony dochód
  5. Zadośćuczynienie za ból i cierpienie
Odszkodowanie za złamaną nogę

Kiedy dochodzi do złamania nogi i jakie mogą być tego objawy?

Złamanie nogi to dość powszechny uraz. Z uwagi na jego konsekwencje, niemal zawsze poszkodowany traci możliwość naturalnego poruszania się. Niezbędne są kule lub wózek inwalidzki. W skrajnych przypadkach, gdy uraz spowodował daleko idące komplikacje, poszkodowany może doznać stałego uszczerbku na zdrowiu. To z pewnością przekłada się na komfort życia codziennego. Należy wspomnieć, że wypłacone odszkodowanie za złamaną nogę, oprócz wydatków związanych z leczeniem, powinno także pokryć koszt przebudowy miejsca zamieszkania pod wymogi osoby niepełnosprawnej.

Omawiając przyczyny i objawy złamania nogi, skoncentrujemy się głównie na złamaniach najbardziej narażonych miejsc, a więc kości udowej i piszczelowej.

Wśród przyczyn złamania kości udowej można wymienić m.in.: upadek z wysokości, wypadek komunikacyjny, niedobór wapnia, osteoporozę i zmiany patologiczne w kości. Złamanie kości udowej często wiąże się z powikłaniami, a proces leczenia jest skomplikowany. Objawem złamania może być: silny ból w okolicach biodra i nasilający się przy poruszaniu oraz obrzęk i siniak w okolicy urazu. Złamanie kości piszczelowej należy do dużo częstszych kontuzji. Może do niego dojść na wiele sposobów: przez upadek, uderzenie, kopnięcie, wypadek komunikacyjny. Na uraz składa się złamanie nasady bliższej i dalszej kości piszczelowej oraz samego trzonu kości. Objawem złamania będzie na pewno spory obrzęk i krwiak w okolicy urazu oraz nasilający się ból przy poruszaniu nogą. W obu przypadkach złamania, potrzebne jest unieruchomienie kończyny i założenie opatrunku gipsowego na co najmniej 4 tygodnie.

Rodzaje urazów

Uraz głowy Najczęściej spowodowany uderzeniem. Następstwem może być pęknięta kość czaszki, wstrząśnienie mózgu czy krwiak śródczaszkowy. Uraz kręgosłupa szyjnego Do urazu może dojść np. w wyniku wypadku komunikacyjnego. Objawem mogą być nudności, bóle głowy czy odrętwienie. Uraz klatki piersiowej Spowodowany najczęściej upadkiem z wysokości lub silnym uderzeniem. Wynikiem tego mogą być m.in. złamane żebra czy mostek. Uraz barku Do zwichnięcia stawu barkowego często dochodzi podczas uprawiania sportu. Objawem zwichniętego barku jest silny ból i problemy z poruszaniem ręką. Uraz miednicy Najczęściej dochodzi do złamania miednicy. Uraz bardzo niebezpieczny, najczęściej spowodowany przez wypadek komunikacyjny lub upadek z wysokości. Uraz kręgosłupa Najczęstszą przyczyną urazów kręgosłupa są wypadki komunikacyjne. Objawem kontuzji to m.in. zaburzenia czucia, problemy z oddychaniem i niedowład kończyn. Uraz ręki Na uraz ręki składa się kontuzja kości śródręcza, kości nadgarstka oraz kości palców. Objawem urazu może być obrzęk, ból i problemy z poruszaniem. Uraz kolana Z kontuzją kolana często spotykają się sportowcy. Objawem poważnego urazu może być problem z wyprostowaniem nogi, silny ból i wysięk. Uraz stawu skokowego Uraz można podzielić na skręcenie, zwichnięcie lub złamanie stawu skokowego. Objawem kontuzji może być obrzęk, ból, krwiak i niestabilność stawu. rodzaje urazów ciała

Na co mogę liczyć za złamaną nogę?

Złamana noga z pewnością kojarzy się z ogromnym bólem. Najgorszy jednak może być okres po założeniu opatrunku, kiedy traci się możliwość swobodnego poruszania na kilka tygodni. Złamana noga, podobnie jak inne urazy, jest podstawą aby starać się o jednorazowe odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. W większości przypadków, kontuzja pozbawia poszkodowanego zdolności do pracy. Wtedy koniecznie trzeba wnioskować o zwrot utraconych dochodów z tego tytułu, a odszkodowanie za złamaną nogę dopuszcza taką ewentualność. O co jeszcze można się ubiegać? Na pewno o zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem. Nie będą to wyłącznie wydatki na zabiegi i lekarstwa, albowiem zakres odszkodowania jest dużo szerszy. Można wnosić o zwrot wydatków na wszelkie dojazdy związane z leczeniem i rehabilitacją, kupno sprzętu rehabilitacyjnego np. kul czy wózka inwalidzkiego oraz niezbędnych urządzeń. Odszkodowanie musi także uwzględnić opłaty za świadczoną pomoc i rehabilitację przez osoby trzecie. Jeżeli za usługę medyczną trzeba zapłacić z góry, wtedy można wnosić o wypłatę zaliczki na ten cel.

Niekiedy uraz jest na tyle poważny, że zostawia po sobie brzemię na całe życie. Poszkodowany staje się inwalidą i traci możliwość dalszej pracy zarobkowej, nie mówiąc o utracie komfortu życia i innych przeszkodach. Żadne pieniądze nie zrekompensują utraty zdrowia, ale mogą znacząco pomóc w dalszym funkcjonowaniu. Z tego powodu, można wnosić o przyznanie renty, a dokładnie:
  • rentę z powodu utraty zdolności do pracy
  • rentę z uwagi na zwiększone potrzeby życiowe
  • rentę z tytułu zmniejszenia się widoków na przyszłość
Należy pamiętać, że można starać się o odszkodowanie za złamaną nogę w ciągu 3 lat od wypadku. Jeżeli poszkodowany wnioskuje o wypłatę odszkodowania z polisy NNW, o terminach i kwotach za uszczerbek na zdrowiu, może dowiedzieć się z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz Warunków Umowy.

Dokumenty potrzebne do uzyskania odszkodowania

Odszkodowanie zostanie wypłacone na podstawie dostarczonych dokumentów do ubezpieczyciela. Dokładnie z tego powodu należy skompletować jak najwięcej informacji na temat przebiegu choroby. Najważniejsza będzie wszelka dokumentacja medyczna, potwierdzająca poniesiony uszczerbek na zdrowiu i idące za tym konsekwencje. Mogą to być wypisy szpitalne, skierowania na leczenie, opinie lekarzy i specjalistów. Jeśli poszkodowany wnosi o zadośćuczynienie, to będzie potrzebna również opinia psychologiczna. Odszkodowanie pokryje także wszystkie wydatki związane z leczeniem, zatem należy dołączyć rachunki i faktury za zabiegi medyczne, zakupione leki czy sprzęt ortopedyczny. W ocenie poniesionego uszczerbku na zdrowiu, będą również pomocne fotografie miejsca urazu.

Kiedy możesz starać się o odszkodowanie?

Odszkodowanie za złamanie nogi, należy się gdy:

Posiadasz dokumentację medyczną

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek błędu medycznego

akceptacja ikona

Od chwili wypadku nie minęły 3 lata

akceptacja ikona

Miałeś wypadek komunikacyjny

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w pracy

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w rolnictwie

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek poślizgnięcia lub potknięcia

akceptacja ikona

Nadal się leczysz lub rehabilitujesz

akceptacja ikona

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy bezpłatnie czy należy Ci się odszkodowanie

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacji

(to nic nie kosztuje!)

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48h

(lub najszybciej jak to możliwe)

weryfikujemy

czy możesz starać się o odszkodowanie

wybieramy

dla Ciebie najlepszą Kancelarię Prawną

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Średnia ocena: 4.16

Artykuły na blogu