Odszkodowanie za złamanie ręki

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie. Możesz liczyć na:

 1. Pokrycie kosztów opieki w domu
 2. Bezpłatną analizę sprawy i bezpośredni kontakt
 3. Zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację
 4. Zadośćuczynienie za ból i cierpienie
 5. Wyrównanie za utracony dochód
Odszkodowanie za złamanie ręki - kwota odszkodowania

Kiedy dochodzi do złamania ręki i jakie są objawy?

Złamana ręka bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Niekiedy potrzebna jest pomoc innych osób, nawet przy najprostszych czynnościach. Uraz ten jest szczególnie spotykany u dzieci i osób starszych. Złamanie ręki można podzielić na trzy rodzaje:
 • złamanie nadgarstka — jest częstym wynikiem upadku na dłoń. Podatni na ten rodzaj kontuzji są szczególnie osoby po 65. roku życia oraz osoby uprawiające sport urazowy. Objawem złamania jest ból nasilający się podczas ruchu nadgarstkiem.
 • złamanie palców — z uwagi na podobne objawy, łatwo je pomylić ze zwichnięciem lub stłuczeniem. Aby jednoznacznie ustalić rodzaj kontuzji, konieczne jest prześwietlenie RTG. Objawem zarówno stłuczenia, jak i złamania jest ból i opuchlizna. Ponadto może być widoczne zniekształcenie palca.
 • złamanie śródręcza — mniej spotykany uraz. Złamanie śródręcza może nastąpić w wyniku upadku, przytrzaśnięcia ręki drzwiami lub uderzenia pięścią w twardą powierzchnię np. ścianę. Do objawów złamania można zaliczyć: obrzęk w miejscu kontuzji, silny ból, może też pojawić się krwiak.
Najczęściej leczenie wiąże się z unieruchomieniem kończyny, a to już poważne utrudnienie. Poszkodowany w większości przypadków zostaje pozbawiony możliwości pracy zarobkowej. Kontuzja ręki to spore komplikacje przy codziennych czynnościach jak mycie czy jedzenie. Czasami niezbędna jest stała pomoc i opieka przez osoby trzecie, a zatem konieczne jest pokrycie kosztów takiego wsparcia. W skrajnych przypadkach może dojść do nieprzyjemnych powikłań takich jak uszkodzenie nerwów czy zakażenie kości. Zatem bardzo ważne jest aby oddać się właściwej opiece lekarskiej. Odszkodowanie powinno wystarczyć na wszelkie wydatki związane zarówno z leczeniem, jak i niezbędną opieką.

Rodzaje urazów

Uraz głowy Najczęściej spowodowany uderzeniem. Następstwem może być pęknięta kość czaszki, wstrząśnienie mózgu czy krwiak śródczaszkowy. Uraz kręgosłupa szyjnego Do urazu może dojść np. w wyniku wypadku komunikacyjnego. Objawem mogą być nudności, bóle głowy czy odrętwienie. Uraz klatki piersiowej Spowodowany najczęściej upadkiem z wysokości lub silnym uderzeniem. Wynikiem tego mogą być m.in. złamane żebra czy mostek. Uraz barku Do zwichnięcia stawu barkowego często dochodzi podczas uprawiania sportu. Objawem zwichniętego barku jest silny ból i problemy z poruszaniem ręką. Uraz miednicy Najczęściej dochodzi do złamania miednicy. Uraz bardzo niebezpieczny, najczęściej spowodowany przez wypadek komunikacyjny lub upadek z wysokości. Uraz kręgosłupa Najczęstszą przyczyną urazów kręgosłupa są wypadki komunikacyjne. Objawem kontuzji to m.in. zaburzenia czucia, problemy z oddychaniem i niedowład kończyn. Uraz ręki Na uraz ręki składa się kontuzja kości śródręcza, kości nadgarstka oraz kości palców. Objawem urazu może być obrzęk, ból i problemy z poruszaniem. Uraz kolana Z kontuzją kolana często spotykają się sportowcy. Objawem poważnego urazu może być problem z wyprostowaniem nogi, silny ból i wysięk. Uraz stawu skokowego Uraz można podzielić na skręcenie, zwichnięcie lub złamanie stawu skokowego. Objawem kontuzji może być obrzęk, ból, krwiak i niestabilność stawu. rodzaje urazów ciała

Co przysługuje za złamaną rękę?

Możesz ubiegać się o odszkodowanie za złamanie ręki, na które składają się różne świadczenia:
 • zwrot poniesionych kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją, w tym koszty: pobytu w szpitalu, opieki i pielęgnacji nad poszkodowanym przez osoby trzecie (również członków rodziny, którzy podjęli się pomocy bezpłatnie), leków i urządzeń niezbędnych w celu leczenia i rehabilitacji
 • jeśli poszkodowany został pozbawiony wykonywania pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej — może wnosić o zwrot utraconych dochodów
 • w przypadku, gdy konieczne jest natychmiastowe opłacenie usług medycznych — poszkodowany może wnosić o wyłożenie z góry potrzebnej na ten cel sumy.
Zdarza się, że uraz powoduje daleko idące komplikacje. W takich przypadkach poszkodowany może liczyć na rentę, a w tym:
 • Rentę z tytułu niezdolności do pracy. Zostaje wypłacona, gdy poszkodowany jest tymczasowo lub stale niezdolny do pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Rentę z tytułu zwiększonych potrzeb życiowych. Przyznawana gdy poszkodowany w związku z wypadkiem, będzie potrzebował dodatkowych środków na utrzymanie np. na zakup leków czy dalszą rehabilitację.
 • Rentę z tytułu zmniejszenia się widoków powodzenia na przyszłość. Poszkodowany ma do niej prawo, jeśli w wyniku urazu, stracił szansę na dalszy rozwój zawodowy.
Na wysokość odszkodowania ma również wpływ czy poszkodowany jest prawo- czy leworęczny. Uraz ręki z większą funkcjonalnością, będzie skutkował nieco wyższym odszkodowaniem, w porównaniu do kontuzji ręki po stronie przeciwnej. Musisz pamiętać, że w przypadku dobrowolnych ubezpieczeń AC lub NNW, rodzaj świadczeń i ich wysokość, są ściśle określone w warunkach umowy oraz Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Potrzebne dokumenty

Aby wnosić o odszkodowanie za złamanie, musisz skompletować kilka dokumentów:
 • wszystkie faktury i rachunki za usługi medyczne oraz zakupione w tym celu lekarstwa czy urządzenia rehabilitacyjne (zawrzyj też informacje o kosztach dojazdu np. do szpitala czy na zabiegi)
 • opinie lekarzy i specjalistów, wszelkie wyniki badań, historię choroby, wypisy i dalsze skierowania na badania
 • jeśli to możliwe, wykonaj zdjęcia urazu
 • jeśli wnosisz o zadośćuczynienie, musisz posiadać stosowną opinię od psychologa lub psychiatry

Kiedy możesz się starać o odszkodowanie

Odszkodowanie za złamaną rękę, należy się gdy:

Miałeś wypadek komunikacyjny

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w pracy

akceptacja ikona

Miałeś wypadek w rolnictwie

akceptacja ikona

Doznałeś urazu wskutek błędu medycznego

akceptacja ikona

Od chwili wypadku nie minęły 3 lata

akceptacja ikona

Posiadasz dokumentację medyczną

akceptacja ikona

Nadal się leczysz lub rehabilitujesz

akceptacja ikona

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy bezpłatnie czy należy Ci się odszkodowanie

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz weryfikacji

(to nic nie kosztuje!)

Oddzwaniamy

do Ciebie w ciągu 48h

(lub najszybciej jak to możliwe)

weryfikujemy

czy możesz starać się o odszkodowanie

wybieramy

dla Ciebie najlepszą Kancelarię Prawną

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Średnia ocena: 3.94

Artykuły na blogu