Odszkodowania Poznań, uzyskaj odszkodowanie w Poznaniu

czytaj więcej »

Oferta produktów

Szkoda w pojeździe

Szkoda w pojeździe

Sprawdź
Szkoda w rolnictwie

Szkoda w rolnictwie

Sprawdź
Szkoda w wypadku przy pracy

Szkoda w wypadku przy pracy

Sprawdź
Szkoda przy zniszczonym budynku

Szkoda przy zniszczonym budynku

Sprawdź
Odzyskiwanie środków z OFE

Odzyskiwanie środków z OFE

Sprawdź
Odszkodowanie po śmierci członka rodziny

Odszkodowanie po śmierci członka rodziny

Sprawdź

Jak to działa?

wypełniasz

wypełniasz

formularz weryfikacji (to nic nie kosztuje!) helpfind.pl
oddzwaniamy

oddzwaniamy

do ciebie w ciągu 48h (lub szybciej jak to możliwe) helpfind.pl
weryfikujemy

weryfikujemy

czy możesz starać się o odszkodowanie helpfind.pl
wybieramy

wybieramy

dla Ciebie najlepszą Kancelarię Prawną helpfind.pl
wypłata

wypłata

środków z odszkodowania

Rodzaje szkód

W wypadkach mogą zdarzać się różne rodzaje szkód. Obecnie dzieli je na szkody osobowe i rzeczowe. Warto znać ten podział, ponieważ za każdy rodzaj szkody można uzyskać kilka różnych świadczeń. Warto wiedzieć, że poszkodowany może starać się o świadczenia zarówna za szkodę rzeczową i osobową. Dzięki temu może mieć pewność, że otrzyma rekompensatę za wszystkie poniesione szkody, co jest podstawową cechą odszkodowania.

Odszkodowanie — szkody osobowe

Szkody osobowe to wszystkie te szkody, które wiążą się z obrażeniami, czy chorobami powstałymi w wyniku wypadku. Poszkodowany w takim przypadku może starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Aby je uzyskać, należy ubezpieczycielowi przesłać dokumentację medyczną. Na jej podstawie, a także badań komisji lekarskiej ubezpieczyciel ustala wysokość odszkodowania.

Poszkodowany może starać się także o zwrot kosztów związanych leczeniem. Są one rozumiane bardzo szeroko i dotyczą nie tylko prywatnej opieki medycznej, ale także jako koszty:

  • zakupu leków i opatrunków

  • rehabilitacji

  • protez, kul czy wózków inwalidzkich

  • dojazdów do placówek medycznych

Aby uzyskać zwrot, należy przedstawić rachunki — najlepiej imienne — potwierdzające poniesione koszty.

Odszkodowania rzeczowe Poznań

Szkody rzeczowe, zwane również szkodami majątkowymi lub na mieniu to wszystkie te szkody, które dotyczą majątku i rzeczy posiadanych przez poszkodowanego. Najczęściej są to szkody w samochodzie lub nieruchomości. Mogą też dotyczyć strat finansowych — np.: dodatkowych kosztów.

Poszkodowani zwykle mogą starać się o odszkodowanie z OC sprawcy. Aby je uzyskać należy przekazać ubezpieczycielowi oświadczenie sprawcy wypadku. Warto także przesłać dodatkowe materiały jak zdjęcia z miejsca wypadku czy nagranie z rejestratora jazdy. Ubezpieczyciel po analizie dokumentacji przysyła rzeczoznawcę. Ten na podstawie uszkodzeń sporządza kosztorys naprawy. Jest on podstawą do naliczenia odszkodowania.

Poszkodowany również może uzyskać zwrot takich kosztów jak wynajem pojazdu zastępczego. Należy jednak wynająć samochód w wypożyczalni współpracującej z ubezpieczycielem. Zakład ubezpieczeniowy zwróci wówczas koszty za czas naprawy pojazdu.

Dlaczego my?

bezpieczeństwo

bezpieczeństwo

Dbamy, aby oferowana przez nas usługa w pełni gwarantowała naszym klientom bezpieczeństwo. Poszkodowany może liczyć na szybką i nieskomplikowaną procedurę odszkodowawczą.

bezpłatnie

bezpłatnie

Skorzystanie z naszych usług jest bezpłatne, nie pobieramy wcześniejszych opłat. Wszystko odbywa się na jasnych zasadach. Oczekujemy wyłącznie wypełnienia formularza i podania danych do kontaktu.

bez zobowiązań

bez zobowiązań

Jako nasz klient możesz w dowolnym momencie zrezygnować ze świadczonych przez nas usług, bez żadnych konsekwencji prawnych. Stracisz jednak wtedy możliwość uzyskania odpowiedniej rekompensaty.

polityka zero spamu

polityka "zero spamu"

Nie rozsyłamy spamu na adresy mailowe naszych klientów. Żadne z pozyskanych przez nas danych nie są nigdzie udostępniane. Informacje o naszych klientach są przechowywane w bezpieczny sposób.

Historie klientów z Poznania

Nasz oddział w Poznaniu

helpfind

Oddział w Poznaniu
Helpfind Sp. z o.o.

helpfind

KRS 0000385405

NIP 6222763569

REGON 301735830