Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Sprawdź bezpłatnie wysokość Twojego odszkodowania

czytaj więcej »
  1. Należne odszkodowanie
  2. Mniej formalności
  3. Krótszy czas oczekiwania
  4. Profesjonalne doradztwo

Sprawdź, jak odzyskać odszkodowanie

Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Pomagamy uzyskać odszkodowanie od pracodawcy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez prosty formularz. Skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się Twoją sprawą. Przeprowadzamy całą procedurę za Ciebie, dzięki czemu Tobie pozostaje tylko oczekiwanie na należne odszkodowanie. Jak dokładnie działamy? Sprawdź, kontaktując się z nami.

pon.  -  pt. 8:00 - 18:00

Poszkodowany pracownik po wypadku może otrzymać odszkodowanie i inne świadczenia. Zazwyczaj pracownicy starają się jedynie o odszkodowanie z ZUS. Tymczasem możliwe są także świadczenia od pracodawcy. W tym także odszkodowanie, które ma na celu pokrycie wszystkich strat, jakich doznał poszkodowany. Wypłata odszkodowania od pracodawcy możliwa jest tylko w przypadku, gdy za wypadek nie odpowiada sam pracownik. Odszkodowanie takie należy się, gdy pracownik wypełniał swoje obowiązki zarówno na terenie firmy, jak i poza nią. To oznacza, że odszkodowanie należy się także za wypadek w delegacji, czy podczas szkolenia.

Kto może starać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie może starać się każdy pracownik poszkodowany w pracy. Dotyczy to zarówno drobnych urazów, jak i poważnych obrażeń. Odszkodowanie mogą uzyskać pracownicy etatowi, jak i sezonowi, czy zatrudnieni na zastępstwo. Także rodzaj umowy — o pracę, zlecenie czy nawet umowę o dzieło — nie ma znaczenia. Także pracownicy nieposiadający żadnej umowy mogą uzyskać odszkodowanie. O odszkodowanie mogą starać się także członkowie najbliższej rodziny, gdy pracownik w wyniku wypadku poniesie śmierć.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Kiedy można się starać check icon
Gdy wystąpił uszczerbek na zdrowiu check icon
Gdy pracownik jest niezdolny do pracy check icon
Gdy wypadek został zgłoszony pracodawcy check icon
Gdy zawinił pracodawca check icon
Gdy pracownik poniósł śmierć check icon

Sprawdź, jak otrzymać odszkodowanie

Jak uzyskać odszkodowanie

W pierwszej kolejności pracodawca poszkodowanego musi otrzymać zgłoszenie wypadku. Może on wtedy powołać zakładową komisję powypadkową, która ustali wszystkie najważniejsze szczegóły. Dopiero po zakończeniu prac i sporządzeniu protokołu poszkodowany może starać się o odszkodowanie.

W tym celu należy zgłosić się do ubezpieczyciela pracodawcy. Należy złożyć wniosek wraz z dokumentami związanymi z wypadkiem. Następnie Towarzystwo Ubezpieczeniowe analizuje sprawę. Po 30 dniach ubezpieczyciel powinien wydać decyzję i wypłacić stosowne odszkodowanie.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Poszkodowany powinien dostarczyć jak najwięcej dokumentów związanych z wypadkiem. Najważniejszym z nich jest protokół powypadkowy sporządzony przez komisję zakładową. Wskazuje on przyczyny wypadku, jego przebieg, skutki i co najważniejsze — podaje dane sprawcy.

Poszkodowany powinien także dostarczyć dokumenty medyczne, które potwierdzają jego obrażenia i stan zdrowia. Należą do nich karta informacyjna ze szpitala, czy karta ambulatoryjna z SOR-u. Warto dołączyć także dokumenty z ZUS-u jak choćby decyzję o przyznaniu jednorazowego odszkodowania, czy też orzeczenie lekarza-orzecznika.

Rekompensata szkód

Wypadki przy pracy zdarzają się coraz częściej i powodują one coraz więcej szkód. Jednocześnie rośnie świadomość pracowników w kwestii przysługujących im praw. W tym także prawa do odszkodowania. Dzięki temu poszkodowani coraz częściej ubiegają się o środki, które pomagają im wrócić po wypadku do codziennych aktywności.

Średnia ocena: 4.25

Jak to działa?

Wypełniasz

formularz na naszej stronie

Kontakt

z naszym konsultantem w ciągu 48 h

Weryfikacja

przesłanych przez Ciebie dokumentów

Wypłata

należnej kwoty

Nie wygrasz

nie płacisz

Historie naszych klientów

Artykuły na blogu

Czyszczenie BIK - czyli jak... Helpfind - Czyszczenie BIK - czyli jak odbudować wiarygodność kredytową?
Czyszczenie BIK - czyli jak... Helpfind - Czyszczenie BIK - czyli jak odbudować wiarygodność kredytową?

Czyszczenie BIK - czyli jak odbudować wiarygodność kredytową?

Czyszczenie BIK to potoczne określenie na proces odbudowy wiarygodności kredytowej. Dowiedz się, które wpisy z rejestru BIK-u należy usunąć.

Jak wypełnić wniosek o wydanie... Helpfind - Jak wypełnić wniosek o wydanie aktu zgonu? Jak wysłać wniosek online?
Jak wypełnić wniosek o wydanie... Helpfind - Jak wypełnić wniosek o wydanie aktu zgonu? Jak wysłać wniosek online?

Jak wypełnić wniosek o wydanie aktu zgonu? Jak wysłać wniosek online?

Wniosek o wydanie aktu zgonu można złożyć przez internet. Należy jednak posiadać profil zaufany lub e-dowód z czytnikiem oraz potwierdzonym profilem zaufanym.

Jak napisać oświadczenie sprawcy szkody... Helpfind - Jak napisać oświadczenie sprawcy szkody na mieniu?
Jak napisać oświadczenie sprawcy szkody... Helpfind - Jak napisać oświadczenie sprawcy szkody na mieniu?

Jak napisać oświadczenie sprawcy szkody na mieniu?

Oświadczenie sprawcy szkody na mieniu to istotny dokument w procesie likwidacji szkody. Co powinien zawierać?

Korzyści, które dostajesz

bez zobowiązań

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Skorzystanie z bezpłatnej analizy do niczego Cię nie zobowiązuje. Nasza współpraca z Klientem musi opierać się na zaufaniu i poszanowaniu decyzji - takie mamy zasady.

bezpłatna weryfikacja

BEZPŁATNA WERYFIKACJA

Na żadnym etapie nie wymagamy opłat. Chcemy, aby każdy nasz Klient ponosił jak najmniejsze koszty. Kontakt z nami jest darmowy, tak samo jak wypełnienie formularza, a następnie jego analiza.

polityka

POLITYKA "ZERO SPAMU"

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich danych. Nie przekazujemy ich bez Twojej zgody. Twoje dane potrzebne nam są tylko do kontaktu. Nie rozsyłamy spamu, ani innych niepożądanych wiadomości.

bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy niezależnym ekspertem. Dzięki temu działamy zawsze na korzyść poszkodowanego. Zaufaj nam i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy.

Tylko jeden krok dzieli Cię od odszkodowania Sprawdź